Teraz jest 18 lipca 2019, 15:00 - Cz

• Reklama

Memo - Shams Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Memo - Shams Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
4
57%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Memo - Shams Oud

Post28 marca 2015, 10:42 - So

Memo - Shams Oud

Twórca : Aliénor Massenet

Skład:

pieprz, róża, imbir, szafran, cypriol, kaszmeran, bób tonka, absolut balsamu tolu, papirus, absolut styraksu, absolut czystka (labdanum), akord oudu - ( Quality)

szafran, imbir i pieprz, wetiwer i cypriol olej lub nagarmotha; francuskie labdanum, brzoza, styrax balsam tolu i bób tonka, (oud) Agarwood - ( Fragrantica)

Zapach powstał w 2011 roku , czyli już trochę czasu minęło. Dzięki uprzejmości jednej na naszych forumowiczek dane mi było poznać te "boskie" pachnidło.

Zapach w recenzjach kojarzony jest z promieniami słońca. Tak coś w tym jest.

Widzę upalny poranek w Starożytny Egipcie, jest bardzo wcześnie a słońce budzi się ze snu, lecz Faraon już dawno nie śpi. Jest sam w ogromnej zaciemnionej komnacie swojej potężnej piramidy i siedzi na złotym tronie. Nagle komnata wielka jak reaktory atomowe rozbłysła, a poświata bijąca w wszystkie możliwe strony jest nie do zniesienia dla ludzkich oczu. To promienie słońca, które wdarły się przez ogromne wąskie okna odbijają się od złota i klejnotów którymi jest cała wysadzana, takiego bogactwa jeszcze nikt nie widział na świecie. Faraon wstaje i udaje się na ogromny taras, przystanął i obserwuje z góry swoje potężne królestwo. Doskonale wie ,że już nadszedł nowy dzień ,a on ustanowił kolejne prawo ,któremu sam nie podlega, bo jest Władcą Absolutnym jest Ponadludzki, jest Bogiem !

Narodziła się kolejna [b]"gwiazda" [/b]wsród zapachów, na miarę Tourmalina, Afgana czy Black Cube !!!

Trwałość grubo ponad 24 h !
Załączniki
Shams-Memoa.jpg
Shams-Memoa.jpg (221.76 KiB) Przeglądane 8967 razy

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Memo - Shams Oud

Post16 września 2017, 13:50 - So

Bardzo dobry zapach, styrax i oud podane w konwencji zbliżonej do Hard Leather Laurenta Mazzone, głęboko balsamiczny, trochę dymny, zahacza o stylistykę stajenną ;) . Nie miałem z nim do czynienia wcześniej, ale trwałość 24h chyba trochę na wyrost, być może wcześniejsze wypusty miały takie parametry

Elvaro

Forumowicz

Post23 lutego 2018, 05:13 - Pt

Próbkę dzierżę od jakiegoś około pół roku, w końcu trafiła się okazja i butelka dołączyła do kolekcji.
Zgadzam się, zapach bardzo dobry 5/6. Dobre parametry użytkowe, wrócę po globalnej próbie. Pozdrawiam.

faxide

Perfumaniak

Post17 marca 2018, 18:57 - So

Najlepszy oud ktorego udalo sie poznac, i najwazniejsze ze bez rozy. Odczuwam dym, skore i drogie drzewo. Postawilem 6 punktow. Znachodze podobienstwo z Al-andalus od Moresque

srG

Perfumaniak

Post17 marca 2018, 20:35 - So

faxide napisał(a):Znachodze podobienstwo z Al-andalus od Moresque

Któryś Moresque faktycznie był podobny, chyba faktycznie ten, ale większe podobieństwo, a w zasadzie za ulepszoną wersję Smams uznaję To Be Honest od Diane Pernet.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post03 kwietnia 2018, 06:53 - Wt

przebogata woda
rzeczywiście kojarzy się z gorącymi klimatami
z bogami Egiptu , pustynią , Nilem,przyprawami
ale nie arabskie
niezwykły miks żywic , labdanum, szafranu i pieprzu
parametry bardzo dobre
mam ją już jakiś czas i za każdym razem wracam
z nieuzasadniona obawą ze mi sie znudzi
warta testu w każdej kropli

myk

Forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 23:50 - Pt

Arcydzieło! Wcześniej testowałem nadgarstkowo i wrażenia były świetne, ale dopiero dzisiejszy pierwszy test globalny pokazał czym tak naprawdę są te perfumy - co ciekawe mimo, że to raczej zapach wagi ciężkiej, to dziś przy 25 stopniach nosiło mi się go po prostu cudownie, aż strach pomyśleć co będzie jesienią/zimą.

Początek to mocarne uderzenie pieprzno-żywiczne, takie, że aż dosłownie w nosie mnie kręciło. Gdzieś w tle chyba wyczuwalny jest imbir. Potem dochodzi agar, wyraźnie czuję też skórę. A w bazie jest przecudnej urody mieszanka tonki i cynamonu, którego nie ma w oficjalnym składzie. Ta baza mogłaby trwać całą wieczność - jest idealnie wyważona, nie jest zbyt słodka, po prostu ideał (mam wrażenie, że przed wysłodzeniem chroni majacząca w tle nutka wetiwerowa) - a właściwie to właśnie tyle trwa, bo po 16 godzinach od zaaplikowania skromnych trzech psików nadal wyraźnie tę bazę czuję. Następnym razem psiknę 4 razy, to powinno być idealnie. Nic mnie w tym zapachu nie uwiera, na żadnym jego etapie, co w moim przypadku jest wyjątkową rzadkością.

Bez zastanowienia wystawiam ocenę 6, a przed zimą cały flakonik na pewno wpadnie.

AdrianS

Post08 października 2018, 08:27 - Pn

Właśnie testuje zapach ale już mogę śmiało napisać projekcja, intensywność i ewolucja stoi na najwyższym poziomie dla mnie must have!

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex