Teraz jest 24 czerwca 2019, 20:24 - Pn

• Reklama

Esxence 2019

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Exuberant

Aktywny forumowicz

Esxence 2019

Post08 stycznia 2019, 04:08 - Wt

W zeszłym roku wraz z Machiavellim wybraliśmy się na Esxence. Stwierdziliśmy, że było warto i planujemy wybrać się i w tym roku. Na razie znana jest tylko data targów - 25 - 28 kwietnia.
Lista wystawców jeszcze nie została podana, ale ponieważ w zeszłym roku stosunkowo późno się zdecydowaliśmy i niektórzy potencjalnie zainteresowani mieli już plany, piszemy tym razem wcześniej.

W tym roku najprawdopodobniej towarzyszył nam również będzie bejo82, więc ekipa powoli rośnie :mrgreen:

Zapraszamy zatem chętnych poznania tegorocznych premier niszowego świata. A jeśli jest ktoś, kto i tak planował jechać na własną rękę, zawsze można na miejscu usiąść przy jakimś napitku i podzielić się wrażeniami.

BlueJeans

Moderator

Re: Esxence 2019

Post08 stycznia 2019, 07:16 - Wt

Rozważę ten wyjazd w tym roku. Niby w 2018 miałem się pojawić ale pewne sprawy spowodowały, że nie miałem jak.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 marca 2019, 06:23 - Cz

Już niecały miesiąc do Esxence 2019. Ktoś się wybiera? ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Machiavelli

Post19 kwietnia 2019, 07:44 - Pt

Do targów został już niecały tydzień. Ponownie będę miał praktycznie tylko dwa dni i, po zeszłym roku, wiem już, że nie uda mi się nawet z połową wystawców dobrze zapoznać.

Wstępną selekcję już zrobiłem, a wśród niej m. in. Fort&Manle, Meo Fusciuni (którego Odor polecał mi swego czasu srG, a nie miałem okazji jeszcze zdobyć sampli), wschodzące Plume Impression czy nowości od MDCI.

Pytanie jednak, co z Esxence najbardziej interesuje Was? O czym chcielibyście poczytać, a może i potestować (część sampli nowości mógłbym wystawić na stragan)? Jakie marki? Jakie premiery? Kto z długiej listy ponad 200 wystawców wydaje się Wam szczególnie godny uwagi?

Lista wystawców dostępna tutaj.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2019, 09:45 - Pt

Ja z wielką ciekawością chciałbym poznać produkty Farmacia SS, czy to faktycznie włoski sznyt oparty na wysokiej jakości naturalnych składnikach, czy po prostu ciut droższa wersja L'Erbolario. Czy to dobra kontynuacja perfumiarskich tradycji z Florencji, czy po prostu dobry marketing... W kazdym razie bardzo ciekawi mnie ta marka.

Całkowicie z podobnym zaciekawieniem czytałem o marce J.F. SCHWARZLOSE BERLIN - to podobnie jak Farmacia SS wznowiona ok 2011 roku stara tradycja olfaktoryczna, w tym przypadku niemiecka, z połowy XIX wieku, chociaż nuty zapachowe w produktach są całkiem współczesne.

A tak najbardziej chciałbym sprawdzić EXPERIMENTUM CRUCIS, jak będą próbki, to bierz cały wór, bo pewnie nie tylko ja :)

Szkoda, że nie będzie Orto Parisi, Megamare, to obok Experimentum Crucis najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera 2019.

Obrazek

Będę czekał na relację, pewnie cała masa niezwykłych odkryć przed wami!
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

Machiavelli

Post19 kwietnia 2019, 14:32 - Pt

Wielkie dzięki za pomysły hrhrhr! Już wpisałem sobie na listę. :)

Schwarzlose już kilka lat temu miałem okazję pobieżnie przetestować, rok temu podczas targów poznałem też ich nową serię Captive. Marka owszem, legitymizuje się swoją wieloletnią historią, ale nie trzyma się klasycznych receptur. Nie tylko, jak zauważyłeś, nuty wyglądają współcześnie, ale same zapachy rzeczywiście pachną współcześnie. Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Leder 6, reszta pachnie tak sobie, chociaż podstawowa seria imho wyszła lepiej niż Captive.

srG

Perfumaniak

Post20 kwietnia 2019, 20:13 - So

Zarówno Farmacia SS jak i Schwarzlose pachną współcześnie. Historia marki nic za sobą tutaj nie pociągnęła.
To też jedyne co te marki łączy, bo Farmacia ogólnie to zdecydowanie półka wyżej, ich Isos, Eden czy Whisky Oud są naprawdę dobre, podczas gdy Schwarzlose to kolejny przeciętniak, o którym się zapomina.

Machiavelli

Post28 kwietnia 2019, 10:47 - N

Wróciłem! :D

Wyjazd zdecydowanie udany. Chociaż ponad połowa wystawców powtarzała się z zeszłego roku, prawie każdy coś nowego przygotował. Poza tym kilka nowiutkich marek (większość taka se, ale np. Plumages bardzo fajnie się zapowiada) i trochę starsze marki, które u nas ciężko powąchać np. Fort&Manle (kilka rzeczy mają naprawdę porządnych i oryginalnych), Meo Fusciuni (który podobno niedługo ma wejść do Galilu), Maison Incens, Papillon Rouge czy L'Adone.

Pierwsze ogólne spostrzeżenia zawarłem już w relacji. Jest też kilka zdjęć (jakoś słabej, bo żaden ze mnie fotograf ;) ), więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam: http://theeleganceof.pl/2019/04/28/esxe ... 9-relacja/

W najbliższych tygodniach postaram się też poopisywać i zrecenzować co ciekawsze nowości, których sample udało mi się załatwić. Niestety wielu ciekawych rzeczy nie mam, a pierwsze wrażenie zrobiły bardzo dobre np. nowa kolekcja Atelier des Ors (bardzo fajne przyjemniaczki na lato), MDCI Painters&Perfumers, Ithaka od Mendittorosy czy trzech najnowszych EldO. Nie załapałem się też na nowe Nishane (ponoć bardzo dobre), bo marka stwierdziła, że pokaże je dopiero w sobotę (a właściwie to w piątek wieczór na jakimś prywatnym evencie). :P

Jester

Perfumaniak

Post28 kwietnia 2019, 12:42 - N

Machiavelli napisał(a): Meo Fusciuni (który podobno niedługo ma wejść do Galilu)

Już jest ;) i przy okazji dzięki za świetną recenzję :)

srG

Perfumaniak

Post28 kwietnia 2019, 17:47 - N

Machiavelli napisał(a):Wróciłem! :D

Wyjazd zdecydowanie udany. Chociaż ponad połowa wystawców powtarzała się z zeszłego roku, prawie każdy coś nowego przygotował. Poza tym kilka nowiutkich marek (większość taka se, ale np. Plumages bardzo fajnie się zapowiada) i trochę starsze marki, które u nas ciężko powąchać np. Fort&Manle (kilka rzeczy mają naprawdę porządnych i oryginalnych), Meo Fusciuni (który podobno niedługo ma wejść do Galilu), Maison Incens, Papillon Rouge czy L'Adone.

Trochę dziwne posunięcie w związku z Fusciuni, bo jest już w Polsce dostępny i to od kilku lat, więc szkoda, że chcą coś dublować. Maison Incens przez długi czas również było dostępne, ale jest mocno bez szału - to samo wrażenie zdaje się, że odniósł wahoo. Co do Fort&Manle, to fakt, mają kilka porządnych rzeczy, szczególnie Confessions of a Garden Gnome, ale wszystkie cierpią na tę samą przypadłość - mają nudną bazę, która następuję bardzo szybko i i równie szybko znika, bo parametry ich zapachów są gorsze niż Aftelier, co jest dla mnie niepojęte.

Czy widziałeś może wśród wystawców Visiteur? Mam trochę sprzeczne informacje - na liście ich nie było, ale moim znajomym gdzieś mignęli. Na zdjęciach niby są, ale w relacjach jednak cisza.

Ogień przy TT faktycznie robi świetne wrażenie :o

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post28 kwietnia 2019, 18:45 - N

Zdjęcia są ok. ;) Szczególnie stoisko TT wyrywa z kapci. :) Co do premier, to czekam na ich opisanie. Szczególnie na Masque, bo bardzo lubię tą markę.

Machiavelli

Post29 kwietnia 2019, 06:54 - Pn

srG napisał(a):Trochę dziwne posunięcie w związku z Fusciuni, bo jest już w Polsce dostępny i to od kilku lat(...)

Czy widziałeś może wśród wystawców Visiteur? Mam trochę sprzeczne informacje - na liście ich nie było, ale moim znajomym gdzieś mignęli. Na zdjęciach niby są, ale w relacjach jednak cisza.

Gdzie u nas dostępny był wcześniej Fusciuni?

V/siteur może było, ale nie kojarzę by mieli własne stoisko. Może wystawili się nie na Esxence, tylko gdzieś w okolicy. Kilka marek rozwiązało to w ten sposób, że zorganizowali "trunk show", w hotelach nieopodal The Mall (np. Zoologist).

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post29 kwietnia 2019, 07:55 - Pn

Wiecie może, gdzie można nabyć próbki zapachów Fusciniego? Ani on sam, ani Galilu nie sprzedają. Szkoda, bo testowałem kilka z nich w zeszłym roku w Treviso IT i to zapachy naprawdę warte uwagi.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post29 kwietnia 2019, 09:34 - Pn

Dopiero co umieścili tą markę za stronie Galilu, więc sprzedaż próbek jeszcze uruchomią. Zapytam się w gdańskim oddziale czy coś wiedzą i dam znać.

srG

Perfumaniak

Post29 kwietnia 2019, 20:01 - Pn

Machiavelli napisał(a):
Gdzie u nas dostępny był wcześniej Fusciuni?

W Barber shopie niedaleko mokotowskiej, gdzie sam poznałem markę.

Co do nowego Nishane, to dniach będę miał okazję się przekonać, ale z zaufanego źródła słyszałem, że klops.

myk

Forumowicz

Post04 maja 2019, 21:42 - So

Czy ktoś z Was na Esxence wąchał nowe perfumy marki Franck Boclet? Na Fragrantice pojawiły się jako nowości, więc domyślam się, że były prezentowane na tej imprezie. Zwłaszcza interesują mnie Just, Blue Moon i Be My Wife.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post10 maja 2019, 19:26 - Pt

fqjcior napisał(a):Wiecie może, gdzie można nabyć próbki zapachów Fusciniego? Ani on sam, ani Galilu nie sprzedają. Szkoda, bo testowałem kilka z nich w zeszłym roku w Treviso IT i to zapachy naprawdę warte uwagi.

Próbki Meo Fusciuni są już do kupienia na stronie G. :)

usel

Forumowicz

Post13 czerwca 2019, 10:29 - Cz

Dzisiaj spotkanie z Meo Fusciuni w GaLiLu, ktoś się wybiera?

• Reklama

Powrót do Spotkania perfumaniaków