Teraz jest 25 czerwca 2019, 05:04 - Wt

• Reklama

Armaf - Club de Nuit Intense Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Armaf - Club de Nuit Intense Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
3%
2 - Słaby
8
6%
3 - Przeciętny
6
5%
4 - Dobry
30
24%
5 - Bardzo dobry
68
54%
6 - Genialny
10
8%

Liczba głosów : 126

• Autor
  • Wiadomość

piechu

Forumowicz

Re: Armaf - Club de Nuit Intense Man

Post11 stycznia 2019, 13:23 - Pt

Ja wypracowałem sobie myk, że przed każdym użyciem lekko go okręcam w obie strony jednocześnie odchylając. Po tym zabiegu aplikacja przebiega w miarę ok ;)

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2019, 14:55 - Pt

Hahaha jam naprawca - po bliższych oględzinach okazało się że wina jest po stronie tego czarnego oczka w atomizerze, było ono lekko przesunięte i dlatego pluł zamiast rozpylać. Po przesunięciu szpilką na właściwą pozycję wszystko już pięknie działa. Zapach już kolejną godzinę na mnie i póki co projekcja jest kosmiczna. Pojawiła się w końcu tak oczekiwana przeze mnie nuta kwiatowa - bardzo przyjemna róża, podana podobnie jak w Ungaro III. Dojrzała i aromatyczna, aczkolwiek tutaj na dalszym planie. W czarnej wersji o wiele łatwiej mi identyfikować poszczególne akordy.

qki

Post11 stycznia 2019, 16:32 - Pt

Mam dwie wersje - srebrny korek z 02/2017 i czarny z 10/2018. Z atomizerem żadnych problemów a różnica na korzyść czarnego jest znaczna. Co do samego zapachu- tutaj również czarny korek według mnie lepszy. Początek może jest mocniej cytrusowy ale później już jest tylko lepiej, parametry nowszego wypustu lepsze wbrew temu co można przeczytać/obejrzeć na sieci.

Viking

Post11 stycznia 2019, 17:22 - Pt

No właśnie ja się bardzo obawiałem czarnego po opiniach o tym jaki jest płaski, nietrwały i jak słabo projektuje.
U mnie początek jest mniej cytrynowy, za to bardziej jakby mandarynkowy, z mocno wyczuwalnym jabłkiem oraz ananasem i porzeczką. W tej chwili siedzi na mnie około piątą godzinę i jest bosko. Zrobiło się kremowo waniliowo, a drzewne akordy dają takie odczucie jakby wanilia była podpalana. Projekcja jest bardzo wyraźna. Na szczęście dla mnie okazało się, że negatywne opinie są mocno przesadzone. Możliwe, że winę za to ponosi transport latem z Indii, a druga sprawa to jakieś tam indywidualne kwestie skóry danej osoby. Jedynie co mnie jeszcze ciekawi to jaki był Armaf produkcji UAE, aczkolwiek z opinii youtubera którego recenzje bardzo lubię - Joy Amin - wychodzi na to, że tam jeszcze bardziej cytrynowa landryna wybrzmiewała, także nie będę się uganiał za tym batchem.

Krzy

Forumowicz

Post11 stycznia 2019, 20:37 - Pt

Posiadam wersję z 2017. Kupiłem na ebayu bo nie wiedziałem o możliwości ściągania z Indii a nigdzie indziej nie był dostępny.

Otwarcie mocno cytrynowe, które bardzo długo czuć. Później wchodzi dymek i prawdopodobnie brzoza i tak sobie trwa. Na parametry nie narzekam. Bardzo długo wyczuwalny i projektujący. Bardzo komplementogenny. Moja druga połówka bardzo go uwielbia. Razem z L'aventurem to dla niej najlepsze perfumy, które posiadam :oops:

Viking

Post11 stycznia 2019, 21:06 - Pt

Na Al Haramain bardzo się nakręciłem opiniami, które przeczytałem/obejrzałem. Zapewne w niedługim czasie też sobie go sprawię, a do tego zebrę od Rasasi.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2019, 21:29 - Pt

Viking, wg mnie jak masz CDNI, nie warto rozglądać się za L'Aventure, który wydawał mi się bardziej płytki i syntetyczny. I od siebie jeszcze dodam, że miałem flakony Armafa i Al Haramain, ale wszystkie sprzedałem na rzecz odlewki Aventusa.

PS. Możesz spradzić Mercedesa Select, którego początek wydaje mi się zdecydowanie mniej chemiczny od L'Aventure.

Viking

Post11 stycznia 2019, 22:02 - Pt

A widzisz Łuk, mi Aventus nie podchodzi. Raz to cena - z kosmosu, a i w sumie to inne określenie bym tu znalazł. Ta kompozycja dla mnie nigdy nie będzie numerem jeden, ani też nawet w pierwszej piątcee.
Dwa - ma coś, co mnie drażniło, o dziwo w Armaf tego nie czuję.
Trzy - trwałość... U mnie avi niestety cichł po około godzinie praktycznie do poziomu szorowania nosem po skórze.
A szukanie odpowiedniego bacza itd to dla mnie w tym przypadku strata kasy i czasu.

Armafa wziąłem kompletnie przez przypadek - Leandros wygrzebał gdzieś fajną aukcję srebrnego, dorwałem sprzedawcę jako pierwszy i dogadałem za naprawę małe pieniądze. Oczywiście wcześniej musiał mnie Paweł 1000 razy zapewnić że warto, a jak i to nie podejdzie to szybko się sprzeda. O dziwo podeszło i dlatego też spróbowałem czarnego.

Tak samo mam z Fordem TL - mam 3 najważniejsze klony i uwielbiam, a oryginału nie cierpię. Głównie za praktycznie zerową trwałość na mnie i brak projekcji, a dalej za chore pieniądze jakie za to marne coś trzeba dać. No czasem tak bywa.

Cyrec

Post15 stycznia 2019, 13:24 - Wt

Panowie, na takeit2day już nie widzę armafa, nie będzie go już? Skąd teraz najtaniej wziąć najlepszą wersję?

slawekwch

Forumowicz

Post15 stycznia 2019, 13:52 - Wt

Od hindusów z ebaya zawsze jest tanio, wszystkie wersje są takie same
https://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=26703 - Stragan - Flakony z ubytkami Pure Malt, Pure Havane, Prada L'Homme

Viking

Post15 stycznia 2019, 14:28 - Wt

Na allegro od kilku dni jest za 149PLN.

kylos

Forumowicz

Post19 stycznia 2019, 09:49 - So

Ktos z Was wie gdzie można w Polsce dostać próbkę CIDN? Chciałem porównać z próbka Aventusa czy rzeczywiscie można Armafa traktować jako zbliżone zastępstwo Creeda skoro niektórzy uważają że to jego najlepszy klon...

Krzy

Forumowicz

Post19 stycznia 2019, 09:59 - So

kup od kogoś na straganie i po sprawie...

pingwin

• Ostrzeżenia: 2

Post19 stycznia 2019, 11:30 - So

kylos napisał(a):Ktos z Was wie gdzie można w Polsce dostać próbkę CIDN? Chciałem porównać z próbka Aventusa czy rzeczywiscie można Armafa traktować jako zbliżone zastępstwo Creeda skoro niektórzy uważają że to jego najlepszy klon...

Masz link w stopce, ja go mam
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Już 300 zapachów ! Odlewki już od 2ml.

KODY DO PERFUMERII INTERNETOWYCH - viewtopic.php?f=38&t=22927&start=140

qki

Post19 stycznia 2019, 23:40 - So

Też mogę użyczyć 5ml, do wyboru wypust z 2017 i 2018

Viking

Post29 stycznia 2019, 00:59 - Wt

Panowie, czy ktoś tu miał do czynienia z Zebrą od Rasasi? Jak ona wypada na tle Armaf i Al Haramain?

pingwin

Post29 stycznia 2019, 10:03 - Wt

Oczywiście. Mam ją :). Jest slodsza, inna. To w mojej ocenie inny zapach - mocniej odbiegający od aventusa

Viking

Post29 stycznia 2019, 10:09 - Wt

Ja nie szukam klona, raczej czegoś z podobnym zamysłem. Pytanie czy oceniasz Zebrę jako dobry zapach? Pewnie niedługo sam się przekonam bo na IP za stówaka upolowałem.

Rafal_Chow

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 11:34 - Wt

Jeśli chodzi o ten podobny zamysł. Ja poszedłem w stronę Mercedes Benz - Select i jestem zadowolony ;)

Nie cytuj w całości ostatnich postów , używaj opcji - odpowiedz

pingwin

Post29 stycznia 2019, 13:54 - Wt

Nie jest to zły zapach, ale dla mnie za słodki w tej kompozycji. Wolę Al haramain albo cdni właśnie.

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie