Teraz jest 18 lipca 2019, 14:21 - Cz

• Reklama

Atelier Cologne - Vetiver Fatal

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Vetiver Fatal (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
20%
4 - Dobry
6
60%
5 - Bardzo dobry
2
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Atelier Cologne - Vetiver Fatal

Post08 września 2013, 10:35 - N

Vetiver Fatal marki Atelier Cologne to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Vetiver Fatal został wydany w 2012 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak kalabryjska bergamotka, sycylijska cytryna, gorzka pomarańcza, kwiat tunezyjskiej pomarańczy, liść fiołka, Śliwka, haitiańska wetyweria, cedr i agar (oud). (źr: Fragrantica.pl)

Obrazek

Zapach poznałem dzięki uprzejmości kjgenerala. Prezentowany tutaj wetiwer jest zupełnie inny od tego w Guerlain Vetiver - dodatek oudu (który nie pachnie jak oud znany z kompozycji Montale, M7 i innych aptecznych zapachów) i sporej ilości innych składników daje całkiem ciekawą mieszankę. Wetiwer nie stanowi centrum, jest otoczony, otulony. Otwarcie jest aromatyczne, cytrusowo-zielone, najlepsze z całości. Czuć gorzką pomarańczę. Po godzinie/dwóch zapach się wycisza i wygładza, siedząc przy skórze do kilku godzin. Projekcja średnia, na poziomie zapachów Creeda. Ogonu nie ma, jest raczej dyskretnie i elegancko. Po 4 godzinach przestawałem go czuć. Jak na 15% koncentrację raczej kiepski wynik...

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Atelier Cologne - Vetiver Fatal

Post08 września 2013, 14:21 - N

lukesho napisał(a):... Po godzinie/dwóch zapach się wycisza i wygładza, ...

...i wysładza! Przynajmniej taki jest mój odbiór, dlatego właśnie moja odlewka powędrowała do Ciebie :) Męczyła mnie ta zielona, jakby badylasta słodycz. Za to na koledze, który zakochał się w tym zapachu, leżał on rzeczywiście przekonująco, elegancko i dyskretnie, ogona może i nie zostawiał, ale dał się wyczuć przez otoczenie (choć aplikował w iście harpagońskich ilościach).

lukesho

Moderator

Post11 września 2013, 17:40 - Śr

kjgeneral napisał(a):
lukesho napisał(a):... Po godzinie/dwóch zapach się wycisza i wygładza, ...

...i wysładza!

Faktycznie jest tak jak piszesz. Tam gdzie Guerlain Vetiver dalej atakuje zielonością, tam Vetiver Fatal robi się miękki i otulający. Z jednej strony wolałbym, żeby jednak był to czystszy i wyrazistszy wetiwer, ale z drugiej... stanowi ciekawą odskocznię od mocno trawiastego Guerlaina. Póki co nie narzekam ;)

lukesho

Moderator

Post18 listopada 2013, 22:43 - Pn

Ostatecznie wystawiłem 4 w ankiecie. Byłoby 5, gdyby nie przeciętne parametry użytkowe. Co do kompozycji - zużyłem dekant bez większych problemów (i to nie dlatego, że lałem dużo - po prostu jest to przyjemny zapach). Wrócić jednak do niego nie zamierzam.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post27 lutego 2015, 15:01 - Pt

Miałem i ja możliwość poznania tego pachnidła dzięki pokaźnej odlewce od fEli.
Wrażenie po kilku testach nadgarstkowych i globalnych jest takie, że mam tu do czynienia z najłagodniejszym ujęciem wetywerii, jakie znam.
Wetyweria, wbrew nazwie, nie dominuje tej kompozycji, tylko harmonijnie współgra z innymi składnikami, dzięki czemu nie ma w Vetiver Fatal tych wszystkich dymów, ziemistości, kwasów i innych atrakcji, jakie wetyweria potrafi zafundować.
W VF od początku jest grzecznie i słodkawo.
Na początku mamy cytrusy - słodkawe i nienachalne. Dla mnie brzmią one tak, jakby były dosłodzone lawendą, ale lawendy w składzie nie ma. Może tak działa kwiat pomarańczy, albo śliwka?
Wetyweria dołącza do cytrusów niemal od razu, ale nie wybija się przed szereg.
W sercu kompozycja jeszcze bardziej się wysładza i łagodnieje. Powiedziałbym, że robi się nawet bardzo delikatnie pudrowa.
Baza to ciągle obecna wetyweria na drzewno-oudowym podkładzie, przy czym - jak słusznie zauważył Lukesho - oud jest tu bardzo subtelny i wręcz nie-oudowy. Taki delikatny, kremowy, milutki, słodkawy - odrobinę przywodzi na myśl ten od Kurkdjiana.
Wrażenie ogólne - bardzo przyjemny, świeżo-słodkawy, komfortowy, uniseksowy zapach.
Niestety - na mojej skórze dość marne parametry. Projekcja dyskretna i to mi się podoba, ale trwałość na poziomie 3-4 godzin już nie bardzo.
Artur

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2016, 20:17 - N

Dla mnie to perfumy jednak mocno z przechyłem w damską stronę. Wesołe otarcie cytrusowe po czym zapach się wysładza, ale w taki sposób, że nie potrafię go nosić. Pachnie ładnym, słodkim mydłem. Kremowo, czysto, miło. No nie, nie dla mnie taki typ zapachu.

Projekcja z początku jest mocna, ale się nagle wycisza i wygładza. Zaraz po tym zapach gaśnie. Trwa to wszystko ok. 4 godziny.

Ode mnie 4. Nie umiem docenić, choć wiem, że to są dobre perfumy.

Skarbowy

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 listopada 2016, 13:51 - Wt

Nie wiem czy wpływ na odbiór tego zapachu miało moje zatrucie kilka dni temu, ale dla mnie to trauma. Jest tak kremowo, wręcz oblepiajaco, że zbiera mi się na wym..ty.

pablos

Forumowicz

Post24 marca 2017, 12:57 - Pt

Piękny zapach... Bardzo przypadł mi do gustu od chwili aplikacji....
Pod koniec dnia mogę również dopisać, że jest naprawdę trwały :)

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 maja 2018, 21:10 - Wt

Niektórych nut nie powinno się dosładzać. Do takich zdecydowanie należy wetyweria - podana na słodko... po prostu nie pachnie tak jak powinna. Coś jak whiskey z colą. ;) W Vetiver Fatal, na domiar złego, prominentną nutą jest jeszcze śliwka, chyba jedyna, której nie jestem w stanie zaakceptować w perfumach i której obecność w kompozycji prawie zawsze oznacza dla mnie pass.
Choć obiektywnie patrząc to VF ma pełne prawo się podobać szerokiemu gronu odbiorców i pewnie tak jest w rzeczywistości, a moje osobiste animozje nic tu nie znaczą. Jeśli przymknę oko na słodycz i tę nieszczęsną śliwkę to VF jawi się jako całkiem noszalny i przyjemnie zadowalający zapach o przyzwoitych parametrach.
4/6

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2018, 08:51 - Śr

Zdecydowanie jest to dobry zapach. Cenie sobie akurat takie podejscie do tematu podania wetywerii. Jest inaczej, bardziej oryginalnie przez co zapach utrzymuje swoj niepowtarzalny charakter. Na minus parametry ktore sa dosc przecietne. Na mnie trwaja do 5/6h. Osobiscie uzywam wiosna do biura gdzie sprawdzaja sie idealnie. Ode mnie leci 4, punkt odjety za parametry.
Ostatnio edytowano 09 maja 2018, 17:41 - Śr przez krzsmi11, łącznie edytowano 1 raz

1901

Forumowicz

Post09 maja 2018, 12:27 - Śr

A ja podzielam opinię wahoo. Zarówno co do Vetiver Fatal, jak i wetiwerii w ogóle. Niedyskretnie osłodzona, specyficznie doprawiona (Vetiver Insolent, Bel Ami Vetiver, Sultan) staje się, w moim odczuciu, mydlanie mdła.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex