Teraz jest 10 sierpnia 2020, 08:34 - Pn

• Reklama

Lanvin - Avant Garde

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lanvin - Avant Garde (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
6
22%
4 - Dobry
11
41%
5 - Bardzo dobry
6
22%
6 - Genialny
3
11%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

plq

Aktywny forumowicz

Re: Lanvin - Avant Garde

Post04 lipca 2020, 11:12 - So

Ferragamo Uomo to tiramisu skropione bergamotką... Wosk pszczeli to jednak charakterystyczna nuta i trudno jest się jej doszukać w kompozycji SF... :?

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2020, 23:27 - So

Co prawda to prawda.

Aries

Post16 lipca 2020, 11:57 - Cz

Według mojego nosa nazwa tej wody nie jest adekwatna od jej olfaktorycznych właściwości, bo nie ma w niej nic awangardowego – ot, taki Kubuś Puchatek – przyjemniaczek, przytulaczek, miłośnik miodu, bo tego miodu jest tu pod dostatkiem zwłaszcza w otwarciu.
„Hej dziewczyno, spójrz na misia,
On przypomni, przypomni chłopca ci
Nieszczęśliwego białego misia,
Który w oczach ma tylko szare łzy. „ :D
Dużo tej słodyczy, takiej trochę puszysto-mlecznej, w tonacji lekko przypalonego karmelu. Zbyt dużo cukru w cukrze ;) Co prawda usiłują się zaprezentować jakieś pikantne, korzenne nuty, ale nie mają żadnej siły przebicia, ponieważ aromat jest z gatunku tych delikatnych, blisko skóry. Dla mnie to zbyt ulotna kompozycja. Widocznie chemia mojej skóry jej nie służy. Szczerze zazdroszczę tym wszystkim, którzy odnajdują jałowiec, kardamon, pieprz …Lawendę znalazłem, ambrę też i to wszystko. Zbyt mało, a obiecywałem sobie dużo więcej. Nie doszukałem się w tym zapachu żadnej akcji, czegokolwiek co zwróciłoby moją uwagę. Szkoda, bo Lanvin kojarzy mi się z bardziej wyrafinowanym i wyrazistym stylem. Reasumując, nie jestem w typie tej kompozycji, ani ona w moim. Nie mniej Panie nie powinny narzekać, jeśli spróbują.

RAVENSHEART

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2020, 12:24 - Cz

Dla mnie to taki puchaty satelita La Nuit de l'Homme Yves Saint Laurent.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post16 lipca 2020, 12:27 - Cz

To były całkiem niezłe perfumy w swojej klasie cenowej, tj. ok 100 zł za 100 ml.
Ale przy obecnej cenie, 3 razy większej, to wg mnie można spokojnie o nich zapomnieć.

wojtqq

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 lipca 2020, 15:15 - Cz

Dwie stówki, według mnie, jeszcze można wydać, a za tyle są dostępne. To najbardziej woskowy mainstreamowy zapach jaki znam, słodki, puchaty, bardzo przyjemny. Miodu w nim w ogóle nie poczułem przez cały żywot na skórze, wosk pszczeli znany z kosmetyków wymieszany ze słodkim tytoniem, całość zbalansowana nutami korzennymi, dla mnie absolutnie nieprzesłodzony. Niestety na mnie parametry dość słabe, trwałość ok. 6h i po 2h to już w zasadzie skin scent. Niemniej flaszka trochę kusi ;)

plq

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2020, 17:56 - Cz

Dobra rzecz... :) Trochę żałuje, że nie kupiłem flaszki na zapas... :(

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post17 lipca 2020, 03:34 - Pt

Aries napisał(a):Według mojego nosa nazwa tej wody nie jest adekwatna od jej olfaktorycznych właściwości, bo nie ma w niej nic awangardowego – ot, taki Kubuś Puchatek – przyjemniaczek, przytulaczek, miłośnik miodu, bo tego miodu jest tu pod dostatkiem zwłaszcza w otwarciu.

Dużo tej słodyczy, takiej trochę puszysto-mlecznej, w tonacji lekko przypalonego karmelu. Zbyt dużo cukru w cukrze ;) Co prawda usiłują się zaprezentować jakieś pikantne, korzenne nuty, ale nie mają żadnej siły przebicia, ponieważ aromat jest z gatunku tych delikatnych, blisko skóry. Dla mnie to zbyt ulotna kompozycja. Widocznie chemia mojej skóry jej nie służy. Szczerze zazdroszczę tym wszystkim, którzy odnajdują jałowiec, kardamon, pieprz …Lawendę znalazłem, ambrę też i to wszystko. Zbyt mało, a obiecywałem sobie dużo więcej. Nie doszukałem się w tym zapachu żadnej akcji, czegokolwiek co zwróciłoby moją uwagę. Szkoda, bo Lanvin kojarzy mi się z bardziej wyrafinowanym i wyrazistym stylem. Reasumując, nie jestem w typie tej kompozycji, ani ona w moim. Nie mniej Panie nie powinny narzekać, jeśli spróbują.

Masz ledwie 20 postów, ja mam.... zresztą sam widzisz ile mam, powiem więc że nie zgodzę się z tym co piszesz.
Nie zgodzę i powiem więcej - zaprzeczę iż to zapach przyjemniaczek, miłośnik miodu etc.
Chyba trzeba być permanentnym nosicielem Hugo Bossa No. 1 (wybaczyłem już w połowie jego twórcy za "doznania") aby "utonąć" w tej Lanvinowskiej słodyczy.
Po pierwsze to wosk, wosk o pudrowej fakturze, bardziej apetyczny niż słodki choć to zbieżne doświadczenia.
I jednak trzeba przerobić pewien pułap w poznaniu perfum by przyswoić informacje które są cukrem w cukrze.
Jeżeli to jest dla ciebie tak słodkie, to nie wyobrażam sobie co powiesz o tworach Serge Lutensa lub Montale.

Aries

Post17 lipca 2020, 08:08 - Pt

Scarlatti napisał(a):Masz ledwie 20 postów, ja mam.... zresztą sam widzisz ile mam, powiem więc że nie zgodzę się z tym co piszesz.
Nie zgodzę i powiem więcej - zaprzeczę iż to zapach przyjemniaczek, miłośnik miodu etc.
Chyba trzeba być permanentnym nosicielem Hugo Bossa No. 1 (wybaczyłem już w połowie jego twórcy za "doznania") aby "utonąć" w tej Lanvinowskiej słodyczy.
Po pierwsze to wosk, wosk o pudrowej fakturze, bardziej apetyczny niż słodki choć to zbieżne doświadczenia.
I jednak trzeba przerobić pewien pułap w poznaniu perfum by przyswoić informacje które są cukrem w cukrze.
Jeżeli to jest dla ciebie tak słodkie, to nie wyobrażam sobie co powiesz o tworach Serge Lutensa lub Montale.

Ile nosów - tyle opinii. To normalne i ja nie widzę w tym nic dziwnego. Nie sądzę też, aby ilość wygenerowanych postów miała być źródłem miarodajnej opinii na temat innego użytkownika.
Ja osobiście zwracam uwagę na ich treść. Taki jest mój odbiór tego pachnidła i fajnie, że są inne. Myślę, że po przeszło 20 latach ukierunkowanej peregrynacji po krainie zapachów pozostanę przy nim.
Odnośnie jedynki Bossa, to jest dla mnie wyjątkowo niestrawna. Wiem, że ma wielu zagorzałych fanów, szanuję to, ale nigdy nie zaliczałem się do ich grona i raczej tak już pozostanie. Oprócz niektórych wypustów Lutensa i Montale znalazłoby się wiele innych słodziaków, ale słodycz słodyczy przecież nierówna. Istotne jest też tło takiej prezentacji i ogólny odbiór. Świat byłby cholernie nudny, gdyby wszyscy czuli tak samo. Z postami szybko się podciągnę. Może coś o wzmiankowanym Bossie?

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post17 lipca 2020, 21:47 - Pt

Aries napisał(a):Ile nosów - tyle opinii. To normalne i ja nie widzę w tym nic dziwnego. Nie sądzę też, aby ilość wygenerowanych postów miała być źródłem miarodajnej opinii na temat innego użytkownika.

Z tym jest różnie, ale trzeba mieć trochę samokrytki wobec słów pisanych, wiem sam po sobie. :idea:
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie