Teraz jest 20 lipca 2019, 13:05 - So

• Reklama

Comme des Garcons - 2

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Comme des Garcons - 2 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
13%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
27%
5 - Bardzo dobry
5
33%
6 - Genialny
4
27%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Comme des Garcons - 2

Post06 września 2011, 08:58 - Wt

Drugi w historii zapach marki Comme des Garcons, figurujący jako unisex, ale jak wiemy, parę lat później "dwójka" doczekała się osobnego wydania dla mężczyzn.

Oczywiście unikalny jak każdy zapach CdG, ale trochę nie w moim stylu. Tzn. jest stonowany, zbyt łagodny jak dla mnie, ja lubię, gdy perfumy idą trzy metry przede mną i trzy za mną. ;-)

Jak pachnie? Hmm... "krzaczasto", tzn. wejdźcie wiosną / latem w krzaki i poczujecie podobny zapach świeżych, soczystych liści. Gdybym miał go przyporządkować do jakiejś grupy olfaktorycznej, byłaby to grupa "zielone". Zapach liści łączy się ładnie z herbatą, do tego mamy stonowany zapach cytrusów i duuuużo aldehydów. I to właśnie połączenie aldehydów z nutami zielonymi stanowi o unikalności "dwójki".

Gdybym miał porównać 2 do jakichś innych perfum, to przypominają mi one Ramon Molvizar - Black Goldskin. Stonowany, łagodny, aczkolwiek charakterny zapach, bardziej dla kobiet, niż dla mężczyzn. Faceci mogą sobie spokojnie odpuścić 2 na rzecz 2 Men, który nomen omen pachnie zupełnie inaczej.

marso

Forumowicz

Re: Comme des Garcons - 2

Post11 lutego 2013, 20:45 - Pn

Na mnie ten zapach bardzo słabo sie trzymał. Trudno go ocenić. Może kiedys do niego wróce...

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post25 lipca 2015, 14:24 - So

Zapach niszowy, niezwykły, niespotykany. Do tego na mnie niesamowite parametry, trwałość z 16h jak nic. Otwarcie bardziej kobiece niż męskie, czym dalej w bazę tym bardziej unisex. Coś mi w składzie nie pasowało coś czego nie powinno być w perfumach przeznaczonych dla mężczyzn, myślałem że to jakiś kwiat, patrzę do recenzji Fqjciora i mnie oświeciło, to atrament!
Parametry jak wspomniałem wielkie zaskoczenia na +, tym bardziej że o CdG krążą opinie że są w najlepszym razie na średnim poziomie.
Na mojej kobiecie pachnie jeszcze lepiej niż na mnie ;D
Bez wątpliwości: 5

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post02 sierpnia 2015, 00:00 - N

grzegorz01 napisał(a):Zapach niszowy, niezwykły, niespotykany. Do tego na mnie niesamowite parametry, trwałość z 16h jak nic. Otwarcie bardziej kobiece niż męskie, czym dalej w bazę tym bardziej unisex. Coś mi w składzie nie pasowało coś czego nie powinno być w perfumach przeznaczonych dla mężczyzn, myślałem że to jakiś kwiat, patrzę do recenzji Fqjciora i mnie oświeciło, to atrament!
Parametry jak wspomniałem wielkie zaskoczenia na +, tym bardziej że o CdG krążą opinie że są w najlepszym razie na średnim poziomie.
Na mojej kobiecie pachnie jeszcze lepiej niż na mnie ;D
Bez wątpliwości: 5

to jak Ci się podoba to polecam Tobie Black Goldskin Ramon Molvizar

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post02 sierpnia 2015, 05:50 - N

kudzior napisał(a):to jak Ci się podoba to polecam Tobie Black Goldskin Ramon Molvizar

dzięki, a nie polecił byś czegoś tańszego ? :D

Bezguscie

Forumowicz

Post28 listopada 2015, 06:08 - So

Mam i uwielbiam. Zupełnie unikatowy zapach (1999), choć koledzy wyżej twierdzą, że podobny do Ramon Molvizar - Black Goldskin. Wierzę na słowo, ale sprawdzać nie będę, bo jakoś lepiej mi wydać około 300 zł i używać do woli niż wydać 300 dolarów i omijać butelkę. Na innym znanym portalu przebija się opinia, że CdG Edp 2 jest podobne do Blamage Nasomatto. Tak czy inaczej dla mnie arcydzieło, choć rzeczywiście zapach uniseksowy, a dla niektórych może wydać się wręcz damski. Na mnie na szczęście układa się zupełnie bezpłciowo, co nie oznacza, że zapach jest bez charakteru. Po pierwsze aldehydy w tym zapachu są zupełnie inne niż zwykle (trzeba samemu sprawdzić), dostajemy też w pakiecie atrament, trochę kadzidła i herbaciano-kwiatową aurę (vibe) do tego trochę paczuli i jeszcze wiele innych rzeczy. Co ciekawe oprócz aldehydów i atramentu, pozostałe nuty wcale nie są tak bardzo oczywiste, bo zapach jest naprawdę dobrze zmieszany. Noszenie tego zapachu wprawia mnie w dobry nastrój i powoduje, że łagodnieję. Ale to nie jest miso przytulanka, tylko raczej marzyciel podczas słuchania dobrej muzyki. Parametry rzeczywiście nie są powalające, ale nie powiem też , że bardzo słabe. Na mnie zupełnie przyzwoite, tym bardziej, ze używam tych perfum z dużym umiarem. W każdym razie według mnie parametry nie są zaletą, ale też nie są wadą. U mnie szóstka.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post29 czerwca 2017, 07:06 - Cz

Niesamowicie intrygująca, chłodna, metaliczno-atramentowa z elementami zielonymi nisza, co więcej- prosta w swoim wydźwięku i bardzo przyjemna w noszeniu. Ten zapach mnie po prostu zadziwia!
Ponadprzeciętna projekcja i bardzo dobra trwałość.
Delikatnie bardziej damski, elegancki, z przeznaczeniem na wieczór.
Biję się cały czas z sobą, czy chcę mieć całą flaszkę, czy wystarczy zaopatrzyć się w dekant 10ml, nie widzę go na sobie zbyt często.
Niemniej jednak zapach wart testów ze względu na swój unikatowy, niszowy charakter przy jednoczesnej łatwości odbioru.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Pufcypokiepcy

Post01 sierpnia 2018, 20:13 - Śr

Nie da się zaprzeczyć, że to zapach zupełnie inny niż wszystkie. Ja nie czuję w nim nut zielonych. Atrament i specyficznie dobrane aldehydy są. Zapach intrygujący do tego stopnia, że w końcu się chyba skuszę, choć swoim całokształtem najbardziej przypomina mi świeże i puszyste pranie, zrobione w starym tanim proszku. Takim jak pamiętam ze wsi, z mojego wczesnego dzieciństwa.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex