Strona 1 z 1

[Przewodnik perfumowy] Czechy - Praga

PostNapisane: 15 kwietnia 2018, 10:13 - N
przez BlueJeans
Cześć wszystkim. Moją ubiegłotygodniową wycieczkę po Pradze postanowiłem opisać w formie mini-przewodnika na swoim blogu.

"W ubiegłym tygodniu miałem okazję ponownie odwiedzić Pragę, a przy okazji (poza piciem piwa) zrobić zwiad po lokalnych perfumeriach. Przed wyjazdem przygotowałem się i wybrałem dwie perfumerie niszowe, które zaplanowałem odwiedzić. Zwiedzając miasto natknąłem się wprawdzie na sieciówki tj. Douglas, Sephora oraz Notino, ale nie znalazłem w nich niczego, czego nie ma w Polsce..."

Całość możecie przeczytać klikając w link poniżej:
https://feelittoday.blogspot.com/2018/0 ... lnych.html

Re: [Przewodnik perfumowy] Czechy - Praga

PostNapisane: 25 czerwca 2019, 09:39 - Wt
przez Machiavelli
Przez ostatnie dni i ja miałem okazję zwiedzić Pragę, również od tej perfumowej strony.

Odwiedziłem oczywiście miejsca, które w relacji opisał Kuba (dzięki wielkie za namiary ;) ). Dodatkowo znalazłem kilka nowych punktów:

Ingredients Perfume Store (Maiselova 41/21) - chyba najlepiej wyposażona niszówka w Pradze. Bardzo estetyczna przestrzeń, spokój i przyjazna atmosfera do testów. W sumie pierwszy raz czułem tyle swobody i przestrzeni testując w perfumerii - dostałem po prostu do ręki "plik" blotterów i nikt mnie przez dobre 30 minut nie rozpraszał, za to gdy podszedłem porozmawiać to byli bardzo otwarci. Na uwagę zasługują tam pełne kolekcje Byredo, Kiliana, Frederic Malle, La Lebo. Jest też sporo CdG, Roja Parfums i Clive Christian. Znalazłem też nową, fajnie zapowiadającą się markę z Czech - Pigmentarium.

Madeleine Kosmetické delikatesy (Dlouhá 614/10) - malutki, ale bardzo klimatyczny sklep z kosmetykami, gdzie jest też niewielki wybór marek niszowych (Jeroboam, Grossmith, Annick Goutal, Le Galion). Warto się tam przejść przede wszystkim by poznać właścicielkę - Ivanę. Bardzo ciepła, towarzyska osoba, która uwielbia rozmawiać o perfumach. Widać, że robi to co kocha, pokazywała różne vintage, opowiadała o relacjach z producentami i twórcami. Poza tym to podobno pierwszy punkt z niszą w Pradze - w 2004 zaczęli import. Zaś same "kosmetyczne delikatesy" są o wiele starsze.

Perfumed Prague (Karoliny Světlé 285/20) - niby nic wielkiego, ale można wpaść po drodze. Koncept bardzo podobny do Mo61. Można stworzyć swój zapach z palety gotowych akordów (oczywiście też z Grasse :lol: ). W Mo można chociaż przy okazji wąchać, a tutaj nie chcieli niczego pokazać zanim nie umówię się na warsztaty. Przynajmniej do rozmowy byli chętni i świeczki pokazali (całkiem niezłe, ale nic nie urywają).

Myskino (Vinohradska 24) - nieco dalej od centrum, w okolicach dworca, tutaj nie udało mi się zajść do perfumerii, ale trafiłem do ich "biura" (Google pokierowało :D ). Tam mnie dość serdecznie przyjęli, chociaż wiele nie było do pokazania. Było trochę Jovoy, Grossmitha, cała kolekcja L'Orchestre, Nicolai i Rance. Na miejscu w sklepie jest też podobno Mendittorosa, ale nie byli w stanie powiedzieć ile z ich kolekcji mają na stanie.

Jest jeszcze jedna perfumeria (S Parfemy), która przeniosła się na obrzeża Pragi (adres w Google wskazuje pasaż w centrum Pragi i jest już nieaktualny). Rozmawiałem z właścicielką, ale nie była zainteresowana, mówiła, że nie ma czasu i nie bardzo interesuje ją spotkanie. Chyba są nastawieni głównie na sprzedaż online.

Więcej moich wrażeń i zdjęcia dostępne są we wpisie: https://theeleganceof.pl/2019/06/25/pra ... rzewodnik/

Re: [Przewodnik perfumowy] Czechy - Praga

PostNapisane: 25 listopada 2019, 14:56 - Pn
przez igr
Bardzo pomocne bo praktyczne informacje od Was panowie, ze względu na sprawy zawodowe pracuje z Czechami i bywam w Pradze cyklicznie choć zawsze na szybko, na szybko... Następnym razem skorzystam z porad i może dodam coś od siebie. A czy zna ktoś sklepy stricte internetowe, obsługujące czeski rynek?