Teraz jest 08 sierpnia 2020, 13:43 - So

• Reklama

Nieinwazyjny

W tym dziale wszyscy szukający jakiegoś zapachu dla siebie mogą o niego pytać.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

titek

Forumowicz

Nieinwazyjny

Post29 czerwca 2020, 11:54 - Pn

Witam serdecznie
Od czasu do czasu przychodzi mi do głowy nieodparta chęć kupna czegoś nowego do kolekcji i właśnie nadszedł ten czas :lol: staram się z reguły kompletować swoje perfumy w taki sposób, aby nie powtarzały się one w najbliższym otoczeniu, aby były nietuzinkowe. Parę dni temu oglądając swoją szafkę perfumową doszedłem do wniosku, że nie posiadam zbytnio niczego takiego klasycznego, nieinwazyjnego, bezpiecznego oraz po prostu ładnego. Szkoda mi zlewać się Gutkiem na codzień znając jego obecne ceny :lol: . Z takich chyba najbardziej przyjaznych środowisku posiadam Kenzo Pour Homme, jest przyjemny ale brakuje mi w nim czegoś w tych letnich, ciepłych dniach. Pierwsza myśl o tego typu perfumach do Ysl 'l homme oraz Versace Pour Homme. Chciałbym używać tych perfum tak po prostu bez okazji, na co dzień, do pracy, na rower. Po prostu gdziekolwiek. Ot taki przyjemniaczek, który niekoniecznie zniknie po 3 godzinach :)

umberto

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Re: Nieinwazyjny

Post29 czerwca 2020, 12:05 - Pn

Korloff No Ordinary Man.
Przyjemniaczek, nieoczywisty, trwały.

titek

Forumowicz

Post29 czerwca 2020, 20:39 - Pn

nie znam tego zapachu :) czytając na szybko opinię wydaje się być dosyć ''mocarny''. Czy aby nie za bardzo na codzienne wyjścia? :( biorąc przykładowo obecną porę roku na warsztat wydaje się być ''szorstki'' :)

brz

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2020, 21:13 - Pn

Moschino Forever?

titek

Forumowicz

Post29 czerwca 2020, 22:06 - Pn

Z wstępnych recenzji wypada dobrze, a nawet bardzo dobrze. Cena też wydaje się być w porządku. Przyznam szczerze, że zaskoczyłeś mnie mocno.

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 czerwca 2020, 09:09 - Wt

To jeszcze ode mnie Givenchy Gentleman Only EDT. Poza tym, choć akurat w tym przypadku rozumiem, że można z tą sugestią polemizować, zaproponuję również Lalique Hommage a L’Homme Voyageur. Perfumy mają charakter dzięki fajnie podanej paczuli, ale w mojej ocenie są nieinwazyjne.

Poza tym spójrz na tę listę:
- Banana Republic 78 Vintage Green
- Bentley For Men
- Burberry Brit For Him EDT (róża)
- Cartier L’Envol EDT EDT
- Guerlain L'Homme Ideal EDT
- Hanae Mori Him EDT (podobne do Gucci Pour Homme II)
- Lalique Pour Homme Equus (EDT lub EDP)
- Maison Francis Kurkdjian Amyris Homme EDT (cena!)
- Mandarina Duck Black EDT
- Montblanc Individuelle
- Mugler Cologne
- Prada L'Homme
- Rochas Moustache EDP

Savoyen

Forumowicz

Post30 czerwca 2020, 12:14 - Wt

Jak lubisz gutka to powinieneś polubić opusa 1870 od penhaligons. Bardzo podobny vibe.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post30 czerwca 2020, 12:18 - Wt

Ode mnie:

- MOSCHINO Uomo?
- TRUSSARDI Riflesso
- D&G Light Blue Eau Intense
- ISSEY MIYAKE L'Eau d'Issey PH Fraiche

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post30 czerwca 2020, 17:39 - Wt

przyjemniaczek do wszystkiego
Ysl Y edp
spicebomb night vision
ferragamo-ferragamo2020
tiffany love for him
Ysl Y live
do wszystkiego i kazdemu sie podoba

Molier

Aktywny forumowicz

Post30 czerwca 2020, 19:42 - Wt

Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme - byłby niemal całorocznym zapachem, ale trochę za bardzo czuć cytrusy według mnie. Mimo wszystko na wiosnę i lato doskonały, a na jesień też się sprawdzi. Trochę cięższym kalibrem w podobym stylu jest Lalique Encre Noire Sport

Jil Sander Sander for Men - bardzo przyjemny zapach na cieplejsze dni. Lekki, świeży i jednocześnie elegancki. Nie powinien zmęczyć nawet w największe upały.

A tak mocno budżetowo to jeszcze Nautica Voyage. Nic specjalnego, ale lubię go użyć jako "cokolwiek".

Powyższe perfumy były z myślą o okresie wiosenno-letnim, bo tak zrozumiałem ten post. Jeśli potrzeba Ci czegoś więcej, to mogę coś do tego jeszcze dołożyć.
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

titek

Forumowicz

Post02 lipca 2020, 17:17 - Cz

Panowie! :) Dziękuję każdemu z osobna za wszystkie propozycje. Nie dawałem znaku życia w tym poście kilka dni, ponieważ kompletowałem próbki, śledziłem recenzje na forum oraz odwiedzałem stacjonarne perfumerie. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to wybór padł na Moschino Forever. Od razu spodobał mi się po opisach z forum i chciałem go sprawdzić jak najszybciej. Znam Uomo? i Forever'a zamówiłem w ciemno. Dziś przyszedł i jestem nim oczarowany. Tak prosty zapach, a jednocześnie fantastycznie ukazujący swe oblicze z każdą godziną. Delikatny, subtelny ale przy tym wciąż męski. Uomo? posiada mój tata, jest on nieco bardziej elegancki. Forever to taki przyjemniaczek pasujący do obecnej pory roku, będący doskonałym dopełnieniem mojej skromnej kolekcji. Pisząc ten post nie mogę oderwać nosa od ręki, na którą zaaplikowałem Forever'a :lol: .
Kolega umberto podrzucił ciekawą propozycję, z czasem pewnie postaram się ją sprawdzić. Mirx i Scorrpion podrzucili bardzo ciekawe, po części znane przeze mnie zapachy. Z Waszych propozycji moją uwagę przykuły dwa tytuły: D&G Light Blue Eau Intense oraz Givenchy Gentleman Only EDT. Okazało się, że D&G posiadam próbkę, o której troszkę zapomniałem :) niemniej jednak jest to piękny zapach. Po krótkim obcowaniu z tym zapachem zabrałem się za czytanie o Givenchy oraz udało mi się sprawdzić ją w perfumerii stacjonarnej. Jakież było zdziwienie Pani, która tam pracuje, gdy zapytałem o te perfumy, a nie chciałem patrzeć na Profondo od Armaniego :lol: . Swoją drogą Profondo to ciekawe pachnidło, ale przereklamowane, bo jest tego wszędzie w opór. Wracając, sprawdziłem Givenchy oraz stojące niedaleko Ysl Y oraz wersję Live, które podrzucił Belial Lord. Mam słabość do marki Ysl, lecz w obawie przed mizerną trwałością, zamówiłem Givenchy Gentleman Only Edt, które stały sobie cichutko kilka półek dalej. Nikt nawet nie spojrzał na nie, bo na topie Profondo i Sauvage. Tym bardziej zagrzał mnie ten fakt i zamówiłem sobie także ten produkt. Próbka ułożyła się fantastycznie, byłem mega zaskoczony tą propozycją. Jutro bądź po jutrze będę je dopiero miał i dam znać jak odczucia w warunkach domowych.
Koledzy Molier oraz Savoyen niestety nie udało mi się sprawdzić waszych propozycji, aczkolwiek marka Issey przewijała się też nie raz przez moje ręce (w ujęciu internetowym) i przyznam, że recenzje brzmią świetnie.
Jesteście niesamowici w podsuwaniu propozycji, podziwiam Wasze zdolności. Zawsze jestem zadowolony po publikacji tego typu postów, nigdy się nie zawiodłem. Kupuję dosłownie ufając Waszym czujnym zmysłom węchowym. Dziękuję :)

mam katar

Super Perfumaniak

Post02 lipca 2020, 17:57 - Cz

Molier napisał(a):Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme - byłby niemal całorocznym zapachem, ale trochę za bardzo czuć cytrusy według mnie. Mimo wszystko na wiosnę i lato doskonały, a na jesień też się sprawdzi. Trochę cięższym kalibrem w podobym stylu jest Lalique Encre Noire Sport

Bleue Issey nieinwazyjne? Przeczą one gęsią wszelkie wszy do dwóch godzin po aplikacji. Później, zgadzam się, jest bajka, ale ja tego dłuuuugiego słodkawego otwarcia nie jestem w stanie ścierpieć...
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Och & Ach

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

brz

Aktywny forumowicz

Post02 lipca 2020, 19:48 - Cz

titek napisał(a):wybór padł na Moschino Forever

Ha! :mrgreen:

titek

Forumowicz

Post03 lipca 2020, 11:57 - Pt

Dziś rano dotarła do mnie także paczuszka z Givenchy Gentleman Only EDT. Pierwsze wrażenie w warunkach domowych i niezbyt wysokich temperaturach jest bardzo pozytywne. Na początku wybrzmiewają dość skromnie i słodko, lecz za pół godziny zaczął dolatywać do mnie zapach delikatny, znacząco męski, ale wciąż będący „muśnięciem” zmysłu węchowego. Tak sobie siedzę i debatuję nad tym zapachem i fascynuje mnie on z minuty na minutę coraz bardziej.

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

titek

Forumowicz

Post03 lipca 2020, 12:07 - Pt

Zgadzam się z Tobą, że są mniej inwazyjne. Delikatniejsze ale dające o sobie znać. Niemniej jednak zadowolony jestem i z Givenchy i z Moschino :) znajdę zastosowanie dla jednych i drugich :)

Molier

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2020, 17:17 - Pt

mam katar napisał(a):
Molier napisał(a):Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme - byłby niemal całorocznym zapachem, ale trochę za bardzo czuć cytrusy według mnie. Mimo wszystko na wiosnę i lato doskonały, a na jesień też się sprawdzi. Trochę cięższym kalibrem w podobym stylu jest Lalique Encre Noire Sport

Bleue Issey nieinwazyjne? Przeczą one gęsią wszelkie wszy do dwóch godzin po aplikacji. Później, zgadzam się, jest bajka, ale ja tego dłuuuugiego słodkawego otwarcia nie jestem w stanie ścierpieć...

A mi się nawet podoba. Niby słodkie, ale jednocześnie orzeźwiające i mimo wszystko nic bym w nich nie zmienił. Aczkolwiek nie pogardziłbym drugim zapachem o podobnym wydźwięku, ale bez tej słodyczy ;)
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

Powrót do Szukam zapachu...