Teraz jest 17 lipca 2019, 17:34 - Śr

• Reklama

Davidoff - Zino

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Davidoff - Zino (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
3%
2 - Słaby
5
3%
3 - Przeciętny
12
7%
4 - Dobry
20
11%
5 - Bardzo dobry
68
38%
6 - Genialny
68
38%

Liczba głosów : 178

• Autor
  • Wiadomość

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Davidoff - Zino

Post15 lutego 2019, 21:23 - Pt

Oczywiście, że pamiętam :) I jest to jeden z moich ulubionych songów M.Z., zawsze kiedy go słyszę, wprawia mnie w doskonały nastrój :D Pamiętam też, że "nic tak nie śmierdzi, jak moje onuce od roku już nie zmieniane" ;) (co pewnie według niektórych forumowych szyderców, doszukujących się w Zino zapachu starej mokrej szmaty, pasuje jak ulał do tego wątku) A nostalgicznie, powiadasz? Tak, jak najbardziej i dobrze mi z tym...

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Declaration, Egoiste, Fleur du Male, Obsession - mój mały świat zamknięty w butelce...

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Davidoff - Zino

Post16 lutego 2019, 01:08 - So

Dobrze Ci?
Maciej nie żyje. Leonard nie żyje. Bazyli nie żyje, a Pelagia ma 80 lat...
Mnie nie nastraja to optymistycznie...
Artur

Viking

Post16 lutego 2019, 12:29 - So

Bazyli napisał(a):Oczywiście, że pamiętam :) I jest to jeden z moich ulubionych songów M.Z., zawsze kiedy go słyszę, wprawia mnie w doskonały nastrój :D Pamiętam też, że "nic tak nie śmierdzi, jak moje onuce od roku już nie zmieniane" ;) (co pewnie według niektórych forumowych szyderców, doszukujących się w Zino zapachu starej mokrej szmaty, pasuje jak ulał do tego wątku) A nostalgicznie, powiadasz? Tak, jak najbardziej i dobrze mi z tym...

Na szyderców jedna jest broń i jedna rada
https://youtu.be/0HGxBkiCkho
:lol: :lol: :lol:

BlueJeans

Moderator

Post20 lutego 2019, 18:42 - Śr

Dzisiaj postanowiłem napisać kilka słów o tych świetnych perfumach:

https://feelittoday.blogspot.com/2019/0 ... -zino.html

Pewnie większość bywalców tego wątku ma podobne odczucia do moich ale nie ma się co temu dziwić. Zapach jest ponadczasowy.

Bazyli

Davidoff - Zino

Post20 lutego 2019, 18:55 - Śr

Fajna recka, zapach idealnie opisany słowami, co łatwym nie jest :)

Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Declaration, Egoiste, Fleur du Male, Obsession - mój mały świat zamknięty w butelce...

matklim94

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 17:12 - Śr

Ten zapach jest piękny... a z racji tego, że moją odlewkę Lancastera oszczędzam tyle ile mogę to postanowiłem zakupić cały flakon obecnego wypustu. Dzięki Vikingowi (pozdrawiam serdecznie :D ) nabrałem trochę wiary i mam nadzieję, że się nie zawiodę, batch podany przez Panią konsultant wskazuje na kwiecień 2018. Nawet przy średnich parametrach na wiosnę - jak znalazł, tym bardziej, że flakon kosztuje 66zł... :D

Viking

Post27 lutego 2019, 17:32 - Śr

Opinie jak widzisz są różne, ja wydaję opinię na swoim przypadku - mi, przy założonym nowym Zenku, kolega powiedział, żebym ostrzegał zanim wejdę do biura...

matklim94

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 18:00 - Śr

Całkowicie masz rację, jednak chodziło mi o Twoją opinię dotyczącą parametrów obecnego wypustu :) Bo jeśli chodzi o sam zapach to przepadłem... :)

Embe

Forumowicz

Post27 lutego 2019, 23:46 - Śr

Obecny wypust (trzecia wersja) ma bardzo chemiczny wydźwięk. Sztucznie podkręcono moc i trwałość (w porównaniu do drugiej), ale na wiele i to się nie zdało, bo po dwóch godzinach siedzimy już w drzewno-pylistej bazie. Projekcja zamyka się w max. 7-8 godzinach
Dobry gust nie jest czymś wrodzonym. Trzeba go dopiero ukształtować w oparciu o dobre wzorce. Dobry gust wymaga wysiłku.

