Teraz jest 19 października 2020, 15:59 - Pn

• Reklama

Etat Libre d'Orange - Je Suis Un Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

dzordz

Aktywny forumowicz

Post07 maja 2015, 20:45 - Cz

"Jestem mężczyzną" to perfumy wydane przez niszową markę Wolny Stan Pomarańczy. Twórcą jest Antoine Lie (np. Armani Code, CdG Wonderwood).
Jest to zapach całkowicie noszalny, nie uderzający dziwną oryginalnością jak niektóre produkty ELdO, np. "ścierwo" (charogne).
Dla mnie to wygładzona wersja mocnych pachnideł takich jak Antaeus. Elegancki ale świeży zapach, na otwarciu cytrusy a na dalszym planie bergamotka i skóra (ale słaba).
Jeśli chodzi o trwałość i projekcję to jest przyzwoita, choć jak na tę cenę to jednak niewystarczająca (6-8 h).
Nie jest to zapach na randkę, raczej do pracy lub teatru (z własną żoną).
Podobieństwa - Neroli Sauvage Creed.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Perfume does make women prettier, say scientists.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9431/

Krzysztof

Re: Etat Libre d'Orange - Je Suis Un Homme

Post23 września 2017, 19:35 - So

Świetne perfumy. Otwarcie kolońskie, później do głosu dochodzą nuty drzewno-skórzane. Trwałość bardzo dobra 8/10 godzin, projekcja też na poziomie. Polecam.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Etat Libre d'Orange - Je Suis Un Homme

Post13 sierpnia 2020, 20:47 - Cz

Aż dziw, że tak cicho w tym wątku :?
No, ale ja też niczego nie napisałem, a poznałem JSUH już dosyć dawno.
Ładnie i - jak zwykle - trafnie opisał te perfumy Szef na swoim blogu:
Jak twierdzi Etienne de Swardt, „Napoleon użył by tego zapachu – reinterpretacji jego ulubionej wody kolońskiej”. Rzeczywiście jest to wariacja na koloński temat z dorobioną z premedytacją brodą i zaskakującą głębią, której klasycznie cytrusowemu akordowi nadają przyprawy, mirt, koniak, paczula i nuty zwierzęce, użyte tu wszystkie w wyważony, ale znaczący sposób. Innymi słowy – nie poczujemy tu ani „bobru” ani „cybetu”, ale kolońska aura jest tu wyraźnie złamana akordem ziołowym, przez co Je Suis un Homme jest czymś więcej, niż kolejną eau de cologne. Początek jest intensywny, cytrusowy z kręcącymi w nosie ziołami, które łamią cytrusowy akord. W sercu pierwsze skrzypce grają goździk i mirt, dając charakterystyczny zapach podobny – z braku lepszych porównań – do przyprawy maggi. W bazie pachnie w sposób lekko skórzany i drzewny. Wyraźna projekcja i dobra trwałość dopełniają całości.
Je Suis un Homme to efekt wirtuozerskiej zabawy perfumiarza z kolońską konwencją, efektem czego jest błyskotliwy, bardzo męski, konkretny w przekazie i naprawdę udany zapach cytrusowo-ziołowo-skórzany. Dla tradycjonalistów z poczuciem humoru, koniecznie otwartych na cytrusy i zioła w perfumach.

Zacytowałem Fqjciora, gdyż generalnie zgadzam się z jego odbiorem, przy czym na mojej skórze i w moim nosie ujawnia się zdecydowanie więcej skóry i to ona wg mnie gra w JSUH pierwsze skrzypce i jest zdecydowanie "ważniejszą" nutą niż cytrusy, które czuć w otwarciu i wczesnym sercu. Późniejsze, dużo dłużej trwające fazy, to już leciutko fizjologiczna skóra doprawiona nutami drzewnymi i przyprawowymi/ziołowymi.
Ja bym odwrócił użyte przez Marcina określenie - dla mnie to pachnidło skórzano-ziołowo-cytrusowe, mocno nawiązujące do klasycznej męskiej estetyki, ale jak najbardziej "noszalne", bez efektu dziada (no, może trochę ;) )
Szczerze polecam, szczególnie miłośnikom charakternych, klasycznych, zdecydowanie męskich zapachów.
Artur

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie