Teraz jest 18 lipca 2019, 18:53 - Cz

• Reklama

Parfum d'Empire - Corsica Furiosa

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
2
40%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

blackcat

Aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2014, 14:06 - So

Tegoroczny produkt marki Parfum d`Empire. Przyznam, że z zamówionej przeze mnie paczki próbek właśnie ten zapach wywołał u mnie największy efekt WOW. A mam już za sobą dzieła takiego mistrza jak Olivier Durbano.
Mój zachwyt wynika prawdopodobnie z bardzo subiektywnej oceny. Ten zapach kojarzy mi się z dzieciństwem (a nie było ono spędzone na Korsyce). Pamiętam niepowtarzalny zapach pomidorów z działki mojego dziadka, pamiętam suszące się siano dla hodowanych przez niego królików i wreszcie zapach świeżo skoszonej trawy, który towarzyszy mi do dzisiaj na przydomowym ogródku i którego to wyczekuję corocznie na wiosnę. Czuję też miętę, która rosła kiedyś koło domu i którą suszyliśmy w kuchni. To wszystko zroszone limonką i osłodzone łyżką miodu. Na jaką obiektywną ocenę zasługuje ten zapach? Nie wiem i nie obchodzi mnie to... Stawiam 6... za to, że każde zbliżenie nosa do przedramienia wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Od dzisiaj mój nr 1 na wiosnę :)

Nuty: mastyks, lima, trawa, siano, miód, mech, labdanum, mięta, liść pomidora i pieprz.

Obrazek

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Parfum d`Empire - Corsica Furiosa

Post20 grudnia 2014, 14:24 - So

"To jedna z lepszych, tegorocznych premier. Inne orzeźwienie, ambitne, dziwne, pochodzące z dawnych czasów, jednak nie staromodne. Te perfumy kojarzą mi się z... Ascot Moon, zatem dziś będzie trochę o Corsice i trochę o Ascot, w końcu nie odniosłem się w swojej recenzji perfum Xerjoffa do kompozycji, zatem zrobię to częściowo tutaj, bo mam wrażenie, że oba pachnidła ze sobą korespondują. Oba zapachy są zielone, jednak Xerjoff serwuje nam zieleń martwą, ciemną, wyblakłą, z kolei Parfum d'Empire, oferuje nam zapach (również) ciemnozielony, jednak z życiem i blaskiem. Dom, który maluje w mojej głowie Corsica Furiosa, to dom stary, jednak żywy (w przeciwieństwie do domu z Ascot Moon), dom dziadków, w którym przebywają ich dzieci i wnukowie. Dom, w którym są stare meble, jednak nie martwe, nie zakurzone - to zadbane, wypolerowane antyki. Dzieciaki ganiają się po sadzie pełnym owoców, zachodzą do małej budki, w której dziadek przechowuje swoje „pszczelarskie sprzęty”, a następnie idą poskakać po sianie… Gdy wracają, już jako "małe brudasy", dostają od dziadka obrane pomarańcze, których zapach, miesza się z aromatem skórek leżących na stole, a także zapachem innych cytrusów, leżących w pobliskiej misie. Widać również promienie słońca, przebijającego się przez czyste okno, padające na łóżko przykryte charakterystycznym, wełnianym kocem, który uwalnia swój osobliwy zapach. Prostymi słowami: siano, zioła, cytrusy, zieleń, słońce, miód.
Pięć godzin trwałości, projekcja dość duża. Ciekawa propozycja na lato."

No cóż, mamy całkiem podobne odczucia... Ja jednak dam mocną piątkę!:D
Porównałem je do Xerjoff Ascot moon, pachnidła w podobnym klimacie.

blackcat

Aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2014, 14:51 - So

Zdaję sobie sprawę, że ten zapach nie zasługuje na 6. Jest on jednak dla mnie tak osobisty, że nie potrafię ocenić go inaczej. Jest jak zasuszony kwiat znaleziony w dawno nie otwieranej książce.
Długo szukałem zapachu z tak wyraźna nutą trawy. W Guerlain L'Homme L'Eau Boisée coś mi nie pasowało. Ten jest zdecydowanie "mój".

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 grudnia 2014, 15:10 - So

blackcat napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że ten zapach nie zasługuje na 6. Jest on jednak dla mnie tak osobisty, że nie potrafię ocenić go inaczej. Jest jak zasuszony kwiat znaleziony w dawno nie otwieranej książce.
Długo szukałem zapachu z tak wyraźna nutą trawy. W Guerlain L'Homme L'Eau Boisée coś mi nie pasowało. Tej jest zdecydowanie "mój".

Szóstka, to ocena osobista, czyli piątka (za kompozycje) + "coś", zatem jak najbardziej zasługuje na 6. Mnie po prostu nie rozbroił, choć poruszył wyobraźnię, dlatego mocna piąteczka. :D
Swoją drogą, to one nawet przypominają zapach zasuszonego kwiatu w dawno nie otwieranej książce, tyle tylko, że ta książka jest juz bardzo stara, a kwiat został włożony do niej rok temu. Nuta starej książki jest na pewno! :D

lukesho

Moderator

Re: Parfum d'Empire - Corsica Furiosa

Post28 marca 2015, 15:02 - So

Podoba mi się połączenie siana i liścia pomidora - oba składniki pachną sucho, ziołowo, jesiennie. Siano odrobinę przypomina mi to z Fougere Bengale, lecz to dość dalekie skojarzenie. Chyba jednak wolę FB, także ze względu na stronę techniczną, która niestety w Corsica Furiosa jest, delikatnie mówiąc, słaba. Całościowo oceniam na solidne 4.

blackcat

Aktywny forumowicz

Post28 marca 2015, 22:56 - So

Dla mnie jest on zdecydowanie wiosenno-letni. I zapewne parametry są wystarczające do tej pory roku.

lukesho

Moderator

Post06 maja 2015, 11:46 - Śr

Kolejny i zarazem ostatni test globalny sprawił, że nawet polubiłem ten zapach, ale nie na tyle, by zaopatrzyć się w odlewkę, a tym bardziej flakon. Liście pomidora wręcz otulają zielonością i klimatem działkowym. W wyższych temperaturach zapach czułem wyraźnie przez 4-5 godzin, a do nosa dolatywał powidok nawet po 10 godzinach. Zaskakująco dużo. Podwyższyłem ocenę na 5.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post13 grudnia 2016, 00:50 - Wt

Ten liść pomidora jest dla mnie zbyt dosłowny. Niestety nie do przejścia. Pozdrawiam miłośników tej mieszanki, którym on nie przeszkadza i którzy czują coś więcej.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex