Teraz jest 14 października 2019, 02:06 - Pn

• Reklama

Boadicea The Victorius - Complex

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Boadicea The Victorius - Complex (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
7
54%
6 - Genialny
5
38%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Boadicea The Victorius - Complex

Post09 września 2011, 08:07 - Pt

Oto nowy pogromca olfaktorycznych dyletantów. Gwałciciel niewyrobionych nosów. Niszczyciel utartych przyzwyczajeń zapachowych. Hegemon. Panie i Panowie, przedstawiam Wam BESTIĘ ! Complex jest - nomen omen - kompleksowym zaprzeczeniem tego, co w perfumerii uchodzi za ładne, bezpieczne i powszechnie hołubione. Jest to pachnidło, nawet jak na wyśrubowane niszowe kryteria, niezwykle bezkompromisowe i wymagające. Bowiem Complex jest fascynującym ( tak; fascynującym ! ) połączeniem wytrawnych i kwaśnych nut ziołowych, akordów zbutwiałego drewna i woni grubej skóry. Moja wyobraźnia podpowiada mi skojarzenia z potężnym ssakiem kopalnym, mastodontem, udomowionym przez plemię groźnych wojowników, wykorzystujących olbrzymie trąbowce w wojennych potyczkach. Taki właśnie obraz fantasy ( a nie jestem fanem fantasy w żadnej formie ) mam przed oczami kiedy wącham Complex. Srogi zwierz smagany jest przez kłęby dymu wydobywające się z plemiennego ogniska, do którego czarownik wrzuca garściami aromatyczne zioła, a na dobitkę sam wydziela piżmową woń.
Chciałbym kiedyś użyć Complex globalnie; obserwowanie reakcji skonfudowanego otoczenia mogłoby być doświadczeniem bezcennym ( ha,ha,ha )...

Obrazek
Ostatnio edytowano 02 września 2019, 18:45 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 3 razy

pirath

Super Perfumaniak

Re: Boadicea The Victorius - Complex

Post09 września 2011, 08:08 - Pt

właśnie zapragnąłem to powąchać! zapowiada się gruby zapach... gdzie go dorwałeś Cookie?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 września 2011, 08:08 - Pt

Perfumeria Q.
A zapach jest naprawdę gruby...
Jeśli chodzi o bezkompromisowość, może stawać w szranki z samym Kourosem.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 września 2011, 08:09 - Pt

Super opis Coookie. Choć nie mam takich fantazyjnych skojarzeń (kwestia braku wyobraźni ;)), to zapach mnie powalił.

Chciałbym kiedyś użyć Complex globalnie; obserwowanie reakcji skonfudowanego otoczenia mogłoby być doświadczeniem bezcennym ( ha,ha,ha )...

COż.... Pragnę tegoż samego. Trzeba się przymierzyć do rozbiórki....
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 września 2011, 08:09 - Pt

Fqjcior i brak wyobraźni ? No nie wiem, nie wiem...
A wracając do meritum, to Complex jest moim zdaniem bardzo kunsztownym " ekstremistą ". Podoba mi się zdecydowanie bardziej niż np. Fumidus ( tu moje skojarzenia biegną w klimaty średniowieczne; wieśniacy robią wykopki, a po znoju pracy, konsumują pieczone ziemniaki przy wielkim ognisku ).

RayFlash

Super Perfumaniak

Post09 września 2011, 08:10 - Pt

Testuję dziś Complex po raz pierwszy. To, co czuję, to: chrzan (świeży, prosto z gleby, nie tarty), prezerwatywa albo jakaś dętka, a w tle coś się dymi. Mocne to to, ale nie podoba mi się. Może następnym razem będzie lepiej.

Biral

Perfumaniak

Post09 września 2011, 08:11 - Pt

Miałem "przyjemność" w Quality, choć tylko na papierku. MOCNE!!! Poczeka. :) Wziąłem za to próbki Ambree Russe i Dark Oudh - oba genialne, oba mi się śnią.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 września 2011, 08:12 - Pt

Ray Flash ma ciekawe skojarzenie z tym chrzanem. Ja co prawda takich nie miałem, ale teraz, kiedy Ray je wrzucił na tapetę, to nie wydaje mi się ono wcale takie nietrafione...

aleksander

Super Perfumaniak

Post09 września 2011, 08:12 - Pt

Wiecie, chyba nie chciałbym chrzanowej nutki w perfumach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 września 2011, 08:13 - Pt

Ale też Complex należy raczej do awangardy w świecie perfum. Summa summarum, bardzo ciekawa propozycja z pogranicza noszalności. Ale też zapewniam Cię aleksandrze, że to ciągle są PERFUMY, chociaż przedziwne, i zdecydowanie dla wyrobionego odbiorcy, nie stroniącego od eksperymentów w tej materii.

Prorok

Forumowicz

masakryczny zapach , ktorego nie sposob nazwac perfumami - nie wiem kto wedlug tworcy mialby byc targetem tego produktu i w jakich okolicznosciach mozna by tego "zapachu" uzywac - po prostu smierdzi nie pachnie - i mysle ze " wyrobienie " nosow nie ma tu nic do rzeczy - przeciez perfum uzywamy na codzien wsrod normalnych ludzi , z ktorymi stykamy sie w domu , w pracy , na ulicy , w sklepie , w restauracji itp. , z ktorych 99 procent nie ma "wyrobionych " nosow , wiec po co komus cholernie drogie " perfumy" których i tak zaden " normalny" czlowiek nie doceni , a wrecz beda go odpychac - zwlaszcza , ze ja sam dysponujac dosc " wyrobionym " nosem nie moge ich zniesc ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Wobec tego, współczuję, Prorok. Mi się udało - nie bez pewnych trudności - polubić tę perfumową bestię.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 września 2011, 12:21 - N

Complex jest dla mnie krzepiącym przykładem absolutnej wolności artystycznej w perfumiarstwie. Takie rzeczy możliwe są już niestety jedynie w niszy, chociaż z drugiej strony np. taki Kouros może stawać w szranki z Complex jeśli chodzi o bezkompromisowość.

belor

Post18 września 2011, 12:36 - N

Co prawda nie znam Complex'a ale ad vocem tego co powiedział Kuki, mogę tylko dodać, że Kouros powstał jednak w 1981r i to też były nieco inne czasy. Nawet biorąc na to poprawkę, to wtedy takie rzeczy nie szokowały, bo inaczej definiowano męskość w zapachach (ciekawe zagadnienie tak swoją droga, jak to się zmieniało na przestrzeni dekad).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 września 2011, 12:39 - N

O tak, to temat na odrębny wątek, zatytułowany np. " Ewolucja definiowania męskości w perfumach na przestrzeni dekad ". Brrr, jakoś strasznie akademicko to zabrzmiało...

belor

Post18 września 2011, 12:50 - N

Cookie13 napisał(a):O tak, to temat na odrębny wątek, zatytułowany np. " Ewolucja definiowania męskości w perfumach na przestrzeni dekad ". Brrr, jakoś strasznie akademicko to zabrzmiało...

Ale samo w sobie jest bardzo interesujące, wiele wyraża i w ogóle to wielowymiarowe zjawisko, można je różne interpretować. Może kiedyś ktoś z nas pokusi się o zmierzenie z tym tematem na blogu :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 września 2011, 12:59 - N

Fakt jest taki, że to właśnie nie kto inny jak właśnie Ty, dałeś asumpt do takich rozważań.

belor

Post18 września 2011, 13:14 - N

Kuki, warto czasem sprowokować, coby sprokurować, aczkolwiek niekoniecznie samego siebie ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 września 2011, 13:33 - N

Intencje intencjami, ale kropla drąży skałę, i nie wierzę abyś o tym temacie nie pomyślał w najbliższym czasie...

belor

Post18 września 2011, 13:47 - N

Szczerze? Musiałby to być długi elaborat, bo przemyśleń na ten temat mam bardzo wiele, a... nie chce mnie się ;)
Priorytetowy, a odsunięty póki co pozostaje temat "płci" zapachu, równie intrygujący...
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex