Teraz jest 18 lipca 2019, 18:50 - Cz

• Reklama

Montale - Nepal Aoud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Nepal Aoud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
50%
5 - Bardzo dobry
1
17%
6 - Genialny
2
33%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Montale - Nepal Aoud

Post23 lutego 2015, 12:55 - Pn

Nepal Aoud marki Montale to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Nepal Aoud został wydany w 2014 roku. Nutami głowy są agar (oud), szafran i gałka muszkatołowa; nutami serca są róża bułgarska i Żywica bursztynowa; nutami bazy są madagaskarska wanilia, białe piżmo i skóra.

Obrazek

Słodka ambrowo-waniliowa propozycja od Montale. Oudu nie czuję niestety za mocno, jest na mnie wycofany. Zapach nie jest tak "wyrazisty" jak Blue Amber (uderzająca słodycz) czy Ambre Sultan (przyprawy + ambra) - całość wygładzono mieszanką gałki muszkatołowej i szafranu, nadając wrażenie delikatności i ułatwiając kompozycję w odbiorze. Więcej składników nie jestem w stanie wyłapać. Parametry dobre lecz daleko mu do starych wypustów Montale: trwałość na poziomie 8-10 godzin, przy czym czuć go 5-6. Sam szybko się na niego uodparniam, ale raz po 5 godzinach gdy myślałem, że już ze mnie znikł, usłyszałem, że się mocno wypsiukałem.

Enderius3

Forumowicz

Re: Montale - Nepal Aoud

Post01 czerwca 2015, 12:31 - Pn

Dla mnie rewelacja, rzeczywiście unisex, do tej pory najbardziej mi się podobał Opium ysl, ale ten go pobił, od tej pory mój ulubiony zapach

disaster3

Super Perfumaniak

Post11 czerwca 2015, 12:31 - Cz

coś mało opinii na jego temat, mimo prośby lukesho w temacie rozbiórkowym.
Proszę podzielcie się wrażeniami do czego to porównać, jak z parametrami, czy róża morduje :mrgreen: itd..... ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

swirek

Forumowicz

Post20 czerwca 2015, 07:57 - So

Po kilku testach z pewnością mogę powiedzieć ze Róża nie morduje, jest inna niż ta z Black Aoud.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post24 czerwca 2015, 20:53 - Śr

dorwałem i ja próbkę (dzięki Bartku), nie nastawiałem się, że mi się spodoba (tak samo jak Kabul Oud). Otwarcie mi zmasakrowało niemal nos.. Od razu przeniosło mnie do korytarza jakieś przychodni medycznej świeżo wyłożonej nowym gumoleum - no tragedia :lol:
ale wiedziałem, że ten efekt przejdzie w koncu w mniejszym lub wiekszym stopniu.. no i tak się stało - najpierw pojawiła się delikatna róża a po 30minutach kompozycja się wysłodziła. Ma coś w sobie ale chyba jest dla mnie zbyt damski (mojej mamie bardzo sie spodobał gdy już ułożył się na skórze). Teraz zdecydowanie nie jest na niego pora ale obstawiam, że przy chłodnym powietrzu i na wietrze może pachnieć naprawdę pysznie.

disaster3

Super Perfumaniak

Post25 czerwca 2015, 09:35 - Cz

na tego też jest dobra cena obecnie w iperfumy.pl
http://www.iperfumy.pl/montale/nepal-ao ... na-unisex/ do tego -10% za kod promocyjny i się robi ciekawie jak z Greylandem......
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Enderius3

Forumowicz

Post28 czerwca 2015, 12:44 - N

disaster3 napisał(a):na tego też jest dobra cena obecnie w iperfumy.pl
http://www.iperfumy.pl/montale/nepal-ao ... na-unisex/ do tego -10% za kod promocyjny i się robi ciekawie jak z Greylandem......

Jak zobaczyłem, że jest ponad 100 zł tańszy w nowej dostawie, od razu zamówiłem, razem z kodem
;)

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 stycznia 2016, 10:32 - Pt

Projekcja zapachu MONSTRUALNA. Zapodałem 6 chmur dzisiaj (plastik 5 ml) w tym 3 na koszulę. Każdy kto wchodzi do biura reaguje tak samo: "A co tu tak daje ?". Uwierzcie mi, że koleżanka z biura nie mogła prawie oddychać, stwierdziła że co tak odplamiaczem daje ? Musiałem ściągnąć koszulę (dzięki bogu, że miałem pod spodem t-shirt) bo nie dała rady siedzieć ze mną. Zapach ogarnął cały pokój. Kolejne określenie jakie usłyszałem to rozbita butelka alkoholu. Od jednej koleżanki tylko usłyszałem, że są ładne, ale to już po tym jak koszula została schowana do szafy :)

2-3 chmurki to MAX !

Sam zapach hmm, jak widać budzi kontrowersje. Mi osobiście się podoba. Niby trochę słodki, ale trochę świeży, trochę orientalny. Kolor butelki mi w ogóle nie pasuje do zawartości. Obstawiałbym raczej kolory czarny, brązowy. Otwarcie najmniej mi się podoba, podobne jak w Black Aoud, w ogóle na początku pachnie jak większość kompozycji Montale z oudem, później robi się lepiej.

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 stycznia 2016, 19:29 - So

Nepal przypomina mi Darka z domieszką tłustych orzechów,migdałów i szafranu genialny syrop bardziej zmysłowy i uzależniający,pyszny.
Projekcja tak jak kolega wyżej ATOMOWA.

ale chop

Super Perfumaniak

Post23 stycznia 2016, 20:51 - So

IĆĆE... kusicie do złego...

Kolejny raz czytam, że jest podobny do Darka...
Dark to zapach prosty jak budowa cepa.... podejrzewam, że chodzi o podobnie podany oud, bo w Nepalu na pewno dzieje się więcej.

Czuję, że to coś dla mnie :twisted:
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post25 stycznia 2016, 13:17 - Pn

ale chop napisał(a):IĆĆE... kusicie do złego...

Kolejny raz czytam, że jest podobny do Darka...
Dark to zapach prosty jak budowa cepa.... podejrzewam, że chodzi o podobnie podany oud, bo w Nepalu na pewno dzieje się więcej.

Czuję, że to coś dla mnie :twisted:

Jak będziesz mieć jakąś próbkę/odlewkę to mogę po testach przygarnąć/odkupić :D
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2016, 14:06 - Pn

Róża nie morduje. Morduje cała kompozycja. Konia z rzędem temu, kto zużyje całą flaszkę a nie odsprzeda. Mnie zmordowała próbka. Zapach całkiem fajny ogólnie tylko strasznie męczący, szybko zaczyna nudzić a jego chemiczny wydźwięk przybiera na sile i staje się coraz bardziej ewidentny z każdym niuchem.

Podobny do DA tylko charakterem, Nepal jest słodszy, (coś jakby Baklava) ale gorszy moim zdaniem, choć bardziej złożony. Do DA podobny bardziej jest Aoud Musk.

Z drugiej strony na kobiecie może być bardziej zmysłowy od DA. Z pewnością mógłby mnie zachwycić gdybym go przelotnie poczuł od kobiety ale nosić to samemu i ciągle wdychać to mordęga i czar pryska.

ale chop

Super Perfumaniak

Post23 lipca 2017, 22:43 - N

Jakiś czas temu dostałem sampelka od Mara79 (pozdrawiam Chopie! :D )... już dawno go zużyłem ale zapach mocno wyrył się w mojej pamięci...

Z jednej strony cholernie mnie pociągał i nie dawał spokoju, a z drugiej był jednak nieco męczący jak już zauważył kolega TWBolek..

Jest to w pewnym sensie niecodzienne doświadczenie...

Snuje się ostatnio w moich myślach i nie wiem czy nie skończy się to jakimś dekantem, bo flakonu raczej nie udźwignę... no chyba, że pojawi się na prostezakupy w takiej cenie, że sam się zamówi i przyleci..
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post06 listopada 2017, 15:11 - Pn

Jak na Montale przystało, trzeba uważać z dawkowaniem...
Rzeczywiście otwarcie dość jednoznacznie przypomina mi Montale Aoud Night, z czasem róża jednak ustępuję innym składnikom- i bardzo dobrze!
Aoud night zabiją mocarną różą, tutaj z czasem kompozycja jest mniej inwazyjna, spokojniejsza, da się ją ujarzmić :lol:
Gdyby nie było wcale tej róży, zapach wydaje mi się, byłby bardzo dobry! Skóry czuć jak na lekarstwo, więcej ambroksanu i nieco wanilii.
Projekcja w pierwszej godzinie (po jednej małej chmurce na rękę) bardzo mocna (charakterystyczny, tłusty ślad na skórze).
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex