Teraz jest 18 lipca 2019, 18:55 - Cz

• Reklama

Tom Ford - Tobacco Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Tobacco Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
6%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
22%
4 - Dobry
1
6%
5 - Bardzo dobry
7
39%
6 - Genialny
5
28%

Liczba głosów : 18

• Autor
  • Wiadomość

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Tom Ford - Tobacco Oud

Post19 października 2013, 10:38 - So

Obrazek

Nuty: oud i tytoń

Wpis będzie miał charakter właściwie bardziej informacyjny, bo zapachu nie ma w bazie (w internecie też próżno szukać opinii), a szczerze mówiąc, nie bardzo jest o czym pisać. Nie ma tu spektakularnych ewolucji i przejść między poszczególnymi fazami, ba, nie ma tu tak naprawdę żadnych faz. Jest to tytoniowy monolit, przełamany nieśmiało spod niego wyzierającą, stłamszoną nutą oudu. I tyle... Tytoń w tym wydaniu jest agresywny, wulgarny, kwaśny, mokry, nadpalony. W miarę upływu czasu traci on trochę na sile, dzięki czemu zapach zyskuje i odkrywa nieco oudową nutę.
Co do cech użytkowych, to trwałość i projekcja nie są tak duże, jak się spodziewałem. Zapach jest wyczuwalny przez około 6-7 godzin przy dość umiarkowanej projekcji.

Tobacco Oud jest klasyfikowany jako unisex, z czym jednak się nie zgodzę. Dla mnie, to jednoznacznie męskie perfumy.

Podsumowując, spodziewałem się czegoś innego po tym zapachu. Lubię tytoń w perfumach, jednak tutaj jest dla mnie on zbyt dosłowny, jak to trafnie ujął Robert.
Jednak mimo tego, że mi nie podszedł, to cieszę się, że dzięki rozbiórce kudziora byłem zapewne jedną z pierwszych osób w naszym kraju, które poznały to pachnidło.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Tom Ford - Tobacco Oud

Post19 października 2013, 12:27 - So

Jako że szukam zapachu brutlanie tytoniowego, może to będzie on? ;)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

honoris causa

Post19 października 2013, 19:44 - So

Moim zdaniem nie, fqjciorze. Testowałem go raz i nie było to tytoniowy brutal na miarę niektórych bogatych, klasycznych pozycji. To jest raczej "ciekawostka" perfumowa na temat tytoniu, a nie perfumy tytoniowe. Ale kto wie, może to będzie właśnie to.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

fqjcior

Post19 października 2013, 19:47 - So

honoris causa napisał(a):Moim zdaniem nie, fqjciorze. Testowałem go raz i nie było to tytoniowy brutal na miarę niektórych bogatych, klasycznych pozycji. To jest raczej "ciekawostka" perfumowa na temat tytoniu, a nie perfumy tytoniowe. Ale kto wie, może to będzie właśnie to.

Hmm... No cóż - w każdym razie wypada sprawdzić. :D

koorchuck

Post19 października 2013, 19:54 - So

honoris causa napisał(a):Moim zdaniem nie, fqjciorze. Testowałem go raz i nie było to tytoniowy brutal na miarę niektórych bogatych, klasycznych pozycji. To jest raczej "ciekawostka" perfumowa na temat tytoniu, a nie perfumy tytoniowe. Ale kto wie, może to będzie właśnie to.

Jak w takim razie Ty go odbierasz? Możesz napisać coś więcej?
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

konradzik

Aktywny forumowicz

Post19 października 2013, 20:15 - So

solo nie robi rewelacji, tyton zatykajacy nos i tyle, nie zmienia sie zbytnio w czasie paruje tak jak kolega wyzej napsal po 6-7h. do TV nie ma poronania jesli chodzi o parametry. Mi jednak ten zapach bardzo podchodzi jesli chodzi o 1-2psikniecia do innych perfum. Ostatnio testowałem go z bossem bottled :D karygodne ale ladnie to sie jak dla mnie zgrywalo :) Solo dla mnie srednio, mi sie kojarzy z mrozna zima i wyjsciem do rodziny w 1 dzien swiat gdzie od kazdego czuc na skorze mrozna temperature i on wtedy idealnie sie dla mnie bedzie zgrywal. Natomiast jako dodatek do czegos slodkiego, waniliowego, pomaranczowego dla mnie spisuje sie jako bardzo fajny i oryginalny dodatek :)

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

fqjcior

Post02 listopada 2013, 11:10 - So

Przyznam, że całkiem nieźle to pachnie. Dość surowy zapach, owszem. Wilgotna tabaka bez owijania... w wanilię. Zdecydowanie męskie pachnidło, nieźle projektuje, przynajmniej przez pierwsze 2 godziny. Może wzbudzać skrajne reakcje - to zrozumiałem, bo jest bardzo "in your face". Tyle, że oudu ani krzty, co akurat zupełnie mi nie przeszkadza, bo nie oudu tu oczekiwałem. Ogólnie pozytywnie, dalsze testy, w tym całodniowe, dopiero przede mną. :)

johnx88

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2013, 15:06 - N

Uważam, że zapach jest bdb, nuta tytoniu jest rewelacyjna (uwielbiam tytoń/tabakę w perfumach), co ciekawe to tytułowych składników jest tu niewiele, szczególnie oudu.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post28 lutego 2014, 22:55 - Pt

Wwąchiwałem się kilkakrotnie w ten zapach i nie rozumiem skąd oud w nazwie. Bardzo lubię tę ingrediencję, więc byłem ciekaw, jak wypadnie jej połączenie z tytoniem w wykonaniu TF. Nie wiem, jak wypadło, bo oudu po prostu w tym zapachu nie czuję. Albo ktoś mnie zrobił w konia sprzedając mi próbkę, albo tego oudu jest tam tyle, co kot napłakał. Tytoniu jest pod dostatkiem i nadaje on perfumom zdecydowanie męskiego charakteru. Gdzieś tam przez tytoń przebijają jakieś nuty drzewne, ziołowe, może nawet skórzane, ale oud? Może po paru godzinach jakieś wspomnienie w bazie, a i to bardzo rozmyte.
Mimo oudowego rozczarowania zapach odbieram pozytywnie. Ten tytoń ma charakter, nie jest przesłodzony i całkiem dobrze wpisuje się w mój gust. Chyba od czasu do czasu zapalę sobie ;)
Artur

Artplum

Mega Perfumaniak

Post28 lutego 2014, 23:01 - Pt

No i jeszcze nie bardzo rozumiem uniseksowności tego zapachu. Dla mnie jest on męski i zdecydowanie nie chciałbym, żeby moja kobieta tak pachniała
Artur

Major Tom

Forumowicz

Post17 grudnia 2016, 22:28 - So

Dla mnie również to w 100% męski zapach. Poza tym całkowicie nienoszalny. To jest jakiś concept - fragrance, ciekawostka, eksperyment z potężną dawką tytoniu w roli głównej. Tytoniowa bomba. Na drugim lub trzecim dopiero planie czuć skórę i oud. Zapach bardzo dominujący, agresywny, zawłaszczający teren, niebiorący jeńców. Projekcja potężna. Trwałość trochę mniej. Bardzo szybko męczy. Po dwóch godzinach miałem ochotę go z siebie zmyć. Nie wyobrażam sobie noszenia go na co dzień. 3xP: powąchalem, poznałem, podziękowałem.

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post28 stycznia 2017, 00:22 - So

Bedac kilka weekendow temu w D chcialem psiknac sobie T.V niestety nie bylo..oud wood tez nie bylo :-/ braki testerow po przedswiatecznych testach...staly tylko T.O.!
No to strzal! Pomyslalem...jak mozna tym pachniec? Odrazu papierek poszedl do kosza...fujjj
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

mar79

Post28 stycznia 2017, 00:37 - So

Major Tom napisał(a):Dla mnie również to w 100% męski zapach. Poza tym całkowicie nienoszalny. To jest jakiś concept - fragrance, ciekawostka, eksperyment z potężną dawką tytoniu w roli głównej. Tytoniowa bomba. Na drugim lub trzecim dopiero planie czuć skórę i oud. Zapach bardzo dominujący, agresywny, zawłaszczający teren, niebiorący jeńców. Projekcja potężna. Trwałość trochę mniej. Bardzo szybko męczy. Po dwóch godzinach miałem ochotę go z siebie zmyć. Nie wyobrażam sobie noszenia go na co dzień. 3xP: powąchalem, poznałem, podziękowałem.

bardzo chciałbym takich efektów :)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post29 stycznia 2017, 16:05 - N

*Należy przyjąć że Tom Ford jest homoseksualistą, i w ich rozumieniu unisex to wśród par homo podział na dwie płcie co jest powszechne i od dawna znane, że jest w związku kobieta i mężczyzna, pasyw i aktyw. Podobnie u lesbijek - jest dominująca (facet) i uległa (kobieta).
Zresztą w środowisku świata mody 50% to homoseksualiści i ekscentrycy, dlatego też dla ludzi zwykłych takie podziały kategorii używalności są często nie do przyjęcia.
Ciekawe kim jest TF - kobietą czy facetem?

mar79

Post30 stycznia 2017, 22:08 - Pn

....a na mnie jakaś solona zupa wyłazi :o

Grafinya

Post06 lutego 2017, 15:05 - Pn

Sami panowie je używają? Chyba zrobię małą rewolucję. Tak mam Tobacco Oud :) dodam, że jestem kobietą. Jasne są to bardzo męskie perfumy ale uwierzcie na kobiecie także cudnie się układają. Tobacco Oud ma swój charakterek. Gdy kobieta go użyje to podkreśla on jej siłę. Ogólnie kocham te perfumy a szczególnie ten mocny, tytoń, jakby z cygara a nie jakiś z kiepskich papierosów. Tytoń od początku do końca. Tylko na początku jest on bardzo mocny, wyrazisty. A trwałość jest na mnie tak dziesięć godzin, nieraz bywa i więcej.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post14 lutego 2017, 18:03 - Wt

chyba najbardziej męskie pachnidło które znam od Toma Forda
tytoń ,cygara i ciepły łagodny oud zmieszany z alkoholem
zapach gentlemana przynajmniej jak dla mnie
dobra trwałość,ekspozycja na początku duża potem cichnie ,robi się bardziej kameralna

gilbert

Perfumaniak

Post30 listopada 2017, 17:05 - Cz

mar79 napisał(a):....a na mnie jakaś solona zupa wyłazi :o

Testuje Tobacco Oud, i konsternacja. Coś mi to zdecydowanie przypomina. Po chwili skojarzyłem, że chodzi o Sables.
Na mojej skórze wychodzi ta sama solono-ziołowa nuta, która niektórym kojarzy się z rosołem z maggi . W otwarciu jest ona bardzo mocno intensywna, z czasem chowa się w tle, ale właściwie trwa do końca. Widze, że nie tylko ja mam takie odczucia na forum :)

Tak jak zostało już powiedziane, oudu tutaj zupełnie nie czuć.
Ogólnie poprawna, wyrazista, męska kompozycja, chociaż ze względu na ww. skojarzenia, raczej ciężko będzie mi się zachwycać. Z tej pary, zdecydowanie wole Sables :)

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post01 grudnia 2017, 09:22 - Pt

to ci współczuje bo jak mi wychdził rosół to rzuciłbym w kąt
atak mogę sie cieszyć isćie dla mnie męskim pachnidłem
może spróbój na ubranie a nie na skórę
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex