Teraz jest 20 lipca 2019, 13:06 - So

• Reklama

Tiziana Terenzi - Maremma

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tiziana Terenzi - Maremma (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

darivsz

Aktywny forumowicz

Tiziana Terenzi - Maremma

Post13 sierpnia 2014, 22:27 - Śr

Tiziana Terenzi to marka, której spora część użytkowników raczej nie kojarzy. Sam miałem okazję poznać dwa zapachy tej firmy dzięki uprzejmości znajomego. Włoska, rodzinna firma ma w swojej ofercie dziesięć różnych zapachów (w tym wszystkie uniseks). Poznałem dwa zapachy: Maremma i oudowy Gold Rose Oudh.

Maremma to kwiatowo-drzewno-piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Maremma został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paolo Terenzi. Nutami głowy są bergamotka, ylang-ylang, jaśmin, czarna porzeczka i dąb; nutami serca są dzięgiel, irys, agar (oud), hurma, kmin i miód; nutami bazy są paczula, kakao, drzewo sandałowe, labdanum, Żywica bursztynowa i drzewo różane.
Opis zapożyczony z http://www.fragrantica.pl

Obrazek

Początkowa faza zapachu przypomina mi Black Orchid od Toma Forda, ale Maremma jest uboższa w kadzidło, bardziej pudrowa i mniej inwazyjna. Po bardzo dobrym początku, przy zachowaniu charakterystycznej nuty kakao i irysa, do głosu dochodzi również oud i kwiaty. Cały czas pierwsze skrzypce odgrywa nuta czarnej czekolady, podobnie jak w Black Orchid. Czas działa na korzyść tytułowego zapachu, tu Black Orchid wypada słabo. Maremma to cały czas ciemna czekolada, ale wokół niej dzieje się bardzo dużo. Kompozycji osobiście nie uznałbym za uniseks, dla mnie przechył w stronę damską jest zbyt duży. Co do oceny, to wahałbym się pomiędzy oceną bardzo dobry a genialny.

Black Orchid to kompozycja dla kobiet, ale uznałbym ją za uniseks. Maremma to uniseks, ale tu bym się nie zgodził, niestety przechył w stronę kobiecą jest dla mnie zbyt duży.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Tiziana Terenzi - Maremma

Post21 marca 2016, 12:37 - Pn

Krótko: czuję irys i puder, kompozycja owszem podoba mi się, ale to nie dla mnie
zapach zdecydowanie dla kobiet, "ja" w nim czuję się niemęsko
jak na ekstrakt perfum, dla mnie, zdecydowanie niewystarczające parametry
czuję go tylko około 6 godzin, przy bardzo stonowanej projekcji
ode mnie ocena za to, że kompozycja mi się podoba 4,5.
Mente et Malleo

Winfryda

Forumowicz

Post19 stycznia 2017, 13:21 - Cz

Opis po użyciu globalnym w styczniowych temperaturach:

Otwarcie to ostra, apteczna paczula. Po chwili do głosu dochodzi kakao, przechodzące w słodką czekoladę.
Potem pojawiają się akordy miodu, bursztynu i drewna oraz dużo ylang-ylang. W tle pobrzmiewa nutka oudu, łagodnie, dyskretnie.
Wszystko gładkie, kremowe, dominuje początkowo kakao, potem ylang-ylang. Kompozycja zdecydowanie z gatunku słodkich, ale w mojej opinii dobrze ułożonych. Nie jest mdła i nie jest ulepem.

Trwałość: koło 12 godzin przy pięciu psikach z sampelka. Nie wiem jak duży ma zasięg, ale czułam go na sobie od czasu do czasu cały dzień.

Nie jestem fanką zapachów kakaowych, ani tym bardziej słodkich. Ale ten mi do gustu przypadł. Myślę, że ocena na 5 nie będzie nadużyciem.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 stycznia 2017, 21:30 - Cz

Ja z kolei mam podobne zastrzeżenia jak agat1969:
- zapach ze zdecydowanym przechyłem w damską stronę,
- parametry przeciętne, w porywach co najwyżej dobre,
- na mojej skórze Maremma również jest raczej słodko-pudrowa, kakaowa i trochę mdła.
Do tego cierpi na charakterytyczne dla Terenzi przeładowanie składnikami. Przy żadnym innym producencie tudzież nosie nie miałem wrażenia, że odjęcie jakiegoś składnika perfum wyszłoby im na dobre. Straszne marnotrawstwo drogich olejków. ;)
Mimo to doceniam jakość i zamysł perfumiarza, ale więcej jak "4" w ankiecie nie wystawię.

Winfryda

Forumowicz

Post20 stycznia 2017, 10:34 - Pt

Co do tego, że jest damski, to się zgadzam. Gdyby dzielili swoje kompozycje na damskie i męskie, to ta musiałaby być w kategorii "damskie" :lol:

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post03 kwietnia 2018, 19:59 - Wt

uniseks z przechyłem w stronę damska
ale panowie spokojnie mogą nosić
sama kompozycja bardzo mi się podoba
jakoś nie przeszkadza mi bogactwo
natomiast parametry na mojej skórze tragedia
po 3-4 godzinach zostało tylko wspomnienie/ a na bloterku w tym samym czasie spoko/
test MC :D

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 03:46 - Śr

Perfumy za 680 zł.
Grupa kwiatowo-drzewno-piżmowa.
Wysoce duże przeładowanie składnikami.
Wysoce duże podobieństwo do kompozycji Toma Forda - Black Orchid - cenionej kompozycji o jego imieniu...
Już zaraz znajdzie się na mej ręce i przedramieniu.
No tak, a jak, od razu test więc niech będzie on the best.
I w zasadzie nie wiem czego się spodziewać, bo za każdym razem coś nowego tam jest.
Wspomnę, że to już 4 Tiziana Terenzi którą poznaje, a trzecia o której pisze.
Po składzie widać kakao i owoc w damskiej odsłonie, na to w sumie też liczę.
Powtarzając opinie trzeba przyznać że początek to esencja aptecznej paczuli, następnie
czuć przyprawy - dużo, ekstrakt tych perfum jest rzeczywiście gęsty.
Nie nazwałby go jednak damskim, po prostu ma to coś co zaprzecza definicji - "męski" jak i "damski".
To po prostu bardzo kremowy i przyjemny paczulowy akcent który albo się polubi albo nie.
Na pewno nie dla przeciętnego człowieka. Reszta wrażeń to jak napisali pozostali.
Dobry na wieczór - zmysłowy. Całkiem mocny. Dam więc mocne 5.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post20 października 2018, 20:14 - So

[Wnioski po czasie]

Muszę poznać Black Orchid Toma Forda bo skoro świetnie czuje się w Maremmie, to i auto Tom pewnie nie zgorsze.
A Black Orchid kipi ponoć czekoladą i truflą - w orientalnym, lekko perwersyjnym stylu. Maremma rozwija się również w takich klimatach.
Czekolada (kakao) wraz z paczulą i miodem, hurną tworzy namiętną woń wilgoci, słodkiej albo nawet nieco gorzkiej paczuli

Obrazek

Trzeba dać czas na rozwinięcie Maremmie bo nawet niewielka ilość potrafi zatańczyć jak czas jej zagra.
To trzecie lub czwarte jej użycie i takich zapachów mi trzeba czasami - konkretnych ale cudnych i perfumiarsko pożądanych.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex