Teraz jest 13 grudnia 2018, 23:20 - Cz

• Reklama

Mancera - Cedrat Boise

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Mancera - Cedrat Boise (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
6
14%
4 - Dobry
13
30%
5 - Bardzo dobry
17
40%
6 - Genialny
6
14%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

raffde

Aktywny forumowicz

Re: Mancera - Cedrat Boise

Post16 lipca 2015, 14:27 - Cz

Niestety ja też miałem z drukowanym kodem na szkle. Wymieniłem 2 razy i wreszcie otrzymałem z naklejką. Cała ta sytuacja jest o tyle dziwna ,ze niczym innym się butelki nie różniły. Nie licząc trwałości oczywiście.

flanker

Forumowicz

Post17 lutego 2016, 23:35 - Śr

Niezbyt męski, jakiś taki nijaki... Może i podobny do Aventusa, ale mi kompletnie nie podszedł. Projekcja i trwałość bardzo dobre, ale ode mnie leci 3.

Szaweł

Forumowicz

Post22 kwietnia 2016, 15:46 - Pt

W pierwszym kontakcie bardzo podobny do Aventusa głównie za sprawą czarnej porzeczki, jednak wszystko psuje wyczuwalna wanilia. Jak dla mnie Aventus bije Cerdat Boise na głowę. Podobieństwo jest lecz są to 2 różne perfum. Ode mnie 4 dla Mancery.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 lipca 2016, 11:42 - Śr

Killer trwałości, po 10h już nie liczyłem, ale kładąc się spać (po prysznicu) zapach wciąż docierał do nosa. Mam dekant z rozbiórki i to chyba jest starsza wersja bo zapach jest mocny i ostry w dosłownym tego słowa znaczeniu. 3 chmurki to max. Jeden z niewielu zapachów, którym moja dziewczyna się zachwyca :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 lipca 2016, 06:08 - Śr

Słyszałem dużo pozytywów na temat tego zapachu więc postanowiłem przetestować.
Broniłem się jak mogłem, żeby obiektywnie podejść do tego zapachu ale się nie da, bo to jednak pachnie podobnie do Aventusa, aczkolwiek nie powiedziałbym, że jest to jego wierna kopia!
Oczywiście po samych nutach można podejrzewać, że to nie przypadek, ale podobieństwo oceniam na 70-80%.
Różni się przede wszystkim wyraźnie wyczuwalną cytryną, która nadaje zapachowi więcej kwaskowości niż ananas Aventusowi słodkości.
Po otwarciu jest więcej drzewa i nut dymnych.
Zapach jak dla mnie bardzo fajny ale jak miałbym go kupić to nie jako alternatywę dla Aventusa.
Już bardziej do Aventusa podobny jest imo Insurrection II Pure Reyane Tradition.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

krzsmi11

Forumowicz

Post14 lipca 2016, 21:42 - Cz

Wg mnie do Aventusa podobne ma tylko otwarcie, później każdy z zapachów idzie w swoją własną stronę. Dymu w Cedrat Boise nie wyczuwam w ogóle, domyślam się, że takie wrażenie może sprawiać dominująca porzeczka. Sam zapach oceniłem na 5. Piękna kompozycja, zapach podobający się otoczeniu, z pazurem, dobre parametry. Poluję na flakon.

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2016, 08:46 - Wt

Dobrze by było obalić kilka mitów i swierdzić, czy oba zapachy naprawdę są do siebie tak podobne, jak niektórzy twierdzą. Przede wszystkim Aventus otwiera się uderzającymi po nozdrzach owocami, sprawia wrażenie rześkiego, eleganckiego i młodego. Cedrat Boise jest od początku mniej słodki, bardziej pudrowo waniliowy i ciężki. Rozumiem opinie mówiące o podobieństwie tych zapachów ze względu na podobne składniki w nich użyte, jednak o różnicy świadczyć będzie ich prominencja na różnych etapach zapachu, a otwarcie najdobitniej o tym świadczy głównie ze względu na nutę ananasa u Creed'a, i ta owocowa nuta towarzyszy mi zresztą praktycznie przez cały czas życia Aventusa. Oczywiście pod sam koniec przebija się troche delikatnego dymku, ale cały czas jest dość słodko. Mancera jest bardziej klasyczna, dymno waniliowa. Obydwa zapachy mi się podobają, chyba nie umiem wskazać, który zapach jest lepszy. Pewnie wszystko sprowadzi się do trwałości, a tę muszę jeszcze sprawdzić w Cedrat Boise.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post02 sierpnia 2016, 09:28 - Wt

Można by też podawać do którego wypustu Aventusa porównujemy- wszak z roku na rok bywają różne w odbiorze.
Foliowy Ranger

sylwi

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2016, 15:14 - Śr

Zapach naprawdę bardzo dobry, a czy podobny do Aventusa, pewnie coś w tym jest. Otwarcie Cedrat Boise wydaje mi się bardziej ostre niż Aventusie, generalnie fajne perfumy, dobra trwałość ok. 8-10godz.
Moja ocena za parametry 5.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post09 sierpnia 2016, 05:28 - Wt

Całkiem przyjemne są te perfumy. Otwarcie na mnie jest kwaskowato cytrusowe (baaardzo ciekawe), mało podobne do Aventusa. Później zapach skręca w drzewno skórzany z nutami owocowymi. Klon Aventusa raczej to nie jest, chociaż wspólne pierwiastki posiada.
Foliowy Ranger

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post09 sierpnia 2016, 07:15 - Wt

supermariobros napisał(a): Klon Aventusa raczej to nie jest, chociaż wspólne pierwiastki posiada.

Bo Mancera to nie marka wydmuszka robiąca podróby pod swoją nazwą, jak np. ... tylko porządna firma.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post09 sierpnia 2016, 07:21 - Wt

grzegorz01 napisał(a): Bo Mancera to nie marka wydmuszka robiąca podróby pod swoją nazwą, jak np. ... tylko porządna firma.

... Rasasi, Armaf? 8-)
Foliowy Ranger

piczon

Post18 sierpnia 2016, 14:50 - Cz

jaka mielisce butle ?
z probki (oryginalnej bardzo ladniej) na nadgarstku spokojnie 6h mi sie utrzymuje, jak kupilem z duzej znanej perfrumerrii na I(proste zak.) to trzymal sie max 2-3 h. Butelka z kodem drukowanym, tez takie dostaliscie ?

krystian

Forumowicz

Post21 sierpnia 2016, 16:18 - N

Ja także posiadam wersję z pzakupów i na początku myślałem że zapach to podróba bo wydawało mi się że krótko trzyma i chciałem już nawet dokonać zwrotu ale po ok 10h dostałem kilka komplementów i zmieniłem zdanie, w tym momencie uważam Cedrat Boise za najtrwalszy zapach w kolekcji (7-12h w zależności od temperatury).

tornado

Aktywny forumowicz

Post21 sierpnia 2016, 19:20 - N

Jak na razie jestem po dwóch testach. Zacznę od trwałości - po kilku godzinach od aplikacji (4-5) zapach jest wyczuwalny przez otoczenie. Jednak ja wyczuwam perfumy znacznie krócej. Baza bliskoskórnie długo obecna.
Co do zapachu to mam pewien problem, bo na mojej skórze różne figle płata. Raz łagodnie przechodzi z otwarcia do serca i dalej bazy. Innym razem ewidentnie dzieli się na dwie różne części.
Jakby nie patrzeć to miły mariaż owocowo - limonkowy, z urzekającym dodatkiem czarnej porzeczki, wraz z drzewnym (cedrowym) akordem. Gdzieś jeszcze majaczy zielony akcent (czyżby to mech dębowy? Nie mam pojęcia jak pachnie). Nie ma on dużej mocy oraz głębi, a więc przymiotów, które bardzo cenię w perfumach. Ogólnie nie są to "moje klimaty", lecz na zakupie "flaszki" się skończy ze względu na bardzo pozytywną reakcję otoczenia. Warto mieć "na półce", jakiegoś "przyjemniaka" - przecież człowiek nie może cały czas uniszczęśliwiać otoczenia perfumeryjnymi eksperymentami. A jeśli tak to lepsze to niż omawiana ostatnio nowość Azzaro "Wanted"

piczon

Post21 września 2016, 08:36 - Śr

co dziwi najbardziej, skad taka roznica cen ?
proste zakupy 266 pln za 120ml
iperfumy 425 pln za 120 ml

WTF ? ktos wie ? ja kupilem z prostych i dla mnie ten zapach nie ma porownania z probka ktora mam.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post21 września 2016, 08:38 - Śr

a to nie jest przypadkiem ten sam sklep, coś jak Saturn i Media Markt?

EDIT
http://www.prostezakupy.pl/pl/freetext/kontakt/
http://www.iperfumy.pl/kontakt/

z tego wynika że jest: Internet shop s.r.o.

piczon

Post21 września 2016, 09:13 - Śr

jest, wiem o tym. Dlatego tak mocno sie dziwie
dlaczego sa takie roznice ? probke kupilem w Qualii i projektuje mega (tam za 120 ml trzeba zaplacic >500ml), za to 120 ml z prostezakupy to strasznie cieeeeniutka trwalosc

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post21 września 2016, 10:19 - Śr

Coś kojarzę, że ktoś kiedyś pisał o znacznych różnicach w parametrach pomiędzy wypustami z kodem wybitym na spodzie flaszki, a takimi z naklejką... Poszukaj w tym wątku, mi się z lekka nie chce :D

piczon

Post21 września 2016, 11:26 - Śr

wszystko jasne, wiem ze sa roznice pomiedzy butla z nadrukiem (slabsza) a ta z naklejka (mocniejsza). Pisalem do iperfumy i oni rowniez maja ta wersje z nadrukiem a cene 2x taką... tak sie dziwie publicznie tylko ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex