Teraz jest 20 lipca 2019, 12:18 - So

• Reklama

Montale - Mukhallat

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Mukhallat (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
33%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Montale - Mukhallat

Post19 września 2014, 22:29 - Pt

Zakupiłem odlewkę tego zapachu od Kolegi z Forum i chciałem podzielić się wrażeniami, a tu upsss... - nie ma jego wątku na Forum.
No to pozwolę sobie założyć.
Fragrantica pisze o nim lapidarnie:

Mukhallat marki Montale to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Mukhallat został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak wanilia, piżmo, migdał, truskawka i balsam peruwiański.

Same perfumy prezentują się zgodnie z montalowskim kanonem (zdjecie zapożyczone):

MM.jpg
MM.jpg (40.88 KiB) Przeglądane 9844 razy

W sieci za dużo informacji o MM nie ma - poniżej kilka linków:

http://www.fragrantica.pl/perfumy/Monta ... -3241.html

http://www.fragrantica.com/perfume/Mont ... -3241.html

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=37932

http://www.basenotes.net/ID26129683.html

Ja powąchałem je parokrotnie nadgarstkowo.
W mojej ocenie to proste pachnidło, które już przy pierwszym kontakcie wykłada karty na stół. Nie ma tu czego odkrywać, nie ma z czym się mocować, nie ma miejsca na wątpliwości, poszukiwania, wielokrotne testy.
Albo się je polubi, albo nie.
Dla mnie ten uniseks jest zdecydowanie damski. Ja mogę go sobie prysnąć na nadgarstek lub wąchać na koleżance. Czułbym się nieco dziwnie pachnąc tym Mukhallatem. Chyba musiałbym założyć rajstopy, szpileczki, apaszkę i wziąć torebkę, żeby całość jakoś kompatybilnie wyglądała ;)
Skład "na papierze" jest dość prosty. Na skórze jest równie prosty. Podana na słodko wanilia z truskawką i odrobiną migdałów i jeszcze coś słodkiego na dokładkę. Jest słodko i papuśnie. W dodatku dość sztucznie - czuć te sztuczne nuty znane z landrynek, gum do żucia, kolorowych napojów i innych tego typu przysmaków.
Projekcja i trwałość poniżej montalowskiej średniej. Może to i lepiej, bo mógłby ten zapach solidnie zmęczyć, zwłaszcza użyty obficiej w ciepły dzień.
Zapach ogólnie przyjemny, ale dla mnie nie do noszenia. Na kobiecie akceptowalny, choć też taki jedzeniowy, ze może ludożercom przypadłby do gustu jako przyprawa.
Zapraszam do dzielenia się uwagami i proszę o dodanie ankiety.
Artur

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Montale - Mukhallat

Post23 września 2014, 14:17 - Wt

Damski, uniseks tylko trochę, póki co rozwija się na mnie wspólnie z drugim zapachem, więc więcej opinii za kilka dni. Czuję jakbym rękę wysmarował takimi cukierkami Alpenliebe, co kiedyś truskawkowe były ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 września 2014, 14:30 - Wt

Też się utwierdziłem w tym przekonaniu i swoją odlewkę oddałem ładniejszej połowie. Też się zgodziła, że na facecie trochę nie teges ten zapach ;)
Artur

Meister

Super Perfumaniak

Post24 września 2014, 18:52 - Śr

Testowałem nadgarstkowo i na tym się chyba skończy. Pomijając już wspomnianą wyżej kwestię, iż zapach jest de facto damski, to jest po prostu strasznie syntetyczny. Dla mnie to bardzo sztuczna wanilia połączona z równie sztucznymi galaretkami, tudzież kandyzowanymi owocami, którymi ozdabia się czasem torty. Na domiar złego mocno projektuje i ciężko zmyć go z nadgarstka. Najgorszy poznany przeze mnie zapach Montale. Dla mnie nienoszalny ...

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 września 2014, 22:21 - Śr

To ja jeszcze mogę dodać, że na początku truskawka jest jakby z delikatnymi nutami fekalnymi w moim odczuciu (nawet blisko wtedy jej do dhan al oudh al nokhba), następnie dość szybko przechodzi w taka truskawkę pudrową. Trwałość rzeczywiście powyżej oczekiwań :) Teraz nawet po 24 h czuję coś z Fleur du Male...
Raczej do pracy nie odważę się użyć, ale na zakupy jak najbardziej, no chyba że kogoś znajomego spotkam wtedy, to lipa..... :oops:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 września 2014, 22:32 - Śr

Nut fekalnych nie zauważyłem, ale zaciekawiłeś mnie. Nie, żebym lubił wąchać g...., ale przy okazji sprawdzę ;)
Waham się w ocenie. Za kompozycję, sztuczność, słodycz i wysoką cenę dałbym 3. Za parametry przynajmniej 4 albo i wyżej. Ogólnie niech ma 4, ale niezbyt mocną
Artur

boogiewoogie

Forumowicz

Post18 marca 2018, 20:52 - N

To jest typowy perfumowy klocek! Bardzo przytłaczjący i nienoszalny. Taka waniliowa guma balonowa w orientalnym wydaniu. Ciężko zmywalny nawet po teście nadgarstkowym.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex