Teraz jest 24 października 2020, 15:03 - So

• Reklama

Dior - Oud Ispahan

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Oud Ispahan (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
17%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
2
33%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Dior - Oud Ispahan

Post15 kwietnia 2015, 15:20 - Śr

Z Fragrantica:
Oud Ispahan marki Christian Dior to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Oud Ispahan został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutę głowy stanowi labdanum; nutą serca jest paczula; nutami bazy są drzewo sandałowe, róża i agar (oud).

Obrazek

Na wstępie chcę podziękować fEli za uraczenie mnie próbką ;)
Jak na razie mam za sobą jedynie test nadgastkowy, lecz to wystarczy, by móc napisać co nieco. Zapach jest odą do róży. To ona jest królem tej kompozycji. Świeża, delikatna, dopiero co zakwitła. Nie dusi, nie maltretuje. Jest bardzo komfortowa. Idealnie współgra z oudem, który dla mojego nosa jednak jest mocno w tle. To drugi zapach z serii prywatnej Diora i drugi, który mnie porywa. Myślałem, że w temacie róży poznałem już wystarczająco, ale Oud Ispahan zaskakuje. Nie przyrównałbym go do żadnego zapachu różanego, który znam, a znam ich co najmniej kilkanaście. Kto lubi ten składnik - niech sprawdzi, może akurat ta wariacja jest dla niego. Aha, w kwestii parametrów - bazę czułem na ręce po 15 godzinach, więc jest rewelacyjnie. Projekcji póki co nie oceniam, ale myślę, że będzie bardzo dobrze.

Novella

Perfumaniak

Re: Dior - Oud Ispahan

Post07 listopada 2017, 18:58 - Wt

druga po Gris Montaigne róża w serii butikowej
o ile GM jest różą damska wyraźną i wzmocnioną paczulą i zaostrzona bergamotką
o tyle OI jest różą delikatna uniseksowa lekko przytłumiona przez oud
/ zupełnie nie podobna do różano-odowych siekier typu Black Oud Montale/
bardzo udana kompozycja
wadą może być cena
parametry w przypadku obu pachnideł lepsze niż dobre
a jeśli chodzi o trwałość bardzo dobre :D
warto przetestować nie tylko dla miłośników róży

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post01 grudnia 2017, 16:47 - Pt

Montale może ssać palce u stóp :twisted:

Butikowe Diory podobno nie grzeszyły zarówno trwałością jak i projekcją - ten jest monstrualny , może nawet bardziej niż Feve Delicieuse :idea: :!:

Otwarcie przecudowne i chciałbym by tak było dalej , jednak potem wkrada się drażliwa nuta . która trwa w nieskończoność...

Jak się dowiem , to opowiem :geek:

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post01 grudnia 2017, 19:45 - Pt

Pięknie zmiksowana róża (głównie na początku, w sercu już mnie, w bazie w ogóle) z akordem oudowym, odrobinę tylko animalnym, głównie zaś sucho-drzewnym, takim, jak lubię. Im później, tym bardziej suchy się robi. Trwałość potężna (oudowy dymek unosił się ze mnie do późnego wieczora, żona chciała mnie dogasić kocem...). Projekcja - początkowo solidna, ale bez zabójstwa, z czasem elegancka, nienarzucająca się. Ja sam czułem zapach przez cały czas i to lubię jak cholera.
1) Technicznie - perfekcja i wielka przyjemność z noszenia.
2) Tematycznie - nic oryginalnego, ale ... patrz punkt pierwszy.

Polecam. To świetne pachnidło uniseks dla chcących pachnieć niby orientalnie, ale jednak po europejsku, z klasą i odrobiną bogactwa. Świetnie, że można było wziąć udział w rozbiórce, bo jednak cena flakonu zabija.

pblonski

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 grudnia 2019, 20:25 - Cz

Bardzo dobrze wykonane perfumy.
W całej butikowej serii Diora również w czołówce.
Naprawdę warte solidnych testów dla poszukujących idealnej róży. Być może jakiś niuans sprawi, że mimo bycia odtwórczymi okażą się najlepsze.
Ode mnie 5.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 grudnia 2019, 08:34 - Pt

Dla mnie to nie jest zapach z oudem jako nutą przewodnią. Owszem, oud tam jest, ale główną rolę gra róża.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Powrót do Perfumy unisex