Teraz jest 18 lipca 2019, 18:05 - Cz

• Reklama

Amouage - Lyric Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Lyric Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
2%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
11
12%
4 - Dobry
15
16%
5 - Bardzo dobry
40
44%
6 - Genialny
22
24%

Liczba głosów : 91

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Amouage - Lyric Man

Post10 września 2018, 16:13 - Pn

Już kiedyś tutaj ostro dyskutowaliśmy o ocenianiu perfum.
Ocena kompozycji i jakości perfum nie tylko może, ale wręcz powinna być oceniana obiektywnie.
Natomiast czy się komuś podoba, to już inna, subiektywna sprawa.
Nie podoba Ci się Lyric? Twoja sprawa - masz do tego święte prawo.
Dziwi mnie tylko, że odbierasz Lyric jako pachnidło słabej jakości.
Artur

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 września 2018, 16:30 - Pn

Też mnie zdumiał wpis kolegi. Rozumiem, że Lyric może być odbierany jako mało męski, czy wręcz damski. Może być tez po prostu nie w tym guście. Ale żeby ocenić te perfumy jako płaskie, czy słabe jakościowo? Naprawdę zadziwiające.

delu

Forumowicz

Amouage - Lyric Man

Post10 września 2018, 17:28 - Pn

Tez mam problem z kilkoma zapachami tej marki. Pomijając problemy nosowe- może chłopaki z Omanu leja szajs na Europę , bo i tak tam jest sama słabizna . Może jest jakiś problem w kontroli jakości lub zalew dobrze podrobionych butli.Sam już nie wiem , poddałem się nie kupię już po kilka razy tego samego zapachu.Ta marka poza podróżnikiem i oczywiście goldem jest nie dla mnie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PachnącyMariusz

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post10 września 2018, 17:29 - Pn

No cóż. Dwie osoby uważają Lyrica za DNO..

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 września 2018, 18:48 - Pn

gilbert napisał(a):Porównuje z Le Matem, bo testowałem go dosłownie na dniach. Nie ma na to absolutnie wpływu jego szybko rosnąca popularność na forum.
Równie dobrze mógłbym napisać, iż odnoszę wrażenie, że dla wielu osób samo logo ' Amouage ' powoduje automatycznie ' świetną jakość ' , ' genialny zapach ' itd. Jeszcze nawet przed testami wiadomo jak będzie, bo w końcu to Amouage...

No właśnie, co to znaczy ' obiektywnie ' w kontekście perfum? Stwierdza to jakaś wyrocznia...? :)
Absolutnie rozumiem, że dla Ciebie Lyric może być genialnym zapachem, co szanuje i nie odbieram tego, natomiast dla mnie nie jest, i próbując ocenić najbardziej obiektywnie jak potrafię, abstrahując czy sama kompozycja mi się podoba, czy nie, do bardzo dobrej oceny tutaj daleko..

Mam na myśli, że obiektywnie tzn. właśnie pod względem jakości, można stwierdzić że coś jest dobre nawet jeśli niekoniecznie trafia w Twój gust. Co do Lyrica, to może spróbuj ponowić testy, może akurat to nie był dobry dzień na niego ;)

Lucjan

Moderator

Post10 września 2018, 18:57 - Pn

Mirx napisał(a):Też mnie zdumiał wpis kolegi. Rozumiem, że Lyric może być odbierany jako mało męski, czy wręcz damski. Może być tez po prostu nie w tym guście. Ale żeby ocenić te perfumy jako płaskie, czy słabe jakościowo? Naprawdę zadziwiające.

To , że damski to mój standard w używaniu Lyrica... Ja bym tego zapachu nie porównywał z czymś innym , zwyczajnie go zostawił samym sobie - porównania bywają krzywdzące dla obydwu stron.

gilbert

Perfumaniak

Post10 września 2018, 19:27 - Pn

Panowie, dyskusje, większe, bądź mniejsze, nt. sposobu oceniania perfum, były tutaj od zawsze. Ja każdorazowo staram się robić to obiektywnie, i do tego zachęcam. Przykładowo Gold - nie podszedł mi, nie jest to zapach dla mnie, przynajmniej nie teraz, natomiast potrafię mu dać wysoką ocenę, bo własnie obiektywnie, na to zasługuje.

Odnośnie Waszego zdziwienia, nic na to nie poradzę. Moja ocena jest, jaka jest. Nie patrzę również, czy to Amouage, czy no - name z kiosku. Ja w Lyricu tej jakości nie czuje, i tyle.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 września 2018, 19:29 - Pn

No i to jest właśnie dziwne :lol:
Artur

gilbert

Perfumaniak

Post10 września 2018, 19:31 - Pn

No cóż.. wszyscy zdziwieni jakoś będą musieli z tym żyć, nic nie poradzę ... ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 września 2018, 00:52 - Wt

Może jakoś sobie poradzimy. W dobie zaawansowanej farmakologii i psychoterapii powinno się udać ;)
Tobie natomiast szczerze radzę ponowic testy
Artur

gilbert

Perfumaniak

Post11 września 2018, 01:23 - Wt

Jasne, jasne, ponowię, chociaż szczerze mówiąc, nie wróżę powodzenia... no, chyba że...

Cookie13 napisał(a):Eksperyment przebiegał w ten sposób, że byłem zamknięty w luksusowo urządzonym terrarium. Artplum przynosił mi pożywienie trzy razy dziennie i próbkę określonego zapachu. Cztery razy na dobę sporządzane były pomiary i zapisywane w protokole.

.. udałoby mi się zająć miejsce Cookiego, i w tych wyjątkowych warunkach do testów, jakoś by mnie ten Lyric dopiero ujął... ;)

Dla dobra wszystkich, bo z tymi zdziwieniami nie ma żartów ... ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 września 2018, 07:20 - Wt

Jak się zdecydujesz, to terrarium na razie stoi wolne :P

A wracającdo tematu - moje zdziwienie ma solidne podstawy.
Znam prawie wszystkie męskie Amouage i niemal całą biblioteczkę Opusów. Niektóre mnie zachwyciły, inne nie trafiły w mój gust, natomiast o żadnych nie mogę powiedzieć, że to kiepskie perfumy.
Dobre składniki, bogate kompozycje, dobre parametry - to niejako znak rozpoznawczy marki.
A tu taka niespodzianka ze strony doświadczonego Forumowicza :?
Mam nadzieję, że po pobycie w terrarium zmienisz zdanie :lol:
Tak sobie też myślę, że wiele ze znanych mi amłaży zdecydowanie zyskiwało w miarę poznawania. ...
Artur

disaster3

Super Perfumaniak

Post11 września 2018, 09:33 - Wt

Ja nie znam wcześniejszych wypustów i jak kiedyś zjechałem Lyrica bo nie cierpię róży to powiem Wam szczerze (aż sam się dziwię), że te perfumy zaintrygowały mnie. Oczywiście po odbiorze dekantów Lyrica i Golda psik na ręce no i oczywiście w Lirycu jak mogłoby inaczej jest róża!!! :P Ale myślę dobra nie będę "hejatował" tak z marszu i poniucham co chwilę.
Kurde coś w tym zapachu było takiego od nienawiści do uwielbienia ale takiego z dystansem. No bo jak to można róże lubic? Z jednej strony różna, ale nie taka bardzo babcina/mdła tzw. flaki z olejem, tylko taka ostrzejsza/metaliczna podlana cierpkimi cytrusami..... cholera nie poznaję się. :shock:

Na razie jesteśmy na etapie "chodzenia", czyli sprawdzamy się póki co w domu i nie ma wychodzenia na zewnątrz. :D
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post11 września 2018, 10:01 - Wt

normalna rzecz, praktycznie obecna w każdej dziedzinie konsumpcji :)
czy to alkohole, czy jedzenie
gusta wyrabiają się :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post11 września 2018, 10:05 - Wt

Tak się przyglądam tej dyskusji i coraz bardziej jestem ciekawy tej Róży.
Swego czasu po zakupie Armafa Shades Wood bardzo polubiłem różę w perfumach, niestety raz zaplikowałem go obficie na kaca i do dzisiaj mam długą przerwę od tego składnika ale coś czuję, że Lyric ma potencjał ku temu, żeby to zmienić :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

RAVENSHEART

Aktywny forumowicz

Post11 września 2018, 10:56 - Wt

Armaf to szalony drwal, który zwalił drzewo na krzaki róży. Lyric to zapach elegancki, ale zdecydowanie męski - widzę w nim nawet obecnego Bonda. (Armaf może być dla Seana Connery - mam na myśli wygląd, a nie grę aktorską).

myk

Forumowicz

Post28 września 2018, 00:02 - Pt

Testowałem Lyrica kilka miesięcy temu, zaledwie jeden psik na rękę. Wtedy mi nie podszedł, był dla mnie męczący. Ostatnio wstawiłem próbkę na swój bazarek, a dzisiaj postanowiłem wybrać Amouage, których próbki chciałbym kupić, bo z tej firmy znam tylko trzy zapachy - Lyric, Bracken i Sunshine - a w sumie wstyd nie poznać tak zachwalanej marki. Pomyślałem, że dam Lyricowi jeszcze jedną szansę, tym razem dwa psiki na klatę. Globalnie odbiór jest dużo lepszy, a może po prostu trochę się "otrzaskałem" z perfumami odkąd zacząłem swoją olfaktoryczną przygodę. Koniec końców usunąłem Lyrica (Brackena też, bo również poległem kiedyś po teście na ręce) z bazarku i zużyję obie próbki. Myślę, że naprawdę warto. Róża nie jest "moją" nutą, bo zazwyczaj jest przesłodzona, konfiturowa, syntetyczna albo cholera wie jaka jeszcze. A to co czuję w Amouage to jest klasa sama w sobie, nie jest przesłodzona, bardzo naturalna, powiedziałbym, że zapach jest nawet taki "przybrudzony", to jest taka cała róża z liśćmi i łodygami, a nie tylko kwiat. Mydło jest zdecydowanie wyczuwalne, ale o dziwo mnie nie mdli. Nie czuję się jeszcze zupełnie komfortowo z tym zapachem, ale zdecydowanie do niego dojrzewam. Aplikować trzeba ostrożnie, z oryginalnego flakonika pewnie jeden psik by mi wystarczył, skoro teraz dwa psiki z próbki z Q mają moc atomową. Trwałość rewelacyjna. Po dzisiejszym teście Lyrica coraz bardziej nabieram ochoty na przetestowanie przynajmniej połowy rodziny Amouage.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post28 września 2018, 00:37 - Pt

Myk - naprawdę chcesz sobie wyrobić wiążąca opinię o jakichkolwiek perfumach po jednorazowym teście nadgarstkowym? :shock:
No, może akurat Ty jesteś obdarzony węchem absolutnym i genialnym, ale nawet wówczas wypadałoby chociaż ponowic testy
Artur

myk

Forumowicz

Post28 września 2018, 07:48 - Pt

Wcześniej jak na nadgarstku mnie odrzucało to dawałem sobie spokój z danym zapachem. Od jakiegoś czasu już wiem, że nie można skreślać perfum po jednym teście i wracam do tych zapachów, które dotychczas psiknąłem tylko na rękę (ale wiele ich nie ma, bo jednak w większości przypadków robiłem globala).

Przedwczoraj i dzisiaj testowałem globalnie Lyrica i muszę przyznać, że coraz bardziej mi to odpowiada. Baaaardzo komfortowo się go nosi, w moim wypadku jest jeden warunek - naprawdę oszczędna aplikacja (2 psiki z próbki), bo przy większej ilości by mnie już męczył. Najlepiej nie na klatę, bo przedwczoraj właśnie te dwa psiki były na klatę i pod koniec dnia już miałem lekki przesyt, bo cały czas miałem tę różę pod nosem. Dzisiaj dwa strzały za uszy i to jest to - zapach co rusz dolatuje do nosa, ale nie ma przesytu. Wydaje mi się, że na komfort wpływa pozytywnie to, że ta róża jest podana tak dosłownie minimalnie na pikantnie (pewnie sprawka imbiru). Chyba jeszcze nie odważę się wyjść z Lyricem "do ludzi", bo mam wrażenie, że będzie odbierany jako kobiecy zapach, ale w domowym zaciszu naprawdę miło się nim nacieszyć, żonie też się podoba.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post30 września 2018, 18:53 - N

@myk, mi też się faj nie go nosi. Namawiam do zaryzykowania, aby wyjść do ludzi. Tym bardziej, że nie jest jak większość Amłaży krzykliwa (patrz ogromna projekcja), ale trwałość to już jak typowy Amłaż, długo i przyjemnie, a przy tym cały czas ewoluuje. U mnie w pracy zebrał od dwóch koleżanek komplement, że bardzo zmysłowy i nietuzinkowy. Jedna określiła go jako "pościelowy"... if you know what I mean 8-)
Dla mnie kapitalna męska róża.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie