Teraz jest 28 października 2020, 14:54 - Śr

• Reklama

Lalique - Fleur de Cristal

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - Fleur de Cristal (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
75%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post26 lipca 2013, 20:26 - Pt

Fr: Kwiatowe perfumy dla kobiet z 2010 roku. Nutami głowy są jaśmin, bergamotka i różowy pieprz; nutami serca są konwalia, stefanotis, ylang-ylang i goździk (roślina); nutami bazy są drzewo sandałowe, drewno kaszmirowe, ambra i piżmo.
Obrazek
Nie jestem fanką stricte kwiatowych zapachów, ale liczyłam na jakieś oryginalne ujęcie tematu i byłam ciekawa konwalii, poza tym jakby odlewka mi przypadła do gustu to stałby na mojej toaletce ten piękny flakon...
I niestety, zapach całkowicie i dość klasycznie kwiatowy, dość ostry, kojarzący się raczej z jaśminem niż konwaliami.
W moim odczuciu bardziej migrenogenny niż krystalicznie orzeźwiający.
Ciepła i drzewna baza jest dla mnie trudna do wychwycenia, muszę się z dużym namaszczeniem się wwąchiwać, żeby poczuć jej choć odrobinę.
Natomiast kwiaty świdrują mi w nosie energicznie.
Dlatego mnie nie zachwyca, ale może miłośniczki kwiecistych perfum mają inne odczucia? :)
Trwałość średnia.
Ostatnio edytowano 27 września 2020, 12:34 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Lalique - Fleur de Cristal

Post29 grudnia 2013, 15:54 - N

Obejrzałam sobie dzisiaj z bliska ten flakon.
Po zdjęciach i poniższym opisie z Fr spodziewałam się śliczności

Fr: "Lalique współpracował z Francois’em Coty aby stworzyć piękne naczynia na perfumy; był to rewolucyjny koncept jak na tamte czasy. Perfumy były wtedy sprzedawane w zwykłych szklanych fiolkach, a kobiety, które je kupowały musiały także kupować drogie i ozdobne karafki, jeśli chciały przechowywać zapachy w bardziej atrakcyjnych naczyniach.
Lalique zmarł w 1945 roku, ale jego artystyczny talent był przekazywany przez pokolenia. Wnuczka Lalique’a, Marie-Claude, która również zajmowała się produkcją wyrobów szklanych postanowiła stworzyć swoją własną linię perfum w 1992 roku, niejako ożywiając tradycję swego dziadka do oferowania perfum we wspaniałych flakonach."

a tu... ten szlaczek dookoła górnej krawędzi flakonu jest z wtopionych białych, plastikowych główek konwalii...
strasznie tandetnie i kiczowato to wygląda :(

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post25 września 2020, 13:58 - Pt

Jak dla mnie piękny zapach.

Przypomina mi Gucci Memoire d'une Odeur, tyle że zamiast rumianku jest konwalia.

Flakon też ładny.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Re: notino.pl (dawne iperfumy.pl) i prostezakupy.pl - okazje

Post01 października 2020, 21:00 - Cz

Zamówiłem, szczerze to za 65zł nie znajdziecie lepszego prezentu dla kobiety. Zestaw wygląda na 3x droższy. Za rok nigdzie tego nie będzie to nikt ceny nie sprawdzi :D
Sam zapach bardzo ładny, białe kwiaty, mocno intensywne, później nieco sterylnie i na końcu przyjemnie ciepło.
Lusterko całe metalowe, ładnie wykonane. Jeden z najlepszych zakupów ostatnich czasów.
Polecam.

Pilecki

Perfumaniak

Post07 października 2020, 20:24 - Śr

Mojej żonie zapach nie podpasował :( Mówi, że to dla starszych kobiet. Może mama będzie zadowolona :) A lusterko popsuła w dwie minuty :lol:
Pudełko za to prezentuje się świetnie.

Szarmant

Forumowicz

Post08 października 2020, 05:33 - Cz

Zapach jest całkiem przyjemny, zwłaszcza w bazie. Flakon na żywo wygląda strasznie kiczowato z tymi sztucznymi konwaliami :/

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post08 października 2020, 09:16 - Cz

Ostatni rzut zestawów prezentowych w Notino spowodował gwałtowny wzrost zainteresowania tymi perfumami na forum. Wiadomo – cena czyni cuda. Firma Lalique to znany i szanowany producent wyrobów ze szkła, firma obecna na rynku ponad 100 lat, ma rozbudowaną linię perfum i co ważne, nie jest to tylko dodatek, który ma za zadanie odcinanie kuponów od wypromowanej marki. Lalique to firma, która z perfumami związana jest niemal od początku swego istnienia. Warto o tym poczytać.

Ja też kupiłem zestaw prezentowy. Sześćdziesiąt parę złotych majątkiem nie jest, więc zaryzykować można. Z zakupu jestem zadowolony, choć same perfumy nie są arcydziełem perfumiarskim. To typowa kompozycja z białych kwiatów, która w zamyśle (sądząc po flakonie) ma być oparta na zapachu konwalii. Konwalię faktycznie czuć, ale nie jest to, niestety, zapach naturalny. Nie powiedziałbym, że pachnie bardzo tanio, ale na pewno nie pachnie drogo. Żona stwierdziła, że nie chciałaby tak pachnieć i prawdę powiedziawszy, ja również nie chcę, żeby tak pachniała. No ale, że jak wspomniałem wyżej, cena czyni cuda, zaraz dokupiła dwa zestawy. To samo zrobiła córka. Ogólnie zapach nie jest zły, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja, lubi zapach białych kwiatów. Lepsza od otwarcia jest syntetyczno-drzewna baza, tyle że po co kupować kwiatowe perfumy, które mają pachnieć drzewnie, prawda? Jak porównuje się Fleur de Cristal do np. białokwiatowego Amouage Silver Woman, to niestety w tym pojedynku Lalique pada na deski gdzieś w drugiej sekundzie.

Dla kogoś przećwiczonego na ruskich adiekołonach, to perfumy rewelacyjne. Na dodatek podane są w pięknym (!) pudełku, z bardzo porządnym, naprawdę ładnym, malutkim, metalowym lusterkiem. No a flakon... Nie podzielam opinii Beaty, że to straszna tandeta. Ja też wolałbym bardziej wysmakowany projekt, ale ogólnie źle nie jest. Szkoda, że górna część flakonu, ta z tymi konwaliami, jest plastikowa. Pewnie, że lepiej by było, gdyby była wykonana ze szkła i to na dodatek w weneckim Murano. Tylko pamiętajmy o cenie jednak!

Polecam jako prezent dla babci i cioci-kloci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post08 października 2020, 09:44 - Cz

Mirx napisał(a):Nie powiedziałbym, że pachnie bardzo tanio, ale na pewno nie pachnie drogo. Żona stwierdziła, że nie chciałaby tak pachnieć i prawdę powiedziawszy, ja również nie chcę, żeby tak pachniała. No ale, że jak wspomniałem wyżej, cena czyni cuda, zaraz dokupiła dwa zestawy. To samo zrobiła córka. Ogólnie zapach nie jest zły, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja, lubi zapach białych kwiatów. Lepsza od otwarcia jest syntetyczno-drzewna baza, tyle że po co kupować kwiatowe perfumy, które mają pachnieć drzewnie, prawda?

No to widać, że cały naród silną cebulą stoi...

Bazyli nadaje mobilnie...

maaagic

Post16 października 2020, 23:03 - Pt

Bazyli napisał(a):No to widać, że cały naród silną cebulą stoi...

Nie ma co się dziwić, jak gift pack był dwa razy tańszy niż zwykły flakon. Oczka się zaświeciły. :D

Powrót do Perfumy damskie