Teraz jest 17 stycznia 2019, 14:36 - Cz

• Reklama

Prada L'homme vs Dior Homme Eau for Men

Tutaj toczą się pojedynki pomiędzy perfumowymi mocarzami (i nie tylko).
  • Reklama

Prada L'homme vs Dior Homme Eau for Men

Prada L'homme
27
54%
Dior Homme Eau for Men
23
46%

Liczba głosów : 50

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Re: Prada L'homme vs Dior Homme Eau for Men

Post12 stycznia 2018, 17:42 - Pt

No tak Dior. Jest trwalszy no i był mimo wszystko pierwszy, bo nie da się ukryć, że te zapachy sporo łączy
Ostatnio edytowano 19 lutego 2018, 18:58 - Pn przez grzegorz01, łącznie edytowano 2 razy

FRom69

Forumowicz

Post12 stycznia 2018, 17:49 - Pt

Głos na Diora, mojego ulubionego z całej serii Homme.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post01 grudnia 2018, 13:04 - So

Dior. Moim zdaniem (jak już pisałem zakładając nieumyślnie taki sam temat) Prada to mydlane popłuczyny. Flanker Intense (L'Eau i Absolute nie znam) jest lepszy od pierwszej wersji.

Z kolei Dior jest elegancki, neo-ambrowy. Ma lekki dezodorantowy sznyt, ale to co się dzieje potem to bajka.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post01 grudnia 2018, 20:53 - So

Nabyłem ostatnio dekanty obu tych zapachów i L'Homme bardziej do mnie przemawia.Głos na PRADĘ.

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post05 grudnia 2018, 17:05 - Śr

Dla mnie nie tak często spotykany remis i brak rozstrzygnięcia maksymalny. To nie są identyczne zapachy. Zasadnicza różnica między nimi jest taka, że zapach Diora za najintensywniejszym w kompozycji zapachem Irysa (jak ma to również miejsce w zapachu od Prady) skrywa nuty bardziej drzewne i mniej świeże niż wybijające się za irysem neroli Prady. Przez co, primo - zapach Diora jest znacznie mniej uniwersalny zwłaszcza jeśli chodzi o porę roku (nie nadaje się na lato tak w stu procentach) a secundo - Dior jest jednak trochę bardziej wymagającym zapachem w odbiorze i posiada nutkę taką trochę "lipstickową".

Nie rozumiem wypowiedzi w rodzaju, że Dior fajny, a Prada niefajna i vice versa, bo są to wody zbliżone jednak jakościowo. Plusy za parametry dla obu.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 grudnia 2018, 07:14 - Cz

To można już zakończyć batalię, mój głos przechylił szalę i zwycięzcą jest Prada :mrgreen:

Dzisiaj postanowaiłem sobie zapodać na jedną rękę Diora, na drugą Pradę.

Marcin__ napisał(a):
Z kolei Dior jest elegancki, neo-ambrowy. Ma lekki dezodorantowy sznyt (...)

W pełni się z tym zgadzam, nie znalazłem lepszego opisu. Dior jest moim zdaniem mniej elegancki niż Prada, bardziej nadawałby się do aplikowania na co dzień, wydaje się być fajnym zapachem do pracy. Żeby ubrać Pradę muszę poczuć wyjątkowość sytuacji, musi być to naprawdę specjalna okazja. I dobrze, bo używam ją rzadko, dlatego za każdym razem jak mam ją już na sobie, poprostu uwielbiam ją wąchać! Dior jest bardziej mdły (za dużo irysa?), bez wyraźnego kształtu, za to Prada oprócz irysa ma też tą cudowną nutę ekskluzywnego, drogiego mydełka (może przez neroli?).
Ogólnie oba zapachy to naprawdę fajne kompozycje, ale Prada jednak zwycięża ten pojedynek w moim nosie.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post20 grudnia 2018, 11:53 - Cz

supermariobros napisał(a):W pełni się z tym zgadzam, nie znalazłem lepszego opisu. Dior jest moim zdaniem mniej elegancki niż Prada, bardziej nadawałby się do aplikowania na co dzień, wydaje się być fajnym zapachem do pracy. Żeby ubrać Pradę muszę poczuć wyjątkowość sytuacji, musi być to naprawdę specjalna okazja.

A ja myślę całkiem odwrotnie. To Dior wydaje mi się zapachem bardziej eleganckim i okazyjnym. Prada zaś jest IMO bardziej świeża, niezobowiązująca i casualowa. :)

I tak, jak pisałem już powyżej - nie potrafię wyłonić zwycięzcy tego pojedynku. :)
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 grudnia 2018, 12:00 - Cz

Tak wącham i wącham obie ręcę i dochodzę do wniosku, że to neroli robi robotę w Pradzie.
Irys+neroli wymiata. Neroli dodaje "jasności" kompozycji.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

kullnikk

Post02 stycznia 2019, 12:51 - Śr

Zdecydowanie Prada, parametry nie powalają, ale kompozycja według mnie lepsza.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Pojedynki