Teraz jest 19 października 2019, 16:48 - So

• Reklama

Atelier Cologne - Ambre Nue

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Ambre Nue (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Atelier Cologne - Ambre Nue

Post08 października 2013, 18:59 - Wt

fr: Ambre Nue marki Atelier Cologne to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2012 roku. Nutami głowy są bergamotka, mandarynka i nagietek; nutami serca są cynamon, orchidea i benzoes; nutami bazy są francuskie labdanum, paczula i fasolka tonka.
Obrazek
Jak tłumaczył fqjcior w składnikach - "jak to jest z tą ambrą", tutaj nie ma ambry tylko akord ambrowy, cytując "Klasyczny akord ambrowy to: labdanum, benzoes i wanilia".
Tu chyba zamiast wanilii jest fasola tonka.
W otwarciu najwięcej jest mandarynki i bergamotki.
Potem też tytułowa ambra jest jakaś mało ambrowa, brakuje specyficznego ambrowego ciepła.
Zapach raczej świeży, pachnący skórką cytrusa, cierpki, z ambrą na drugim, jak nie na trzecim planie.
Bliskoskórny.

lucbach

Forumowicz

Re: Atelier Cologne - Ambre Nue

Post06 lutego 2014, 17:53 - Cz

Wyjąłem go właśnie z półeczki, żeby porozkoszować się tą wonią... w powietrzu. Bardziej bowiem pasuje mi do wnętrza, niż kiedy osiądzie na właścicielu. Jest moim zdaniem zbyt intensywny, zbyt dominujący, zbyt duszący i zbyt mdły, żeby ktoś nim pachniał. Natomiast w powietrzu sprawdza się doskonale.

A jeśli chodzi o skojarzenia: tuż po aplikacji to ekstrakt z gumy balonowej Donald, którą pamiętam z dzieciństwa. To może być jakieś wyobrażenie dla tych, którzy jeszcze nie obcowali z Ambre Nue.
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Atelier Cologne - Ambre Nue

Post06 lutego 2014, 18:26 - Cz

Nie przypadł mi w ogóle do gustu. Jestem psem na ambry, ale ta interpretacja chyba najgorsza, jaką wąchałem. Już lepsza jest klasyczna, L'artisanowska Ambra - Ambre Nue.
Nietrwały, zwykły i przeciętny.

Powrót do Perfumy unisex