Teraz jest 18 lipca 2019, 18:35 - Cz

• Reklama

By Kilian - Light my Fire

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
14%
4 - Dobry
3
43%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

lucbach

Forumowicz

Post04 grudnia 2014, 19:30 - Cz

Obrazek

Light My Fire by Kilian to orientalno-drzewny zapach unisex. Świeżutki, bo z 2014 - na obecną chwilę wszędzie oznaczany jako nowość. Nosem Light my Fire jest Sidonie Lancesseur, tworząca zapachy od 7 lat (głównie dla Kiliana).

W składzie: kumin, siano, paczula, wetywer, miód, wanilia i tytoń.

4 godziny po aplikacji wciąż wyczuwam jedno, bardzo intrygujące, interesujące i niespotykane dotąd przeze mnie nigdzie indziej, a mianowicie... lody pistacjowe :) Takie, jakie pamiętam z dzieciństwa: intensywne, pyszne, niepowtarzalne. Kremowe, aż mam ochotę zlizać to z nadgarstka :P

W składzie zapachu znajdziemy na pierwszym miejscu kumin (kmin rzymski). Jest znacznie delikatniejszy, niż w rzeczywistości w formie przyprawy, którą dodajemy np. do falafeli, ale i tak mocno wyczuwalny. Bez trudu da się też wyodrębnić wetywer i wanilię. Najmniej w nim tytoniu jak dla mnie. No i na pewno jest też słono.

Trwałość średnia, w miarę upływu czasu delikatnieje i na pierwszy plan wysuwa się wanilia i w mniejszym stopniu wetywer.

Bardzo interesujący zapach. Na Fragrantice 6 osób uznało, że Light my Fire bardzo przypomina im Chergui Lutensa (mój nr 1), ale ja nie wyczuwam tego podobieństwa. Chergui jest 10 razy słodszy i głębszy i o ile powiedziałbym o nim bez wątpienia, że jest orientalny, to o LmF rzekłbym, że kwiatowy (choć pewnie byłaby w tym i drobna przesada).

Natknąłem się też na opinię, że w niektórych momentach przywodzi na myśl - cytat - "urynę z męskiej toalety". W kontekście tego, co napisałem wyżej ("aż mam ochotę zlizać to z nadgarstka") brzmi to co najmniej dwuznacznie. I absolutnie się nie zgadzam. Nigdy nie kręciła mnie uryna :lol:

Wstrzymam się jeszcze z oceną, bo... nie mam możliwości dodania ankiety :mrgreen:
//update: daję 4. Dziękuję za dodanie ankiety.

Próbki nabyłem w Q. Cena za flakon dość kosmiczna.
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

lucbach

Forumowicz

Re: By Kilian - Light my Fire

Post11 grudnia 2014, 15:11 - Cz

Trzeci raz globalnie i już jestem pewien - chcę to mieć, muszę. Pozostanę oczywiście przy próbkach, bo cena prawie jak za Amouage ;). Przepięknie się rozwija. Jest niespotykany, wyrazisty, ale nie dominujący.
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

irys

Forumowicz

Post29 maja 2015, 21:49 - Pt

Przypomina mi troche Montale Kabul Aoud tylko troche lżejszy i lekko słodszy...dobra kompozycja ale troszke projekcja mogla by potrwać dłużej.
Ocena 5...jestem dopiero po 1 globalu..być może coś sie zmieni po następnych.
Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 maja 2015, 07:18 - So

Miałem próbkę kilka miesięcy temu, i w ogóle nie mogłem go sklasyfikować, pachniał zupełnie nijako, nawet patrząc w skład nie mogłem nić specjalnego w nim wyłapać...

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 czerwca 2015, 12:51 - Pt

Opis statystyczny:

1. Kompozycja- 5/6, może nic odkrywczego, ale zaczynam doceniać kompozycje Kiliana i coraz bardziej podoba mi się filozofia tworzenia kompozycji przez tą markę
2. Wyczuwalne składniki: tytoń, miód, siano zmieszane z paczulą, odrobina słodyczy w postaci wanilii
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- 0/6, sama przyjemność dla nosa w obcowaniu z tym zapachem
4. Trwałość 4,5/6 - 7-8 godziny - o dziwo zapach bardzo dobrze trzyma się mojej skóry :o
5. Projekcja-3/6- średnia, nie nachalna, w tej chwili to jest to co najbardziej lubię
6. Przeznaczenie:
-uniseks z lekkim przechyłem w stronę Panów
- pora roku: wszystkie, ze wskazaniem, jak dla mnie wiosna i to wczesna
- pora dnia: popołudnie i wieczór, choć ja go też czasami używam w pracy do południa
7. Podobieństwo do innego zapachu- brak, nic mi nie przychodzi w tej chwili do głowy, choć klimatem zbliżony do Tabac Royal Royal Crown

8. Ocena ogólna- subiektywna- 5/6 Według mnie bardzo udana kompozycja, przypadła mi do gustu. Cieszę się, że zapach idealnie współgra z moja skórą.
Mente et Malleo

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post13 października 2016, 20:08 - Cz

coś na złotą polską jesień
przypomina mi się kilka wód ale po dłuższym zastanowieniu jest zupełnie odmienna
wszystkie nuty klarownie tworzą jednolitą całość,
parametry średnie
cena nie do przyjęcia

Maniek

Aktywny forumowicz

Post13 października 2016, 23:06 - Cz

Zapach super - tytoń z miodem + siano + wanilia + przyprawy. Niestety, totalna dyskwalifikacja za parametry - w tej cenie oczekuję czegoś więcej (w Q ponad 9 stówek 50 ml, Adrianus na allegro miał za 4 stówki/50 ml - co jest ceną też mocno przesadzoną).
Generalnie zapach oceniam na 5, w ankiecie daję 4 (za parametry)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex