Teraz jest 04 lipca 2020, 13:17 - So

• Reklama

Dolce & Gabbana - Light Blue

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Dolce & Gabbana - Light Blue (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
22%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
3
33%
6 - Genialny
1
11%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Dolce & Gabbana - Light Blue

Post08 marca 2020, 13:41 - N

Fr: Light Blue marki Dolce&Gabbana to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Light Blue został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Cresp. Nutami głowy są jabłko, cedr, dzwonek i sycylijska cytryna; nutami serca są biała róża, bambus i jaśmin; nutami bazy są bursztyn, piżmo i cedr.

Obrazek

Trochę nie rozumiem nazwy, pasowałaby mi, gdyby były nuty morskie, wodne, albo chociaż ozonowe.

Sam zapach z tych ładnych, lekkich i przyjemnych.
Cytrynka z jabłkiem, soczyste, naturalne.
W tle róża i jaśmin, gdzieś tam na dole drzewno-piżmowa baza.

Chłodne, orzeźwiające, lekko kwaśne, niekontrowersyjne, uniwersalne.
Panom się podoba, mnie się wydają lekko nudne, ale idealne na upalne lato w rozgrzanym mieście

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Re: Dolce & Gabbana - Light Blue

Post08 marca 2020, 14:11 - N

Dla mnie osobiście są podobne do Versace eau fraiche,generalnie uwielbiam ten zapach na kobiecie ,lekkie,zwiewne dla mojego nosa seksowne ,

perjury

Post25 marca 2020, 15:21 - Śr

to prawda

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 marca 2020, 17:42 - Śr

Moje ulubione damskie, zaraz po Black Orchid i Lacoste Pour Femme
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post25 marca 2020, 17:53 - Śr

black orchid to sam uzywam-uzywalem :lol: ten zapach jest poprostu swietny

kamolskee

Post25 marca 2020, 20:11 - Śr

Tak, ma coś w sobie, też mógłbym go nosić. Zresztą tytułowe Light Blue także.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Dwora

Post14 kwietnia 2020, 16:59 - Wt

Belial Lord napisał(a):black orchid to sam uzywam-uzywalem :lol: ten zapach jest poprostu swietny

Moim zdaniem Black Orchid spokojnie mogą używać mężczyźni. Jak je kiedyś kupowałam to byłam pewna, że kupuję unisex, później jak przeczytałam w internecie, że z założenia jest damski to byłam zdziwiona.

Natomiast Light Blue to było dla mnie zjawisko super świeżości 10 lat temu, dziś takie perfumy trochę mnie męczą. Dużo jest na rynku takich cytrusowych kompozycji, ostatnio ta kolekcja butikowa Chanel co wyszła, wszystko do siebie takie podobne.
Instagram - @dworakrawczyk

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post05 maja 2020, 23:04 - Wt

Bardzo lubię Light Blue. Kojarzy mi się z latem i ... młodością :roll: (no tak mi się kojarzy) ;)
Obecnie, jako "mocniejszą" tj. trwalszą i dojrzalszą alternatywę dla tytułowego zapachu, wolę Acqua Fiorentinę od Creed'a.
pozdrawiam

dandys

Post09 maja 2020, 19:30 - So

Uwielbiam - kiedyś pachniało nimi, lub podróbami, pół miasta - teraz nieco już zapomniane.
Symbol pewnych czasów, jak nasz czarny adaś czy szary Boss. Każdej swojej babie musiałem je kupić :lol:
Jest w nich niewyobrażalna lekkość, beztroska, transparentność. Świetne perfumy na każdą okazję.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Ruben

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2020, 19:38 - So

dandys napisał(a):...Każdej swojej babie musiałem je kupić :lol:

Dandys - Ty kobieciarzu :lol:

Argentum

Post09 maja 2020, 19:44 - So

dandys napisał(a):Uwielbiam - kiedyś pachniało nimi, lub podróbami, pół miasta - teraz nieco już zapomniane.
Symbol pewnych czasów, jak nasz czarny adaś czy szary Boss. Każdej swojej babie musiałem je kupić :lol:
Jest w nich niewyobrażalna lekkość, beztroska, transparentność. Świetne perfumy na każdą okazję.

Też pamiętam te czasy. Gdzie się nie odwróciłem, tam Light Blue albo ich podróba. Ich popularność zdecydowanie się zmniejszyła i jakoś mnie to nie smuci. Świetne perfumy - lekkośc, beztroska, transparentność. Trudno mi znaleźć lepszy zestaw słów, by je określić.:)

Potenza

Forumowicz

Post06 czerwca 2020, 12:50 - So

Jako facet muszę powiedzieć, że Light Blue pokazały, że damskie pachnidło nie musi być kwiatowe ani nie musi być słodkim ulepem aby uznać je za seksowne i aby się dobrze sprzedało.
Z przykrością muszę stwierdzić, że większość kobiecych perfum to klony samych siebie, kwiaty kwiaty kwiaty to porzygu.
Light Blue to fantastyczne połączenie świeżości z cierpką nutą. Nawet jeśli kobieta wyleje je na siebie w nadmiarze to nie drażnią mnie tak jak inne damskie pachnidła. Jest naprawdę niewiele damskich zapachów które toleruję jako facet i doceniam ich klasę.

Może jakaś petycja do perfumiarzy aby przestali robić te kwiatowe pomyje i serwowali kobietom zapachy z charakterem takie jak ten. Nie róbmy z kobiet infantylnych idiotek które muszą pachnieć jak wazon kwiatów oblany miodem aby przyciągnąć faceta.

Perfumiarzom powinno już dać do myślenia to, że wiele kobiet podkrada perfumy facetom :-)

Debbie

Post15 czerwca 2020, 08:17 - Pn

Nie byl to moj ulubiony perfum, ale cenilam go za lekkosc i pojscie wlasnie w swiezo-cytrusowe nuty zamiast kwiatowych. No i zgadzam sie, to byl zapach pewnej epoki :)

Powrót do Perfumy damskie