matklim94

Forumowicz

Post04 marca 2019, 15:35 - Pn

Testuje obecny wypust kwiecień 2018. Flacha z brasty. Z góry powiem, że nie jestem wybitnym nosem i sam zapach zbytnio nie różni się od mojej odlewki Lancaster ale parametry... trochę się zawiodłem. Zapach wyczuwalny około 3-4 godzinki i później już tylko blisko przy ciele. Twalosc nie jest najgorsza bo po 8 godzinach czuje zapach ale muszę przyłożyć nos bezpośrednio do nadgarstka. Globalnie użyty - to samo, niestety projekcja kiepska, sam początek jest ostry i swidrujący w nosie, przez pierwszą godzinę daje z pełną mocą i później krok po kroku gaśnie. Mimo wszystko sam zapach jest przepiękny i mojej miłości do niego nie zmienią nawet kiepskie parametry. Jeśli się uda to będę polował na starszą wersję lub wybiorę inny wariant i zrobię sobie odlewkę, żebym mógł się dopsikać bez noszenia że sobą całej flaszki :)

byluś

Forumowicz

Post05 marca 2019, 07:31 - Wt

Na Zino odnośnie trwałości i projekcji nie mogę powiedzieć złego słowa. Aż z ciekawości sprawdziłem i mam 2016 rok, oczywiście Coty i trwałość całodniowa przy zadowalającej projekcji.

matklim94

Forumowicz

Post05 marca 2019, 09:47 - Wt

Niestety u mnie to samo co u kolegi Kadeta, Embe i Rudolfa. Trwałość jest w miarę przyzwoita bo te 6-8 godzin zapach się utrzymuje na skórze, ale projekcja kuleje, po aplikacji jest moc przez około godzinę i później osiada blisko skóry. Także, jak koledzy wcześniej powiedzieli - być może dobre opinie o parametrach nowego wypustu wynikają z tego, że czuć go z ubrań a nie ze skóry. Mimo wszystko cena rekompensuje wszystko :)

Martius777

Post11 lipca 2019, 22:01 - Cz

Zabijcie mnie jeśli chcecie, dla mnie Zino pachnie jak klon Kaniona w fioletowej butli, chyba to była wersja gold. Przypomniał mi dawne lata. Bardzo charakterne z duszą. Kupiłem go, noszę, budzi piękne nostalgiczne wspomnienia.

Embe

Forumowicz

Post11 lipca 2019, 22:04 - Cz

To Kanion Black był inspirowany Zino.
Ostatnio edytowano 12 lipca 2019, 07:59 - Pt przez Embe, łącznie edytowano 1 raz
Dobry gust nie jest czymś wrodzonym. Trzeba go dopiero ukształtować w oparciu o dobre wzorce. Dobry gust wymaga wysiłku.

Viking

Post12 lipca 2019, 00:15 - Pt

Ehhhhh... Było czytać uważnie :D
Oczywiście, że są podobne. Kanion, szczególnie stary, w czarnej butli, był bardzo dobrą alternatywą i sam go używałem w technikum. Żałuję, że nie zrobiłem zapasu, ale z drugiej strony gdzie ja ponad 20 lat temu mogłem się spodziewać, że czarny Kanion nie będzie już czarnym Kanionem, a miałem EDT i AS i używałem litrami. Młody człowiek był i głupi :lol:

Embe

Forumowicz

Post12 lipca 2019, 08:33 - Pt

Mój błąd. Na usprawiedliwienie mogę przynieść zaświadczenie od okulisty :)

Czasami zastanawiam się nad zrobieniem zapasu jakiś perfum. Wtedy sobie uzmysławiam, że tego co mam teraz wystarczy mi do końca życia.

Viking

Post12 lipca 2019, 09:46 - Pt

Mój wewnętrzny Janusz zawsze mi powtarza "Ssskarbie, lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć..."
I ja go słucham, od jakiegoś czasu w każdym razie.

marez777

Forumowicz

Post12 lipca 2019, 15:11 - Pt

Jest nas zatem więcej :twisted:
Tyle, że mam tak z wszystkim :mrgreen:

Bazyli

Davidoff - Zino

Post12 lipca 2019, 15:14 - Pt

I ja zgłaszam akces do klubu. :D :D :D

Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie