Teraz jest 21 listopada 2019, 02:27 - Cz

• Reklama

Amouage - Interlude Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Amouage - Interlude Man

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
2%
2 - Słaby
4
2%
3 - Przeciętny
6
3%
4 - Dobry
15
9%
5 - Bardzo dobry
28
16%
6 - Genialny
118
68%

Liczba głosów : 174

• Autor
  • Wiadomość

Auriga

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Amouage - Interlude Man

Post11 września 2019, 12:56 - Śr

Jeżeli chodzi o Aventusa, to nie wiem czy coś możne mieć lepsze parametry... To najbardziej trwały i zarazem lotny ze znanych mi Creedów.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 września 2019, 14:26 - Śr

futureproof napisał(a): Ale porównywanie takich zapachów do Boosa z bazaru - to jest właśnie dorabianie teorii, tak samo jak nietrafione porównanie z podeszwami. To są w zasadzie porównania od czapy.

A czym w istocie się niby różnią te prześwietne Rasasi od Boosów?
Użyto w nich lepszej jakości składników? Zgoda i co poza tym? W obydwu przypadkach dążeniem twórcy było maksymalne zbliżenie się do oryginału.
Jeden zrobił to trochę lepiej, z trochę lepszych składników i za trochę większe pieniądze. Tyle. Obydwaj starali się skopiować cudzy zapach.
Kto chce powąchać dobrych inspiracji, niech spróbuje, dla przykładu, Royal Vintage, albo Portrayal
Ale to będzie pewnie kolejne bicie piany, które i tak niczego nie zmieni ;)
Artur

futureproof

Forumowicz

Post11 września 2019, 14:43 - Śr

Artplum napisał(a):A czym w istocie się niby różnią te prześwietne Rasasi od Boosów?
Użyto w nich lepszej jakości składników? Zgoda i co poza tym?

Poza tym jest jeszcze jeden drobny szczegół. Te "prześwietne" Rasasi niczego nie udają. Boos z bazaru ma za zadanie wprowadzić średnio ogarniętego Janusza w błąd i kpi z producenta oryginału w żywe oczy. Po prosu udaje oryginalny zapach.
A Rasasi robi po prostu perfumy po swojemu, projektuje własne flakony, niczego nie udaje, nie ukrywa, funkcjonuje w oficjalnej dystrybucji i nie musi się ukrywać pod stolikiem handlarza. Tak to sobie sprytnie wymyślili. Wiem jakie masz na ten temat zdanie. Ja raczej podobne. Ale różnicę jednak widzę.

Acha - ten przytoczony Ard Al Zaafaran Midnight Oud jednak już coś udaje. Flakonem się bardzo uśmiecha ;)

Wakabaya

Forumowicz

Post11 września 2019, 15:17 - Śr

Rasasi robie perfumy tak po swojemu, jak Moskwicz samochody.

sajlent

Forumowicz

Post11 września 2019, 15:23 - Śr

Ale co jest złego w klonowaniu czy inspirowaniu się konkretnym zapachem?

Przecież nawet nisza kopiuje nisze i nikt nie ma z tym problemu. Nie robią klonów ze zgodnością 90-100% ale inspirują się na znanych kompozycjach i to grubo. PdM na Tomku i stworzyli swoje własne TV i TL. Tiziana Terenzi czy ROJA mają swojego bliskiego kuzyna "aventusa" a Carner Barcelona ma swojego Black Afgano.

Ale jak Rasasi czy inne Swiss Arabian zrobi zapach zgodny w 90% z czymś wybitnym (bo taki jest przecież Interlude) to zaraz wielkie hurr durr bo to bubel z bazaru i podróba xD

A w czym się różnią te prześwietne Rasasi od bazarowych Boosów? A no jakością składników, trwałością i ogólnym zamiarem stworzenia takiego zapachu. To nie ma być podróba tylko inspiracja/klon. A jeśli kompozycja jest rzeczywiście udana no to w czym jest problem?

Każdy kupuje to co chce. Ja również od jakiegoś czasu jestem raczej po tej drugiej stronie, która woli oryginały niż klony ale też rozumiem i doceniam wysiłek osób stojących np. za Armafem CDNIM, Rasasi La Yuqawam czy właśnie Swiss Arabian Shaghaf Oud Abyad. Jeśli te trzy zapachy nazywasz bazarowymi "Boosami" no to w sumie nie wiem co odpowiedzieć.

Besar

Forumowicz

Post11 września 2019, 15:44 - Śr

Naprawdę nie widzicie różnicy między Boosem a Bossem i SW a Amouage ?
Boos ewidentnie ma zadanie wprowadzić w błąd lub naprowadzić potencjalnego nabywcę.
Osoba niezorientowana nie ma bladego pojęcia jak pachnie SW, dopóki nie powącha.
Opakowanie nic nie sugeruje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 11 września 2019, 15:54 - Śr przez Besar, łącznie edytowano 2 razy

futureproof

Forumowicz

Post11 września 2019, 15:44 - Śr

Auriga napisał(a):Jeżeli chodzi o Aventusa, to nie wiem czy coś możne mieć lepsze parametry...

Nic nie może mieć lepszych parametrów od Aventusa! ;)

Ewentualna polemika nie miałaby sensu. Spór - gdyby powstał - nierozstrzygalny.

P.S. Będąc w Kijowie widziałem pięknego, zadbanego Moskwicza 400. Piękna rzecz. Nie wiem czy był na chodzie. Po prostu sobie stał, ale w takim miejscu, że chyba musiał tam dojechać. Zapragnąłem go bardziej niż Rasasi :mrgreen:

leonidas

Forumowicz

Post11 września 2019, 16:10 - Śr

Porównam to do składania silnika przygotowanego pod rajdy - wiem porównanie z du.....y ale takie lubię , silnik subaru pod odpowiednie doładowanie trzeba złożyć na markowych komponentach - wiem z autopsji - to samo jest w świecie perfum - jak to mawiał mistrz - albo grubo albo wcale

Wakabaya

Forumowicz

Post11 września 2019, 16:30 - Śr

Czym się różnic Rasasi od PdM? Nie wiem, bo nie znam drugiego, ale znam za to Micaleffa. Ten pierwszy chamsko kopiuje z chińskich części. Mają gorszą jakość, więc nie będą pracować, jak niemieckie. Micaleff sprowadza części od producenta, czyli najwyższej jakości i je tuninguje, tak by maszyna miała lepsze obroty. Weźmy chociaż za przykład Jewela i Hermesa.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 września 2019, 17:51 - Śr

sajlent napisał(a):Ale co jest złego w klonowaniu czy inspirowaniu się konkretnym zapachem?.

Jeśli nie widzisz różnicy między inspirowaniem się, a klonowaniem, to rzeczywiście jakakolwiek dyskusja na ten temat nie ma sensu.
Artur

tomson69

Aktywny forumowicz

Post11 września 2019, 18:12 - Śr

Nie spodziewałem się, że mój post rozgrzeje temat.
Sajlent, jasne, jest Shaghaf Oud Abyad, ale za rok może w ogóle nie być dostępny, więc tylko dałem znać, gdyby ktoś szukał innego zamiennika lub nie chciał w ciemno kupować Interlude.
Druga rzecz jest taka, że komuś będzie się podobał Interlude, ale nie ma możliwości wydania tylu pieniędzy na Amouage. Jeżeli trafię na zamiennik, który pachnie prawie identycznie i ma równie dobre lub lepsze parametry, wtedy zakupię zamiennik. Trochę mnie gryzie wydanie ponad 500zł za zapach. Oczywiści nie krytykuję osób kupujących drogie zapachy ;) Dla niektórych może się to wydawać dziwne lub absurdalne, ale markę zapachu stawiam na drugim planie :)

sajlent

Forumowicz

Post11 września 2019, 18:24 - Śr

@Wakabaya

ale dlaczego bierzesz niszowe domy z górnej półki do porównania z Rasasi czy Swiss Arabian?

wiadomo przecież, że to nie ta klasa

a gorsza jakośc czy niższa cena nie oznacza, że to bubel czy jakieś gówno... to tak jakbyś porównał Bentleya do Toyoty. Nie ta półka i nie ten segment ale czy to oznacza, że Toyota robi szajs?

Powiadasz z chińskich części? xD No na bank byłbyś w stanie stwierdzić czy to co właśnie poczułeś to Interlude czy może klon od Swiss Arabian. A jak dostaniesz chiński bubel to od razu zobaczysz różnicę.

Nie wiem, może nigdy nie testowałeś Shaghaf Oud Abyad ale powie Ci to bardzo dużo osób, że jakość soku jest na bardzo dobrym poziomie a parametry ma olbrzymie. Oczywiście nie tak jak interlude, że czuć go przez 24h ale spokojnie wytrzymuje 12-15h.

@Artplum

Dobrze wiemy jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie no i spoko, rozumiem. Ale co jest złego w klonowaniu zapachów jeśli robi się to na tyle dobrze, że produkt jest masowo sprzedawany? To jest biznes. A marki takie jak Amouage i Swiss Arabian i tak idą swoimi drogami i nie są dla siebie zagrożeniem bo to zupełnie inny segment. Nikt nie ma patentu na daną kompozycję a na dodatek prawie wszyscy publikują składy swoich zapachów.

A kiedy zaczyna się klonowanie a kończy inspirowanie? Gdy nisza kopiuje niszę to praktycznie nikt nie używa słowa klon mimo tego, że zapachy są bardzo zbliżone.

@tomson69

Jasne, może zniknąć ale chodziło mi po prostu o to, że jest na rynku coś lepszego i bardziej dostępniejszego :) Ja już przeszedłem na złą stronę i bardziej doceniam niszowe oryginały niż klony czy inspiracje. Nie musisz od razu wydawać kasy na cały flakon :> Są odlewki, poluj na flakony z ubytkiem albo rozbierz i zostaw sobie tylko 20-30ml. A jak już masz kupić to tłumacz sobie, że lepiej kupić jeden porządny raz na miesiąc-dwa i się nim cieszyć niż kilka i zapomnieć o nich po tygodniu. A no i nie musisz się tyle zlewać bo jedna chmura wystarczy na dłużej więc też trzeba na to zwrócić uwagę :D

Besar

Forumowicz

Post11 września 2019, 18:32 - Śr

"A kiedy zaczyna się klonowanie a kończy inspirowanie ?"

To jedno. Kolejna sprawa, to to, kto będzie arbitrem stwierdzającym czy to jeszcze inspiracja czy juz klon ?

Wakabaya

Forumowicz

Post11 września 2019, 18:49 - Śr

sajlent napisał(a):@Wakabaya

ale dlaczego bierzesz niszowe domy z górnej półki do porównania z Rasasi czy Swiss Arabian?

wiadomo przecież, że to nie ta klasa

a gorsza jakośc czy niższa cena nie oznacza, że to bubel czy jakieś gówno... to tak jakbyś porównał Bentleya do Toyoty. Nie ta półka i nie ten segment ale czy to oznacza, że Toyota robi szajs?

Powiadasz z chińskich części? xD No na bank byłbyś w stanie stwierdzić czy to co właśnie poczułeś to Interlude czy może klon od Swiss Arabian. A jak dostaniesz chiński bubel to od razu zobaczysz różnicę.

Nie wiem, może nigdy nie testowałeś Shaghaf Oud Abyad ale powie Ci to bardzo dużo osób, że jakość soku jest na bardzo dobrym poziomie a parametry ma olbrzymie. Oczywiście nie tak jak interlude, że czuć go przez 24h ale spokojnie wytrzymuje 12-15h.

To ty równasz w dół, ja nie. Na tym kończę z tobą dyskusję.

@tomson, jestem biedakiem, mnie też nie stać na te perfumy, a jednak je kupuję. Wiesz dlaczego? Umiejętne zarządzanie pieniędzmi mi na to pozwala. Kupuję perfumy bardzo rzadko, ale wolę poczekać dłużej i mieć produkt pełnowartościowy od autoryzowanego sprzedawcy, niż tracić kasę na głupoty i podróby. Jeśli stać Cię na wydanie 100zł, to możesz szarpnąć się i na 1000. Wystarczy tylko przestać zadowalać się dziadostwem.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

futureproof

Forumowicz

Post11 września 2019, 19:17 - Śr

Wakabaya napisał(a):Czym się różnic Rasasi od PdM? (...) Ten pierwszy chamsko kopiuje z chińskich części.

Przyznaję, że chyba jestem w temacie zielony, wiec...
Byłbym wdzięczny za jakieś sprawdzone informacje na temat procesu produkcji perfum Rasasi. Bardzo mnie zainteresował chiński wątek i pochodzących stamtąd komponentów :?

tomson69

Aktywny forumowicz

Post11 września 2019, 19:18 - Śr

Wakabaya zgadzam się z Tobą w 100%. Chodzi o to, że w moim przypadku mam inne podejście do perfum. Lubię perfumy, ale nie jest to dla mnie duża pasja. Są to rzeczy, które nie są dla mnie niezbędne do życia, to takie "przyjemne dodatki" i nie płakałbym, gdybym jutro całkowicie stracił zmysł węchu :)

sajlent

Forumowicz

Post11 września 2019, 19:55 - Śr

Wydaje mi się, że Wakabaya "trochę" źle na to patrzy. Jakby z jakimś uprzedzeniem. Dziadostwo, chińskie części i podróby xD

Rzeczywiście, nie ma sensu dalej ciągnąć tematu.

El Perez

Forumowicz

Post11 września 2019, 19:59 - Śr

Wasze argumenty mnie przekonały. Dzięki!
Od dziś wiem, że:
- Rasasi Daarej jest BOOSem z bazaru gdyż skopiowało Valentino V,
- Ivictus Aqua jest BOOSem z bazaru gdyż skopiował Rasasi Hawasa (swoją drogą to można się łatwo pomylić, po której flance te osławione Rasasi stoi...cholerka jasna),
- wiem też, że Creed Original Santal też jest traktowane na równi z BOOSem z bazaru. Ładny zapach i dość drogi jak na BOOSa z bazaru, ale trudno, co zrobić. Zasady są jasne!
Pozdrawiam trzeźwo myślących ;)

sajlent

Forumowicz

Post11 września 2019, 20:07 - Śr

Nie zapominaj o Valentino Uomo Intense.

Podróba, dziadostwo, chińszczyzna, profanacja i policzek w twarz dla całej ekipy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie