Teraz jest 10 kwietnia 2020, 18:37 - Pt

• Reklama

Chanel - Allure Homme Sport Cologne

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Chanel - Allure Homme Sport Cologne

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
5
4%
4 - Dobry
13
11%
5 - Bardzo dobry
77
64%
6 - Genialny
23
19%

Liczba głosów : 120

• Autor
  • Wiadomość

Novella

Perfumaniak

Re: Chanel - Allure Homme Sport Cologne

Post04 lipca 2019, 20:44 - Cz

jeden i drugi jest dobry , oba mi się podobaja

Marcin__

Super Perfumaniak

Post07 lipca 2019, 16:27 - N

Nowa wersja bardzo przypomina mi Dior Homme Cologne 2013, i trochę Dior Homme Sport 2017.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Profumo

Forumowicz

Post07 lipca 2019, 19:50 - N

ironiczny napisał(a):Pytanie tylko - czy była to wina soku, czy faktycznie, jak Marcin pisze, wypadkowa nut dawała taki dziwny efekt. Mam ochotę kupić w ciemno nową wersję.

Mam bardzo podobny dylemat - czy użytkownicy nowej wersji mogą potwierdzić brak nuty Maggie?

Maark

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 lipca 2019, 21:03 - N

W nowszej wersji brak tej w.w. nuty, która drażni wiele osób. :) Nie czuć tu przypraw.

igrek

Forumowicz

Post07 lipca 2019, 21:06 - N

O, w takim razie chętnie się zapoznam. Dotychczas wspomniana nuta skutecznie tę kompozycję u mnie dyskwalifikowała.
KUPIĘ ODLEWKI: Amouage Lyric Man, Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Homme

nemo007

Forumowicz

Post08 lipca 2019, 20:02 - Pn

Ja kupiłem nową wersję i także potwierdzam, że brak jest w niej "maggi". Wcześniej miałem i jeszcze trochę mi zostało starej wersji. Nowa jest dla mnie lepsza, może jest odrobine mniej trwała, ale dla mnie aż takiego znaczenia to nie ma.

Criss

Forumowicz

Post08 lipca 2019, 23:43 - Pn

A jak wygląda porównanie parametrów względem "zwykłego" Allure Homme Sport?

gurlen87

Perfumaniak

Post11 lipca 2019, 14:49 - Cz

nemo007 napisał(a):Ja kupiłem nową wersję i także potwierdzam, że brak jest w niej "maggi". Wcześniej miałem i jeszcze trochę mi zostało starej wersji. Nowa jest dla mnie lepsza, może jest odrobine mniej trwała, ale dla mnie aż takiego znaczenia to nie ma.

Na mnie także lepiej leży nowa wersja. Kompozycja bardziej cytrusowa, mniej przyprawowa.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post11 lipca 2019, 18:42 - Cz

Ja wolę i to zdecydowanie starą wersję. Nad nowa przewage ma Dior Homme Cologne 2013 jak dla mnie.

Krisss napisał(a):A jak wygląda porównanie parametrów względem "zwykłego" Allure Homme Sport?

Allure Homme sport jest gęstszy, trwalszy i lepiej projektuje.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

kdw60

Post11 września 2019, 07:42 - Śr

Zapach rewelacyjny. Lubuję się w cytrusach, rzadko który mi się nie podoba, ale też mam świadomość ich słabości, czyli trwałości zazwyczaj.
W tym przypadku otwarcie faktycznie podobne do Diora Homme Cologne, ale potem jest w nim coś, co znacznie bardziej podoba mi się od Diora, i to coś zostaje na bardzo długo, czuć jeszcze kolejnego dnia. Mam wrażenie, że trwałość jest tutaj na bardzo dobrym poziomie. Zapach, który raczej zawsze będę miał na półce... Czy używanie tego typu zapachów zimą to duży grzech czy ogromny, niewybaczalny? Ja rozumiem, że niektóre cytrusy nadają się tylko na lato, ale ten ma w sobie coś takiego ciepłego, otulającego. Kojarzy mi się wręcz z okresem świątecznym :D

wojtqq

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post12 stycznia 2020, 13:12 - N

Mnie właśnie ta ziolowo przyprawia nuta "maggi" w starej wersji najbardziej się podoba. W odróżnieniu od, zresztą świetnego, Diora Homme Cologne, tu mamy zapach który można założyć bardziej formalnie. Zioła i drewienko dodają sznytu i trochę powagi. Używam chętnie całorocznie, mimo średnich na mnie parametrów (6h trwałości, ok. 2h delikatnej projekcji, później bliskoskórnie), no chyba że damy 8-10 strzałów, wtedy jest trochę lepiej.
Koniecznie muszę sprawdzić wersję w nowszym flakonie.

BlackBomb

Forumowicz

Post13 marca 2020, 21:48 - Pt

Ciekawi mnie różnica cen tego zapachu na różnych stronach. Przed wszystkim zaskakujące jest to że jest on droższy w Douglasie niż zamawiając bezpośrednio na stronie Chanel, natomiast ciągle to okolice 400-450zl/100ml. Z kolei patrząc na perfumomaniak jedna z tańszych ofert to okolice 250zl, ale i tak sporo jest poniżej 300zl. Czy sklepy zamawiając ilości hurtowe są w stanie uzyskać aż tak duży rabat, żeby później to z zyskiem sprzedać? Koniec końców do czego zmierzam, czy zamawiając coś bezpośrednio od Chanel za 450zl dostanę zupełnie ten sam produkt co w sprawdzonym sklepie na Allegro za 250zl? Nie mam na myśli tutaj podróbki tylko coś ala produkt niemiecki vs produkt polski pod tą samą nazwą. Pytanie z czystej ciekawości, ponieważ aż tak dużych różnic cenowych dawno nie widziałem (poza promocjami).

Thc

Post14 marca 2020, 01:04 - So

Taki sobie jak na niby wielkiego Chanela zapach prosty, zwykły cytrynowy, zapach kupiłem w ciemno ostatnio na eglamour i trochę się zawiodłem za tę cenę miał bym dwa bardziej odpowiadające mi zapachy ale tragedii totalnie nie ma i na lato może będzie fajny, radzę przetestować przed zakupem. Bardziej podoba mi się Aqua Dio a Edition Blanche wciąga nosem tego Cologne

Lipton92

Forumowicz

Post14 marca 2020, 02:20 - So

Spróbuj profumum roma acqua viva to dopiero cytrynowe szaleństwo. Sku*****yn trzyma dziesięć razy dłużej od tych cytrynowych szaneli i diorów

KrzysiekPL

Forumowicz

Post26 marca 2020, 10:46 - Cz

Jeden z najgorszych zapachów Chanel. Praktycznie sam pieprz + odrobina cytrusów.

Tournemire

Forumowicz

Post26 marca 2020, 11:23 - Cz

Mam odlewkę z niedawnej rozbiórki. Coś mi nie po drodze z Chanelami.
Jest przyjemny, cytrynowy, z kapką białego kwiecia, i ziołowym nalotem, właśnie lubczyku (stad to maggi)
Parametry słabe, ale wiem, że to nie jego pora. Przyjdzie ciepło, wtedy ponoszę pod lnianą koszulę i żeglarskie mokasyny, może zaskoczy. Początkowo cytryna wydała mi się naturalna i soczysta, ale z czasem wieje nudą i cukierkami w drażetkach.
Ps: pieprzu tam nie czuję. Póki co ocena między 4 a 5, nie głosuję.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie