Teraz jest 27 maja 2019, 10:10 - Pn

• Reklama

Cartier - L'Envol Eau de Toilette

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - L'Envol Eau de Toilette (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
3
38%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 września 2017, 20:08 - Pn

rok wydania:
2017
twórca: Matilde Laurent
n.g.: dzięgiel i cytrusy
n.s.: miód
n.b.: piżmo i drzewo gwajakowe.

Obrazek

Jest już dostępny w D.
Flakon niemalże identyczny więc i zawartość jest podobna. Otwarcie znacznie bardziej cytrusowe, zapach wydaje mi się być jeszcze słodszy, ale nie w ciężki oblepiający sposób. Czuć, że to wersja edt, pachnie lżej, weselej i całkiem żwawo projektuje (gdy edp u mnie sadowi się raczej tylko przy skórze). Protoplasta jest 100% unisexem, tegoroczna wersja przechyla się chyba nawet odrobinę w damską stronę.
Mi się bardzo podoba, na pewno pokuszę się o sampla, żeby sprawdzić jak się sprawuje globalnie. A komu L'Envol nie przypadł do gustu (ku mojemu zaskoczeniu wielu osobom na forum), tego edt również raczej nie przekona.

Reggie88

Re: Cartier - L'Envol Eau de Toilette

Post07 listopada 2018, 09:18 - Śr

Wąchałem jakiś czas temu na bezcłówce na Okęciu i spodobał mi się. A że akurat w jednej z internetowych perfumerii tester 80 ml był w cenie 100 zł, to zamówiłem butelczynę.
Bardzo sobie go chwalę. EDT przemawia do mnie bardziej, niż EDP. Jest trochę lżejsza i bardziej uniwersalna, a jednocześnie moim zdaniem dość oryginalna. Fajna nuta owocowego miodu, która trwa od początku do końca, a trwa bardzo długo, bo i parametry tej wody są w moim przypadku "całodniowe". Projekcja moim zdaniem w sam raz - łatwo wyczuwalny przez innych, nie trzeba trzeć nosem po skórze i to niezależnie od tego, czy to godzinę, czy osiem godzin od aplikacji.
Bardzo solidny zapach, nie wspominając już o samym flakonie, który jest z grubego szkła i waży tyle co Daewoo Tico z rodziną. O tej porze roku L`envol to strzał w dziesiątkę. Jeden z moich ulubionych zapachów aktualnie. Ode mnie 5.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 marca 2019, 07:15 - Wt

Powiem szczerze, że wodostrysków się nie spodziewałem i miło się zaskoczyłem.
Wyczucie czasu to ja jednak mam, zapach idelanie moim zdaniem wpasowuje się w obecną aurę, kiedy świat po zimowych mrozach powoli budzi się do życia.
L'Envol Eau de Toilette jest zwiastunem dobrej nowiny, wprowadza łagodnie nastrój wiosenny dzięki lekkiej cytrysowości zmieszanej z bardzo naturalnym miodem, który jest moim zdaniem obecny w kompozycji w ilości idealnej. Nie jest za słodki, pachnie mi jak miód gryczany z ciepłej herbaty. Całość jest doprawiona odrobiną ziolono-ziołowej nuty (dzięgiel?), przez co zapach nie jest monolitem, wszystkie wspomniane wyżej składniki można dość ładtwo wyczuć na skórze, a wybitnym nosem nie jestem więc cieszy mnie ten fakt niezmiernie.
Parametry ocenię jak założę go ponownie, ale od samego początku niestety na mnie projekcję ma słabą. Zobaczymy jak będzie z trwałością.
Flakon prezentuje się pięknie, do tego atomizer chowany w metalowej, skręcanej, solidnej obudowie- świetny patent!
Cena śmieszna, także za całość będzie się chyba należeć 5-tka!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gienadi

• Ostrzeżenia: 1

Post05 marca 2019, 08:10 - Wt

Wszystko się zgadza tylko herbata z miodem to dla mnie początek jesieni a nie wiosny. :D wczoraj podobno w Krakowie było 18 stopni. Zapach trzyma się bardzo długo ale projekcja kuleje albo szybko się przyzwyczajam typowy zapach do pracy. Daje 4 bo kompozycja naprawdę przyjemna ale poczekam do września.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 marca 2019, 10:58 - Wt

Projekcja dzisiejszej aplikacji pozostawia wiele do życzenia.
Zapodałem na prawą dłoń 3 soczyste chmurki, po 3 godzinach zapach wyczuwalny był już tylko blisko skóry.
Po 5 godzinach projekcji już praktycznie nie ma.
Chyba, że mi się nos tak szybko zaadoptował.
Foliowy Ranger

Skarbowy

Post05 marca 2019, 11:14 - Wt

Mario ale po 5h musiałeś szurać nosem czy jak? Testowalem go w piątek i po 8h dobrze jeszcze czułem bazę na dłoni.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 marca 2019, 11:17 - Wt

Tak, po 5h szuram nosem.
Ale dziwna sprawa bo wyszedłem teraz na zewnątrz, wróciłem i się obudził nagle na mojej skórze.
Foliowy Ranger

Mirx

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2019, 11:43 - Wt

Bazę w wersji EDT faktycznie czuć 8 godzin. To bardzo przyjemna dla nosa, lekka, nieinwazyjna kompozycja na cały rok, może bardziej na cieplejsze dni. Mnie bardziej podoba się trochę cięższa i słodsza wersja EDP, która przy okazji jest trochę trwalsza, choć oba zapachy do tytanów trwałości nie należą. Flakony są boskie, szczególnie wersja z wkładem.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2019, 12:18 - Śr

Ciekawy to zapach. Przy pierwszej aplikacji od razu poczułem znajomą nutę - miętę rodem z innego Cartiera - Roadstera. Na plus. Oczywiście zapach momentalnie idzie w inną stronę, bo pojawiają się cytrusy i ten ciekawy miód. Generalnie dobry to zapach, moim zdaniem bardzo elegancki, ale mi w nim czegoś brakuje. Zapach nie idzie w pełni ani w wytrawność, ani w słodycz. Oczywiście to wypośrodkowanie samo w sobie nie jest wadą, ale tu brzmi ono nie jak balans, a niezdecydowanie - tak jakby zapach chciał w którąś stronę pójść, ale coś go blokuje. Są tu wytrawne nuty cytrusów i ziół, momentami kojarzące się z Ferragamo F (taka gorzka wytrawność), a z drugiej strony miód, który może chciałby być słodki, ale nie ma sił. Być może wersja EDP byłaby bardziej zdecydowana. Jednak wydaje mi się, że to jest zamierzony efekt, że tak miało być. I z jednej strony mnie to wkurza, ale z drugiej pokazuje, że zapach naprawdę żyje na skórze, zmienia się - raz chce być wytrawny, a raz słodki. I tak w kółko.
Ciekawa rzecz się dzieje po ogrzaniu miejsca aplikacji - pojawiają się słodko kwaskowe nuty owocowe - troszeczkę przypominające otwarcie CK One Shock, a miód dostaje kopa. I jest to zgodne z wieloma opiniami, że zapach nabiera mocy w wyższych temperaturach. Czekam więc na słońce i 20*.

Flakon to majstersztyk. Ciężki i świetnie wykonany, a chowany atomizer to mistrzostwo.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2019, 13:09 - Śr

EDT zaskakuje trwałością. Dziś mam już na sobie te perfumy prawie siedem godzin i ciągle zapach jest dobrze wyczuwalny, więc osiem godzin, o których wczoraj pisałem, to naprawdę standard. Klimat kojarzy mi się trochę z Voyage d’Hermes EDP.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post14 marca 2019, 20:40 - Cz

Mam odlewkę i od kilku dni, z niekłamaną przyjemnością, testuję nadgarstkowo i globalnie.
Nie powiem, że mnie te perfumy zachwyciły, powaliły, uwiodły i odmieniły moje życie, ale autentycznie mi się spodobały, a nawet lekko mnie zauroczyły.
Pod względem kompozycji są one stosunkowo proste, a użyte składniki dosyć "czytelne", czyli łatwe do zidentyfikowania.
Początek to miks niezbyt słodkich i niezbyt soczystych cytrusów z wyraźnym dodatkiem słodkawo-goryczkowo-zielonej nuty dzięgielu.
Zaraz potem do gry wkracza miód, przy czym nie jest on klejący, ulepny, ani jakoś szczególnie aromatyczny, ale raczej z gatunku tych mniej słodkich.
Miód nie jest zresztą dla mnie taką oczywistą ingrediencją. Wyłapałem go łatwo, bo wiedziałem, że tam jest. Gdybym nie wiedział, to pewnie nieźle bym się nagłowił, co odpowiada za ten lekko słodkawy, lekko korzenny i odrobinę kwiatowy zapach.
Po pewnym czasie cytrusy lekko się wycofują, a na scenę wkraczają nuty drzewne. Podobno to gwajak, ale sam bym na to nie wpadł i raczej bym pozostał przy określeniu "nuty drzewne". W bazie czuć też delikatne, leciutko mydlane piżmo.
Właściwie to tyle. Niezbyt wiele składników, ale dobrze zestawionych i dość naturalnie pachnących, w zupełności wystarczy do zbudowania oryginalnie, męsko i przyjemnie pachnących perfum.
L'Envol edt to wg mnie bardzo udane połączenie kolońskich cytrusów z nutami miodu i drewien, dzięki któremu otrzymujemy nowoczesne pachnidło z wyraźnym nawiązaniem do męskiej klasyki.
Jeśli dołożyć do tego dyskretną projekcję i całkiem niezłą trwałość, to ocena nie może być niska.
Zanim jednak wystawię konkretną cyferkę, chcę przetestować L'Envol w wyższych, wiosennych temperaturach, by wydaje mi się, że włąśnie ciepłą wiosną powinien zagrać najlepiej.
Artur

everlasting

Forumowicz

Post15 marca 2019, 07:43 - Pt

Nigdy nie miałem w rękach tego flakonu, czy ta zatyczka jest zintegrowana z flakonem ?

Twixxx

Post15 marca 2019, 07:58 - Pt

Również nie miałem ale muszę nadrobić tą zaległość ;)
Z tego co widać po zdjęciach prawdopodobnie zatyczka działa w stylu znanym z Terre d'Hermesa.

Mirx

Aktywny forumowicz

everlasting

Forumowicz

Post15 marca 2019, 08:59 - Pt

Pięknie, trzeba upolować jakiś testerek ;)

kullnikk

Forumowicz

Post15 marca 2019, 10:50 - Pt

Artplum napisał(a):Mam odlewkę i od kilku dni, z niekłamaną przyjemnością, testuję nadgarstkowo i globalnie.
Nie powiem, że mnie te perfumy zachwyciły, powaliły, uwiodły i odmieniły moje życie, ale autentycznie mi się spodobały, a nawet lekko mnie zauroczyły.
Pod względem kompozycji są one stosunkowo proste, a użyte składniki dosyć "czytelne", czyli łatwe do zidentyfikowania.
Początek to miks niezbyt słodkich i niezbyt soczystych cytrusów z wyraźnym dodatkiem słodkawo-goryczkowo-zielonej nuty dzięgielu.
Zaraz potem do gry wkracza miód, przy czym nie jest on klejący, ulepny, ani jakoś szczególnie aromatyczny, ale raczej z gatunku tych mniej słodkich.
Miód nie jest zresztą dla mnie taką oczywistą ingrediencją. Wyłapałem go łatwo, bo wiedziałem, że tam jest. Gdybym nie wiedział, to pewnie nieźle bym się nagłowił, co odpowiada za ten lekko słodkawy, lekko korzenny i odrobinę kwiatowy zapach.
Po pewnym czasie cytrusy lekko się wycofują, a na scenę wkraczają nuty drzewne. Podobno to gwajak, ale sam bym na to nie wpadł i raczej bym pozostał przy określeniu "nuty drzewne". W bazie czuć też delikatne, leciutko mydlane piżmo.
Właściwie to tyle. Niezbyt wiele składników, ale dobrze zestawionych i dość naturalnie pachnących, w zupełności wystarczy do zbudowania oryginalnie, męsko i przyjemnie pachnących perfum.
L'Envol edt to wg mnie bardzo udane połączenie kolońskich cytrusów z nutami miodu i drewien, dzięki któremu otrzymujemy nowoczesne pachnidło z wyraźnym nawiązaniem do męskiej klasyki.
Jeśli dołożyć do tego dyskretną projekcję i całkiem niezłą trwałość, to ocena nie może być niska.
Zanim jednak wystawię konkretną cyferkę, chcę przetestować L'Envol w wyższych, wiosennych temperaturach, by wydaje mi się, że włąśnie ciepłą wiosną powinien zagrać najlepiej.

Sam bym tego lepiej nie ujął. Wziąłem odwlekę na spróbowanie i muszę przyznać że po pierwszych testach bardzo mi się podoba.
Całkowicie się zgadzam z tym, że projekcja jest nienachalna, ale to akurat na plus. Trwałość jak dla mnie na wystarczającym poziomie. Nie lubię słodkich zapachów, ale ta lekka słodycz bardzo mi odpowiada, miodek łagodnie wyczuwalny, dobrze zbalansowany. Uważam że ten zapach ze swoją lekkością świetnie nadaje się do biura.
Flakon cudny, chociaż EDP ładniejszy. Jak pojawi się na niego promocja, to na pewno dojdzie do kolekcji. Moja ocena 4+ ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post15 marca 2019, 15:03 - Pt

Hehe, ma w sobie coś ten L'Envol.
Lezy u mnie w kolejce do testowania mnóstwo próbek i odlewek, sporo z dużo wyższej półki i ciekawych firm, a ja kolejny raz sięgam po bohatera wątku i z przyjemnością noszę.
Właśnie ta "dyskretna projekcja" bardzo mi odpowiada.
To jedne z nielicznych perfum które ja czuję wyraźnie od siebie, a otoczenie niekoniecznie.
Wczoraj na przykład pytałem przyjaciółkę, jak jej się podobają moje perfumy, to stwierdziła, że nic nie czuje z odległości ok metra, a ja czułem je bardzo wyraźnie.
Dopiero gdy się zbliżyła, zaczęła wyczuwać zapach i szczerze go pochwaliła, ze bardzo przyjemny i nieudziwniony.
Artur

wahoo

Post15 marca 2019, 15:31 - Pt

Warto równolegle przetestować edp. Moim zdaniem edt, mimo tego, że otwarcie ma bardziej cytrusowe, jest zapachem słodszym, przez co, paradoksalnie, ciężej się je nosi. Różnice między obiema koncentracjami nie są duże, mi osobiście bardziej podeszła edp - długie miesiące był to mój go-to scent, gdy nie miałem pomysłu czego użyć.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post15 marca 2019, 16:29 - Pt

No właśnie kiepsko znam edp i muszę zorganizować sobie materiał porównawczy, ale też mi się wydawało, że edp jest mniej słodki.
Artur

et-go-homme

Forumowicz

Post10 kwietnia 2019, 19:29 - Śr

Nabyłem próbkę, psikam i pierwsze wrażenie całkiem pozytywne, taki elegancki zapach miodowo-cytrusowy. Jednak po kilku minutach coraz bardziej zaczęło to skręcać w stronę Jaguara Gold i bynajmniej nie jest to komplement, niestety pachnie to drażniąco i tanio. Ciekawe jak będzie przy kolejnych testach, bo w moim przypadku dopiero za 3-4 razem dany zapach przybiera na mojej skórze ostateczną formę.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie