Teraz jest 23 stycznia 2020, 12:32 - Cz

• Reklama

Guerlain - Heritage

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Heritage (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
4%
3 - Przeciętny
2
2%
4 - Dobry
4
5%
5 - Bardzo dobry
32
39%
6 - Genialny
41
49%

Liczba głosów : 83

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 1

Re: Guerlain - Heritage

Post20 grudnia 2019, 11:23 - Pt

fqjcior napisał(a):Testuję więc aktualną wersję EDT (drewniany brązowy korek) i muszę z radością przyznać, że Heritage wrócił do formy!(...)
(...) Mitsouko wróciło do czasów świetności. Fani tego zapachu, przyznają, że obecna jego wersja jest bardzo dobra, dużo lepsza, niż to, co firma wypuszczała przed erą Wassera (...)

Szefie, nie boisz się, że Kościół Reformulacyjny wyśle do Ciebie swoich asasynów?
Publiczne przyznanie, że jakiś nowy "wypust" jest lepszy, niż stary, to dowód wielkiej odwagi, ale i nieostrożności! :lol: :lol:
Artur

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 grudnia 2019, 11:50 - Pt

Wierzę, że tu na forum zbierzemy sporą grupkę zwolenników Nowej Reformulacji, która stawi czoło wysłannikom wroga. :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Czarny

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2019, 12:01 - Pt

Producenci widząc jak rynek arabski się pnie do góry robią co mogą dla lepszej sprzedaży :D

Takie perfumy jak np. Guerlain Heritage nie kupuje przeciętny kowalski co powącha bloter w perfumerii a raczej ma swoje stałe grono i perfumy jakość muszą trzymać aby te grono zadowolić.
Masa starych klasyków w ich vintage wersjach wcale nie jest lepsza od obecnych. Tą grupę perfum zmiany dotykają najmniej i bardzo dobrze.

Anateus, Azzaro PH, Cool Water, Quorum, Egoiste -Kilka przykładów z brzegu, wszystko od lat trzyma znakomitą jakość :)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post20 grudnia 2019, 13:59 - Pt

No, akurat o popłuczynach wyżej wymienionych perfum jest na Forum pełno wpisów, a vintydże tychże schodzą, jak świeże bułeczki.
Poczytaj, ile tu wylano pomyj na CW, Egoiste i inne.
Artur

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2019, 16:12 - Pt

fqjcior napisał(a):Testuję więc aktualną wersję EDT (drewniany brązowy korek) i muszę z radością przyznać, że Heritage wrócił do formy! Jako fan tego zapachu używałem już vintage EDT z lat 90-tych (złoty korek i atomizer, moja ulubiona wersja, flakon 50 ml mam wciąż i używam okazjonalnie), vintage EDP (nie podobał mi się, był zbyt ociężały, ale być może wynikało to z wieku soku), poprzednią wersję EDT (srebrny korek, byłą na na tyle płaska i na tyle nieciekawa, że pozbyłem się flakonu), no i teraz mam aktualną wersję obu koncentracji.

EDT nie jest może tak intensywne i nasycone jak wersja vintage, ale naprawdę niewiele mu brakuje. Wrócił piękny ziołowo-lawendowy początek, serce jest całkiem wyraźne, a baza mocno przypomina vintage i pięknie snuje się eleganckim ogonkiem. To dla tej bazy noszę ten zapach. Jestem naprawdę mile zaskoczony. :)

EDP z kolei ma także ziołowo-lawendowe intro (chyba nawet mocniejsze), dalej jest jednak bardziej kulinarny w typie współczesnego Guerlain. Lekko czekoladowa mam wrażenie wanilia dodaje ciepła i zmysłowości. Pachnie dużo lepiej, niż vintage, który kiedyś miałem. Jednak mimo to preferuję EDT.

Dłuższy czas temu gdzieś wyczytałem, że Thierry Wasser zadbał o to, by Mitsouko wróciło do czasów świetności. Fani tego zapachu, przyznają, że obecna jego wersja jest bardzo dobra, dużo lepsza, niż to, co firma wypuszczała przed erą Wassera. Otóż mam wrażenie, że Wasser zadbał także o inne klasyki marki i Heritage jest tego przykładem. Dzięki mu za to. Zyskał w moich oczach jeszcze większy szacunek. Oby ta formuła zapachu pozostała po wsze czasy.

W moim odczuciu sporo klasyków ostatnio wraca do gry, dopiero co przekonałem się o tym przy okazji Hermesa Equipage. Nie wszystko musi pachnieć dokładnie tak jak vintage, żeby było nadal doskonałe. Ba! nawet niektórym zapachom mały lifting zrobił dobrze, bo nie ma co się czarować, że w dzisiejszych czasach każda 30/40 letnia formuła będzie miała grono zwolenników. Dla mnie bardzo ważne jest ogarnięcie strony parametrów i tu póki co spotykały mnie miłe niespodzianki, bo chociażby już wcześniej wspominane: Egoiste, Antaeus, Quorum, czy mój nowo nabyty Hermes, mają parametry bardzo dobre. Podobne odczucia mam przy chociażby Habicie, nawet kupiłem jakiś czas temu współczesne EDT od Zbyszka, żeby porównać z kilkunastoletnim sokiem i byłem miło zaskoczony, że trzyma równy poziom.
Prawie przy każdej wizycie w perfumerii psikam sobie współczesne M7 OA i uważam, że nic a nic mu nie brakuje w stosunku do czarnego flakonu, którego to mam 2 sztuki i poważnie rozważam nabycie najnowszego.
Jeżeli chodzi o Heritage to już od jakiegoś czasu rozglądam się za flakonem, właśnie z tym drewnianym korkiem, tylko wciąż nie mogę się zdecydować EDP czy EDT.

margr

Forumowicz

Post21 grudnia 2019, 12:20 - So

Mam EDT właśnie w nowej wersji z drewnianym, brązowym korkiem. Według mnie pachnie rewelacyjnie, należy do szerokiej czołówki najlepszych zapachów, jakie znam, więc nie mogłem się nadziwić opiniom wygłaszanym na temat "zniszczenia" Heritage.

Jeśli wypusty sprzed kilku lat pachniały gorzej, być może było to spowodowane dostosowaniem do nowych regulacji IFRA i na początku nie udało się uzyskać wystarczająco dobrego efektu. W każdym razie cieszę się, że nie tylko mi podoba się obecne Heritage.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post21 grudnia 2019, 13:47 - So

Bardzo jestem ciekaw tej nowej "wersji" edt - zamówiłem już odlewkę.
Edp z drewnianym korkiem jest bardzo dobra.
Artur

karolgrec

Post09 stycznia 2020, 13:02 - Cz

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedź. Przyznam szczerze że nieco zgrzeszyłem, ponieważ skuszony niezłą promocją finalnie wybrałem Montale Black Aoud, które były jednym z moich must have. Po upływie 2 tygodni żałuję jednak nieco swojej decyzji ponieważ w to miejsce mogłem mieć Heritage i Equusa od Lalique.
Nie mniej jednak Heritage jest teraz moim najbliższym Must Have na urodziny które już niedługo :) mam nadzieję że tym razem nic mnie nie zawiedzie.

Grzech

Forumowicz

Post14 stycznia 2020, 14:42 - Wt

Czy ten zapach lepiej spełni swoją rolę jako wieczorowiec do kina, teatru, kolacji, świąt i innych bardzo uroczystych okazji od Guerlain L'instant PH EDT?
Jest sens go kupować posiadając instanta?
Z jednej strony korci mnie jego wysoka ocena, z drugiej jak czytam komentarze czy pojedynki to te dwa zapachy stoją na bardzo podobnym poziomie. Mam też Zino i nie chciałbym za bardzo dublować zapachów, patrząc pod kątem podobieństwa i przeznaczenia.

Tracershy

Aktywny forumowicz

Guerlain - Heritage

Post14 stycznia 2020, 15:29 - Wt

Od 3 dni testuję sobie Guerlain które kupiłem jakiś czas temu, ale z nadmiaru flaszkę nie miałem dotąd okazji sprawdzić. Vetiver oraz Habit Rouge EDP zachwyciły od pierwszego niucha. Dziś mam na sobie Heritage EDP i już takiego zachwytu nie czuję. Trudny zapach, wymagający dłuższego obycia. Nie czuję podobieństwa do Zino.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Caruso

Moderator

Post14 stycznia 2020, 17:21 - Wt

Grzech napisał(a):Czy ten zapach lepiej spełni swoją rolę jako wieczorowiec do kina, teatru, kolacji, świąt i innych bardzo uroczystych okazji od Guerlain L'instant PH EDT?
Jest sens go kupować posiadając instanta?
Z jednej strony korci mnie jego wysoka ocena, z drugiej jak czytam komentarze czy pojedynki to te dwa zapachy stoją na bardzo podobnym poziomie. Mam też Zino i nie chciałbym za bardzo dublować zapachów, patrząc pod kątem podobieństwa i przeznaczenia.

Zdecydowanie warto go poznać, gdyż jest to klasyka perfumiarstwa w najlepszym wydaniu podobnie jak Habit Rouge.
Guerlain L'Instant pour Homme edt to zapach do stosowania bardziej na co dzień, natomiast Heritage edt doskonale sprawdzi się jako wspomniany przez Ciebie wieczorowiec na specjalne okazje.
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post14 stycznia 2020, 17:37 - Wt

Heritage to bardzo dobry zapach,elegancki i z klasa,wedlug mnie mozna go ubierac okazjonalnie,

Grzech

Forumowicz

Guerlain - Heritage

Post14 stycznia 2020, 18:21 - Wt

Zastanawiałem się nad zakupem Bentleya Intense, ale odpuszczę go i dołożę do Heritage. Kupiłem sobie ostatnio 7 flakonów i 5 dla dziewczyn. Wszystkie zapachy są dobre i bardzo dobre.
Zakup Guerlain będzie ukoronowaniem przygody z perfumami.
Mam nadzieję ;)

Wysłane z mojego ZTE B2017G przy użyciu Tapatalka

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post14 stycznia 2020, 18:46 - Wt

fqjcior napisał(a):EDT nie jest może tak intensywne i nasycone jak wersja vintage, ale naprawdę niewiele mu brakuje. Wrócił piękny ziołowo-lawendowy początek, serce jest całkiem wyraźne, a baza mocno przypomina vintage i pięknie snuje się eleganckim ogonkiem. To dla tej bazy noszę ten zapach. Jestem naprawdę mile zaskoczony. :) .

Ja również jest bardzo mile zaskoczony tą odsłoną Heritage... na tyle, że moje flakony z lat 90-tych mogą sobie dalej spokojnie leżakować :P

Artplum

Sensei Perfuforum

Post16 stycznia 2020, 17:15 - Cz

Artplum napisał(a):Bardzo jestem ciekaw tej nowej "wersji" edt - zamówiłem już odlewkę.

Wczoraj odebrałem. Nie ma się do czego przyczepić.
Kto chce, niech szuka vintydży, tylko niech nie opowiada bzdur o kastracjach i popłuczynach.
Artur

Grzech

Forumowicz

Post16 stycznia 2020, 17:20 - Cz

Lejesz miód na moje serce, jutro odbieram swojego Heritage (nowy wypust) i w weekend testy globalne :)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post16 stycznia 2020, 21:57 - Cz

Myślę, że nie będziesz rozczarowany ;)
Artur

Tracershy

Aktywny forumowicz

Guerlain - Heritage

Post16 stycznia 2020, 22:33 - Cz

Ja jestem zachwycony, mimo początkowego kręcenia nosem. Otwarcie jest trudne, choć bardziej pasują mi określenia że jest średnio/słabo i nieprzyjemnie, ale za to później jest bajka.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Grzech

Forumowicz

Post17 stycznia 2020, 11:20 - Pt

Tak jak większość kupionych perfum oceniałem na gorąco, tak i te ocenię na szybko aby zachować obiektywizm. Perfumy zapodałem globalnie, pierwsze wrażenia są takie, że jestem około 30 min po aplikacji i napiszę tyle, jak Encre Noir wywołał u mnie wielkie wow, to Heritage to MEGA WOW. Jest to zapach, który nie raz na przestrzeni nastu lat czułem u innych i bardzo mi się podobał. Nie miałem nigdy odwagi zapytać co to. Teraz go mam, mijają pierwsze minuty i z każdą jest lepiej. Faktycznie ma wspólną nutkę z Zino.
Przez weekend dalsze testy, ale już jest cudnie :)

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post17 stycznia 2020, 11:23 - Pt

Grzech Heritage to majstersztyk wiec gratuluje nabytku. :) Wiosną jeszcze piękniej się rozwija.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie