Teraz jest 20 lipca 2019, 13:05 - So

• Reklama

Robert Piguet - Bois Noir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
6%
4 - Dobry
1
6%
5 - Bardzo dobry
12
71%
6 - Genialny
3
18%

Liczba głosów : 17

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Post15 listopada 2014, 20:05 - So

Fr: Bois Noir marki Robert Piguet to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois Noir został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aurelien Guichard. Nutami głowy są drzewo gwajakowe i cedr; nutami serca są drzewo sandałowe i paczula; nutami bazy są piżmo, labdanum i żywice.

Obrazek

Bogowie, jaki on piękny!
Bajkowy, bajeczny, tajemniczy.
Zapach przede wszystkim drzewny, ale nie należy się sugerować tym, że to drzewo gwajakowe, nie ma tu piernikowych nut Gaiac M. Micallef.
To jest wytrawne, suche i ciemne drewno z ciemną zielenią lasu w nocy, z klimatem w stylu Chambre Noir, Embersa, Fille en Aiguilles.
Zapach dymny, mroczny, drzewny, kadzidlany, bogaty, żywiczny, ale z zielarsko-apteczną nutą dodającą lekkości.
Ma też w sobie trochę ciepła i minimalnie z czasem się wysładza.

Niestety nie mam (jeszcze!) ani kropli w domu, więc tylko testy nadgarstkowe - jest w D w SCC w Katowicach.
Uniseks, może z lekkim przechyłem na męską stronę.
Ostatnio edytowano 16 listopada 2014, 14:09 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

Marcin__

Super Perfumaniak

Re: Robert Piguet - Bois Noir

Post15 listopada 2014, 23:24 - So

Recenzja z wizażu z 17go października:

Bois Noir został mi polecony przez panią w sklepie Douglas jako zapach kadzidlany. Teraz wiem na pewno, że owa pani pomyliła recenzowane przeze mnie perfumy z Casbah.

Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 8 h, projekcja jest umiarkowanie słaba.

Robert Piguet to marka, a właściwie jedna z tych marek, gdzie sugerowanie się składem nie ma sensu. Bowiem czuję tu nuty nie zawarte w składzie, takie jak fasola tonka i wanilia. Tak, Bois Noir jest na mojej skórze słodki. Co prawda za słodkość może odpowiadać drewno gwajakowe, ale wątpię, by znajdowało się ono tutaj aż w takiej ilości. Ponadto czuję też cedr i drzewo sandałowe.

Na portalach angielskojęzycznych pisze się o cechach wspólnych Bois Noir z Casbah. Oprócz faktu, że są dziełami tego samego perfumiarza, łączy je coś więcej. Obydwa mają bardzo charakterystyczną dla marki, nie do pomylenia z żadną inną, drzewną nutę. Być może to znak charakterystyczny dla Aureliena Guicharda, jeżeli tak, to stosuje go tylko w perfumach marki Robert Piguet.

Bois Noir jest ciekawy. Myślę, że jeszcze go do końca nie odkryłem, tak więc za jakiś czas z chęcią ponowię testy.

Od tamtej pory go nie testowałem, przed napisaniem recenzji poznawałem go przez miesiąc, z małymi przerwami. Ładny jest, ale czy ja wiem... W zachwyt nie wpadłem. Zresztą wszystkie zapachy od Roberta Piguet są dla mnie dziwne, a nawet trudne. Może po prostu potrzebuję więcej czasu "na nie".

Na razie nie wystawiam oceny.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

baphomet

Post15 września 2015, 15:56 - Wt

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno. Zapach sterty bali drewnianych, takich, ze świeżo ściętych drzew iglastych, ociekających jeszcze żywicą.
Praktycznie zero słodyczy.
Bardzo ciekawe doznanie olfaktoryczne.

Ode mnie 5.

Ebe

Post14 marca 2016, 23:12 - Pn

Uwielbiam perfumy z drzewną nutą,w Bois Noir na pewno drewna nie brakuje.Wspaniałe,trwałe,przeżyły 2 kąpiele i nadal wyczuwalne!
Mocne 5.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 marca 2016, 09:19 - Wt

Miałby ktoś poratować mililitrem tego zapachu ?

Raw

Aktywny forumowicz

Post11 marca 2017, 13:14 - So

Naprawdę interesujące perfumy.
Suche, lekko nadpalone drewno, żywica oraz jakiś przyprawowy delikatnie wyczuwalny akcent (liść lauru?).
Rzecz, która bardzo pobudza wyobraźnie.
Świetna jakość, wręcz na najwyższym poziomie.

gilbert

Perfumaniak

Post24 lutego 2018, 18:00 - So

Podzielam zdania poprzedników, bardzo przyjemny i poprawny drzewno-przyprawowy zapach.
Jak na nisze, nie jest ' odjechany ', nie ma tu żadnych kontrowersyjnych nut. Zdecydowanie noszalny, do eleganckiego stroju.
Klasyfikowany jako uniseks, chociaż wg. mnie zdecydowanie w męską stronę.
Warto przetestować. Ja chętnie widziałbym większą odlewkę Bois Noir u siebie.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post24 lutego 2018, 18:22 - So

Mam wreszcie swoją flaszkę i stwierdziłam, że to zapach w pół drogi między Woody Mood OF i Oud Robert Piguet :)

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post24 lutego 2018, 20:29 - So

Dla mnie nie ma w tym zapachu za bardzo nic ciekawego. Pachnie po prostu jak labdanum.

gilbert

Perfumaniak

Post25 lutego 2018, 02:10 - N

W porównaniu z jakimiś odjechanymi, niszowymi kompozycjami, może wydawać się, że rzeczywiście nic ciekawego, natomiast tak jak pisałem, jednak bardzo poprawna i przyjemna pozycja.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2018, 09:42 - N

Bois Noire to skupisko nut drzewnych z przewagą paczuli. Mocno wytrawne perfumy podbite kadzidłem, mroczne jak opuszczona chatka skryta głęboko w ciemnym lesie, do ktorej nie dociera słońce. Wcale bym sie nie zdziwił obecności oudu.
BN potrafi grymasić, czasem odnosze wrazenie, ze znika po godzinie a innym razem czuje jego obecność przez pół dnia.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post02 września 2018, 19:58 - N

Brak słodkości to mało powiedziane :) Z początku bardzo gorzki, dopiero po jakiejś godzinie zaczyna się wygładzać. Nie lubię ulepów, ale te perfumy to lekkie przegięcie w drugą stronę. Po kilku godzinach są piękne, takie jak powinny być od początku, ale tak długo czekał nie będę :)
Nie doceniłem głupoty panującej nam dziś mądrości. W naszej epoce - opakowań - liczy się etykieta, a nie zawartość.
Stanisław Lem – Dzienniki gwiazdowe

gilbert

Perfumaniak

Post02 września 2018, 20:04 - N

Rzeczywiście kompozycja wytrawna, ale czy aż tak bardzo.. ? Kwestia nosa :)
Lubie ten zapach, nabyłem ostatnio odleweczke.. na jesień i zimę będzie idealna :)

saha07

Forumowicz

Post03 września 2018, 08:18 - Pn

Kupowałem w ciemno i liczyłem na coś innego.Trochę mi przeszkadza ta suchość i wytrawność tego zapachu.Muszę mu dać szansę w zimę może wtedy odżyje. Nie mówię że jest to słaba kompozycja ale odstaje od mojego ulubionego Casbasha...

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post03 września 2018, 08:45 - Pn

@gilbert, masz rację, trochę pospieszyłem się z oceną. W globalnym użyciu jest jednak bardzo przyjemny i dość elegancki. Ponoszę go trochę. Zaintrygował mnie do tego stopnia, że chyba sprawdzę inne propozycje tej marki (nic innego poza Bois Noir do tej pory nie znam).
Nie doceniłem głupoty panującej nam dziś mądrości. W naszej epoce - opakowań - liczy się etykieta, a nie zawartość.

gilbert

Perfumaniak

Post03 września 2018, 16:38 - Pn

saha07 napisał(a):Kupowałem w ciemno i liczyłem na coś innego.Trochę mi przeszkadza ta suchość i wytrawność tego zapachu.Muszę mu dać szansę w zimę może wtedy odżyje. Nie mówię że jest to słaba kompozycja ale odstaje od mojego ulubionego Casbasha...

Wg. mnie te zapachy są na równym poziomie, bardziej kwestia indywidualnych odczuć - kto co lubi.
Kompozycyjnie Casbah to trochę inna bajka, kadzidło + musująca pomarańczka, dla mnie zbyt udziwniony. Miałem, i szybko sprzedałem.
Bois Noir jest na pewno mniej kontrowersyjny i bardziej stonowany.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post27 czerwca 2019, 10:09 - Cz

Użyłem sobie dzisiaj psika (tak, w ten upał >30 Selsjuszy :twisted: ). Zbiega mi się ta kompozycja z Journey Man. Chodzi o tę pikantność z Journey Man.
Ostatnio edytowano 27 czerwca 2019, 14:31 - Cz przez foxdojcz, łącznie edytowano 1 raz

saha07

Forumowicz

Post27 czerwca 2019, 13:29 - Cz

Cholera zapomniałem trochę B.N (prawie rok ) i widzę że warto raz na jakiś czas przewąchać swoje zbiory... no podoba mi się zupełnie inaczej niż go miałem w głowie zupełnie noszalny nawet jak na nuty kadzidła. W te upały trzymał się dzielnie przez parę godzin i to naprawdę klasowo. Ze swej strony polecam do stestowania

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex