Teraz jest 09 lipca 2020, 18:51 - Cz

• Reklama

Montale - Fougères Marines

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Fougères Marines (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
29%
3 - Przeciętny
2
29%
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Montale - Fougères Marines

Post28 lipca 2013, 16:44 - N

Skład:
lawenda, paczula, mech dębu, woda morska, piżmo, geranium.

Obrazek

Niektóre marki przyzwyczajają nas do pewnych standardów oferując zapachy mające wspólny mianownik- czy to w postaci składników, czy pewnych podobieństw kompozycji. Nie inaczej jest w przypadku Montale. Słysząc tę nazwę od razu do głowy przychodzą nam oudowe siekiery, pachnące góra trzema składnikami, które potrafią zachwycić mimo to. Z tego słynie Montale. Oczywiście w portfolio tejże marki są również inne wody, które eksplorują tematy owocowe, gourmand czy klasyczne. Jednym z nich jest Fougères Marines. Pierwszy zgrzyt pojawia się na linii grupa zapachowa-przeznaczenie. Fougère jako uniseks? Zgrzyta również przy wertowaniu nut zapachowych- woda morska? WTF? Perfum na papierze nie powinno się sprawdzać- trzeba je poczuć. Cóż, tu już w ogóle zgrzyta i skrzypi, że bębenki pękają. Faktycznie nuty wodne zostały dobrze wyeksponowane. Ale gdzie te fougère? Gdzież ono gdzie? Ani w otwarciu, ani w sercu, a w bazie tym bardziej. Wygląda na to, że zostało na papierze, naniesiono je na flakon jako nazwę, ale zapomniano wlać z cieczą do środka.
Nuty morskie przeplatają się tutaj z owocowymi (WTF?!). Jakby jeść serek homogenizowany przy otwartym na maksimum kranie. Woda plus jakieś owoce. Nie pachnie to źle, nawet przyjemnie. Jednak mam wrażenie, że to woda za 20 zł, a nie perfumy za 340 zł! Nudno i słabo- poniżej przeciętnej. Montale niech klepie oudy z różą, a klasykę zostawi w spokoju.
Żeby nie było, że tylko narzekam to dodam, iż parametry techniczne są wyśmienite. Jak na wodniaka, to pachnie długo z dobrą projekcją.

Jak masz za dużo kasy i chcesz pachnieć czymś za 20 zł, ale chcesz wydać na to 340 zł, to kupuj Fougères Marines. W innym wypadku nie polecam.
PS w ankiecie daję 2.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Montale - Fougères Marines

Post28 lipca 2013, 17:32 - N

pknbgr napisał(a):
Jak masz za dużo kasy i chcesz pachnieć czymś za 20 zł, ale chcesz wydać na to 340 zł, to kupuj Fougères Marines.

bardzo przekonywujące ;)

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 lipca 2013, 17:36 - N

Nie powiem, że marzy mi się troszkę, by Montale stworzyło nieprzeciętnego świeżaka o olbrzymich parametrach technicznych. Szkoda, że to nie w tym przypadku. ;-)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Montale - Fougères Marines

Post28 lipca 2013, 17:41 - N

Też tego oczekiwałem po FM. Po zużyciu całej próbki pozbyłem się złudzeń.

gilbert

Perfumaniak

Post28 lipca 2013, 17:58 - N

Miałem kiedyś próbkę i właściwie było o czym pisać... teraz już nie pamiętam go dokładnie, ale był to kiepski zapach. Zdecydowanie niższy poziom niż inne Montale, które poznałem.

gurlen87

Perfumaniak

Post29 lipca 2013, 08:47 - Pn

zolt napisał(a):Nie powiem, że marzy mi się troszkę, by Montale stworzyło nieprzeciętnego świeżaka o olbrzymich parametrach technicznych. Szkoda, że to nie w tym przypadku. ;-)

Zolt, próbowałeś ? ;) Wydaje mi się, że może być niezłe.

http://www.fragrantica.pl/perfumy/Monta ... -3760.html

zolt

Post29 lipca 2013, 12:40 - Pn

Ooo, muszę dorwać i sprawdzić. Dzięki. :-)

gurlen87

Perfumaniak

Post29 lipca 2013, 13:15 - Pn

Nawet chciałem zamówić probaska, ale w Q. niestety nie mają.., napisz coś nt w/w jeśli uda Ci się przetestować.

zolt

Post29 lipca 2013, 15:13 - Pn

Jeżeli się gdzieś uda dostać, bo jak ciężko dostępny to będę w tej samej sytuacji. :)

stryjek

Forumowicz

Post01 czerwca 2018, 13:27 - Pt

Co do samego zapachu, jesteście chyba trochę zbyt surowi. Na mocna trójeczke zasługuje. Niestety, parametry, jak na Montale, rozczarowują. Sens zakupu - dla mnie żaden.

Czyli, jak mawiał jeden z moich nauczycieli: "i to by było na końcu, co i było na początku".

bejo82

• Ostrzeżenia: 1

Post02 czerwca 2018, 09:57 - So

Miałem próbkę z IP, to było na początku mojej przygody z perfumami, tuż zanim trafiłem na forum. Wtedy znałem tylko mainstream i Montale było dla mnie objawieniem. Bohater wątku nawet mi się spodobał, ewidentnie czułem słoną morską wodę, ale nie trafił na listę do zakupu. Kilka miesięcy później poznałem perfumy Amouage, a wśród nich Journey. Wtedy przypomniały mi Fougeres Marines i wtedy zrozumiałem, że Montale to tylko namiastka wyższego perfumiarstwa, tak jak Fougeres Marines to namiastka Journey.

sajlent

Forumowicz

Post24 kwietnia 2019, 10:22 - Śr

Dla mnie zapach jest ok. Może i bym kupił cały flakon bo akurat jest za 160zł na e-glamour ale chyba najpierw wezmę na próbę 10ml a za resztę np. wspomniany wyżej Journey :P

Powrót do Perfumy unisex