Teraz jest 18 lipca 2019, 14:52 - Cz

• Reklama

Cartier - Eau de Cartier Essence d'Orange

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Eau de Cartier Essence d'Orange:

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
100%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 kwietnia 2014, 14:00 - N

Obrazek

Góra: pomarańcza, bergamota.
Środek: fiołek.
Dół: paczula, cedr.

Obrazek
Pani Mathilde Laurent zmieszała lekko podsuszoną skórkę z pomarańcza z cukrem waniliowym i proszkiem do pieczenia.
Środkowa faza ma być fiołkowa.
Wygląda na to, że we współczesnym perfumiarstwie fiołek pachnie jak galaretka agrestowa.
Podobnie było w Burberry The Beat.
Baza jest lekka, drzewno-piżmowa.
Oczywiście trzeba być niepoprawnym optymistą, żeby myśleć, że poczujemy cedr i paczulę.

Mimo wszystko, zapach da się lubić. Ma trochę uroku.
Najbardziej przypadnie do gustu wielbicielkom przebywania w kuchni,
bo najwyraźniej, z niej czerpie większość inspiracji.
Jednak najładniejszy ze wszystkiego jest kolor kartonika.
Kompozycja, niby, dla kobiet i mężczyzn, ale ci ostatni, nie będą zadowoleni.

Przy normalnym, dla większości ludzi, użytkowaniu, w okolicach dwóch do czterech psików,
po upływie 5 minut, wyczuwalny jest jedynie z odległości kilku centymetrów.

Prastary_Dziad

Forumowicz

Post20 grudnia 2015, 23:49 - N

Eau de Cartier Essence d`Orange marki Cartier to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Eau de Cartier Essence d`Orange został wydany w 2010 roku. Nutami głowy są bergamotka i pomarańcza; nutą serca jest fiołek; nutami bazy są paczula i cedr virginia.

Fiołka czuję już od samej aplikacji i moim zdaniem jest wyczuwalny przez cały czas trwania zapachu. Początkowo towarzyszą mu cytrusy (raczej pomarańcza niż bergamotka), które z czasem ustępują (choć nie znikają całkowicie) nutom drzewnym. Zapach dość minimalistyczny, zawierający niewiele dość łatwo odróżnialnych nut. Uniseks, według mnie z dość wyraźnym przechyłem w męską stronę za sprawą nut drzewnych, które wraz z paczulą i fiołkiem nadają zapachowi gęstości i ciężkości. Według mnie to perfumy na chłodną wiosnę i jesień, powinny sprawdzić się również zimą, natomiast w upały mogą być ciężkawe, ale co kto lubi. Projekcja umiarkowana, z czasem oczywiście słabnie, ale powoli. Trwałość znaczna: 6 do nawet 8 godzin.

ts-

Forumowicz

Re: Cartier - Eau de Cartier Essence d'Orange

Post22 lipca 2016, 21:22 - Pt

Bardzo mi się spodobał ten Cartier. Jest delikatny, nie narzucający się, całkowicie bezpieczny dla otoczenia ...i nie znajduję w nim żadnej denerwującej nuty. Pomarańcza jest podana może nie tyle na słodko, co z pewnością nie w sposób kwaśny i cierpki (jak to odebrałem np. w "pomarańczowym" Hermesie). Da się w nim wyczuć jakieś damskie pierwiastki (może to ten fiołek?) ...ale ogólnie nosi się go komfortowo.
Minusem jest słaba trwałość. Gdyby nie to, kupiłbym flakon ...bo czasem są takie okazje, że człowiek nie chce się rzucać w oczy (...czy tam w nosy), a tak, to poczekam na jakąś okazję.

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Cartier - Eau de Cartier Essence d'Orange

Post22 lipca 2016, 21:37 - Pt

Uważam, że jest równie piękny jak nietrwały.
Na mojej skórze po godzinie zostaje ledwo cień zapachu, więc z żalem, ale odpuściłam sobie zakup.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex