Teraz jest 20 lipca 2019, 12:37 - So

• Reklama

Olivier Durbano - Heliotrope

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
17%
5 - Bardzo dobry
10
42%
6 - Genialny
10
42%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 lipca 2013, 09:07 - Pt

Francuski projektant biżuterii i perfumiarz Olivier Durbano stworzył ósmy zapach z kolekcji Parfums de Pierres Poèmes inspirowany kamieniem heliotropu. Tradycyjnie mamy do czynienia z zapachem kadzidlanym, który tym razem jest elegancki i nienarzucający się, a zarazem bardzo trwały.
Heliotrop jest odmianą chalcedonu o ciemnozielonej barwie z czerwonymi plamkami tlenków żelaza. Przypominały one krople krwi, dlatego kamień nazywano niekiedy krwawnikiem. Zanurzony w wodzie daje podczas obracania czerwone refleksy, co zainspirowało powstanie nazwy: połączenie greckich słów helios (słońce) oraz tropein (zmierzać w kierunku).
Olivier jak zawsze zgłębił symbolikę minerału. Przez trzy stulecia używali go magowie starożytnego Babilonu. Służył kapłanom do wyjaśnienia przepowiedni i ochrony przed wrogami. W Egipcie otwierano nim drzwi, zrywano więzy i burzono kamienne mury, a także wykorzystywano do przezwyciężania obaw i wątpliwości. W świecie Azteków używano heliotropu do regulowania przepływu krwi. Nawet dzisiaj w pewnych regionach Indii sproszkowany heliotrop jest używany jako lekarstwo. W średniowiecznej Europie wierzono, że heliotrop czyni niewidzialnym, wywołuje burze i pioruny, zmienia kolor słońca.
Heliotrop to już ósmy zapach w starannie tworzonej kolekcja Oliviera Durbano. Ósemka jest powszechnie uznawana za numer kosmicznej równowagi, numer totalny i symbol nieskończoności, którym w matematyce jest zresztą pozioma 8. Czerwień jest kolorem narodzin, życia i śmierci. Jest siłą sprawczą, życiodajną iskrą między ziemią a niebem.

Skład:
Nuty głowy:
żywica elemi, kadzidło (olibanum), imbir, czerwona mandarynka, ostra papryka (pieprz cayenne), dzięgiel
Nuty serca: szafran, magnolia, cypriol (nagarmota, indyjski papirus), heliotrop
Nuty bazy: mirra, cedr, sandałowiec, piżmo, ambra, żywica benzoesowa

Rodzina zapachowa: orientalna

Nos: Olivier Durbano

Data powstania: 2012

Opis jest ze strony Quality. Dodam od siebie, że jest to cudownej urody kompozycja.
Kadzidlak ale bez kościelnych konotacji, kwiatowy akcent sprawia, że mogę je nosić
wszędzie i o każdej porze, no może z wyjątkiem upałów ;) Bez przechyłów w damską
czy męską stronę. Trwałość i projekcja, tak jak trzeba :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Olivier Durbano - Heliotrope

Post19 lipca 2013, 12:38 - Pt

Najlepszy wypust Oliviera Durbano od kilku lat, kompozycja znacznie ciekawsza od poprzedzających ją Citrine i Pink Quartz. Zapach estetyką nawiązujący do najlepszych kadzidlanych kompozycji tej marki, jednak jako wartość dodaną wnoszący wspomniany kwiatowy element. Nuty kwiatowe są zimne, zmrożone niemalże, jest w nich również coś mineralnego. Potem zapach ociepla się, zachowując jednak twardą strukturę kamienia. Heliotrope jest zapachem nieco przekornym, naprawdę dalekim od wyświechtanych kadzidlanych schematów. Ode mnie; mocne "5".

Obrazek
Ostatnio edytowano 22 lipca 2015, 14:16 - Śr przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 lipca 2013, 12:55 - Pt

Również pozwoliłem sobie ocenić na 5

Bach_rules!

Perfumaniak

Post01 listopada 2013, 21:29 - Pt

Oto uniseks doskonały. W życiu bym nie przypuszczał, że kwiatowa woń może być równocześnie tak chłodna i zdystansowana, nieuwodzicielska, mineralna i chyba przez to nie odbieram kompozycji jako kobiecą. Trwałość świetna (ponad 10 h), projekcja bardzo dobra. Na razie używam powściągliwie, bo jednak boję się pudrowości i słodyczy, które nieśmiało wyzierają z tej lekko też kadzidlanej mieszanki. A właściwie nie lekko - całkiem wyraźnie kadzidlanej!

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 kwietnia 2014, 21:41 - Śr

Kiedy po raz pierwszy psiknąłem Helitropem na przegub wyczułem takie zapachowe deja vu. Gnębiło mnie to mocno. Pewnie wiecie, jak to jest, kiedy człowiek wie, a nie może sobie przypomnieć...
Wąchałem, wąchałem, czytałem skład, porównywałem z innymi perfumami...
Wreszcie wieczorem zamknąłem oczy, rozluźniłem się, wyciszyłem i pozwoliłem ukazywać się różnym obrazom. W którymś momencie pokazało mi się kartoflisko na skraju lasu skąpane w jesiennym popołudniowym słońcu. Grupka dzieciaków ułożyła właśnie stosik złożony z suchych liści, badyli, patyków przyniesionych z lasu, gałązek jedliny. Za chwilę stosik przekształci się w ognisko. Jedna z dziewczynek pyta, jak rozpalą ognisko skoro nie maja zapałek. Stojący najbliżej stosu chłopak patrzy na dziewczynkę z wyższością. Zrobimy to tak - mówi - jak palili ogień ludzie pierwotni. Z kieszeni wyciąga dwa spore krzemienie. Siada przy stosie. Przygotowuje małą kupkę najbardziej suchych liści i zaczyna uderzać jednym kamieniem o drugi. Raz, drugi, dziesiąty... Z krzemieni sypią się iskry, ale żadna nie podpala ogniska... W powietrzu unosi się zapach...
Bingo! Ten chłopiec, to ja. Ten zapach, to woń uderzanych o siebie krzemieni, z których sypią się iskry...
A przecież krzemień i heliotrop to taka sama krzemionka!...
Nie wiem, jak Olivier Durbano osiągnął ten zapach, ale ta sztuczka wzbudziła mój zachwyt. Zupełnie niezwykłe perfumy
Artur

aleksander

Super Perfumaniak

Post10 kwietnia 2014, 10:06 - Cz

Art, widzę, że forma ciągle rośnie. Już teraz jesteś jednym z ciekawszych recenzentów na forum.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 kwietnia 2014, 11:42 - Cz

Dzięki, ale póki co to ja nawet czeladnikiem nie jestem ;)
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 kwietnia 2014, 12:26 - Cz

aleksander napisał(a):Art, widzę, że forma ciągle rośnie. Już teraz jesteś jednym z ciekawszych recenzentów na forum.

Też tak uważam. Trzymaj formę Arti !

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 kwietnia 2014, 17:09 - Cz

Dzięki, Panowie.
Będę się starał w miarę możliwości (głównie czasowych), bo perfumowe hobby coraz bardziej mnie wciąga. :)
Artur

johnyszwendacz

Forumowicz

Post19 kwietnia 2014, 20:50 - So

Ciekawy zapach z pewnością wart swojej ceny, mnie niestety nie urzekł. Jest bardzo dobry, ale jednak nie doskonały. W moim mniemaniu fajniej wypada Rock Crystal.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post19 kwietnia 2014, 20:55 - So

johnyszwendacz napisał(a):Ciekawy zapach z pewnością wart swojej ceny, mnie niestety nie urzekł. Jest bardzo dobry, ale jednak nie doskonały. W moim mniemaniu fajniej wypada Rock Crystal.

Moim zdaniem to zupełnie rózne zapachy, choć z tej samej serii "kamieni".
Trudno byłoby mi wybrać tylko jeden z nich - obydwa świetne, choć każdy w innym stylu
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 maja 2014, 14:47 - Śr

Artplum napisał(a):
johnyszwendacz napisał(a):Ciekawy zapach z pewnością wart swojej ceny, mnie niestety nie urzekł. Jest bardzo dobry, ale jednak nie doskonały. W moim mniemaniu fajniej wypada Rock Crystal.

Moim zdaniem to zupełnie rózne zapachy, choć z tej samej serii "kamieni".
Trudno byłoby mi wybrać tylko jeden z nich - obydwa świetne, choć każdy w innym stylu

Ja jednak bez wahania stawiam na Cristal De Roche, a to ze względu na stopień prekursorstwa kompozycji, absolutnie perfekcyjne wyegzekwowanie tematu i oczywiście na chronologię. Nie zmienia to jednak faktu, że Heliotrope to bardzo dobry zapach, szczególnie w kontekście tego, że obecnie już coraz trudniej skomponować coś absolutnie nowatorskiego.

gurlen87

Perfumaniak

Post14 października 2014, 18:13 - Wt

Wyczuwam znaczne podobieństwo w dry-downie do Bvlgari Aqva Amara ... ;).
Zapewne za ten efekt odpowiada 'zbicie' mandarynki z olibanum...Innymi słowy, Amara w całym swym przebiegu pachnie w ten sam sposób, jak Heliotrope w końcówce .

elatnom

Forumowicz

Post28 października 2014, 07:28 - Wt

Mistrzostwo świata, wiem że może nie jestem bardzo biegły w zapachach ale start miałem dobry...
Myślę że 6 ode mnie nie jest ani trochę zawyżona :)

blackcat

Aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2014, 20:42 - Pt

Ma coś z Jade. Jest to o tyle dziwne, że nuty zapachowe obu perfum są zupełnie inne. Dla mnie zapach nr 4 w hierarchii dzieł Durbano.
Na 6 wg mnie nie zasługuje. Daje 5 z niewidzialnym plusem.

denial

Forumowicz

Post28 grudnia 2014, 01:08 - N

Otwarcie słodkie i jednocześnie chłodne. Czerwona mandarynka oraz żywica elemi, kolejno imbir, ostra papryka i olibanum dające dym. Niesamowite i bardzo oryginalne otwarcie. Heliotrope był pierwszym zapachem z kolekcji Durbano, który mogłem poznać. Najpierw mój nadal niewprawiony nos wyczuwa mandarynkę, za chwilę wyłania się olibanum i kolejno zapach pieprzu, który wraz z kadzidłem odcinają mój nos od zapachu słodkości. Słodkość wyczuwam na początku zatopienia się w zapachu. Nie lubię słodkich otwarć, ale tutaj bardzo mi to odpowiada. Kapitalny efekt uzyskał Olivier. Nuty serca również bardzo interesująco połączone - szafran, magnolia, cypriol, heliotrop - magnolię kojarzę, ale resztę - tylko sobie wyobrażam.
Ja temu zapachowi dałbym 5/6 - teraz mam wątpliwosci, jeszcze się wstrzyma.
"Magdalenka to ciasto biszkoptowe o kształcie muszli"

Nabuchodonozor

Aktywny forumowicz

Post21 lipca 2015, 16:51 - Wt

Fantastyczny kadzidlak! Zupełnie nie odbieram go jako unisex. Dla mnie to mocny, zadziorny, mega-męski zapach. Piękne chłodne kadzidło bez ciężkich smolistych nut. Dlatego sprawdza się w niemal każdych warunkach a wyższa temperatura nawet mu pomaga pięknie rozwijać. Wcześniej dałem 5. ale zastanawiam się czy to czasami nie za mało.

denial

Forumowicz

Post22 lipca 2015, 14:13 - Śr

Zgadzam się, w okresie letnim o wiele lepszy niż w zimowym. Podobnie ma się rzecz z Jade i Citrine:) mocniej projektują, lepiej sie rozwijają:)
"Magdalenka to ciasto biszkoptowe o kształcie muszli"

srG

Perfumaniak

Post22 lipca 2015, 19:35 - Śr

genialne zdjęcie Heliotrope, Cookie.
Za każdym razem jak czytam o tym zapachu, to mam ochotę go na nowo testować. Niestety zawsze kończy się tak samo - krótką chwile pachnie świetnie, a potem zaczyna dominować kadzidło i nic innego nie czuć.

Gesualdo

Forumowicz

Post22 lipca 2015, 21:48 - Śr

No widzisz, a ja w takim Heliotropie czy Jadeicie czuję - jak na mój gust - za mało kadzidła. A szkoda, bo mają piękny kadzidlany posmak, tylko zbyt często się wysładzają.
Co nie zmienia faktu, że oba zapachy są unikatowe w swoim wydźwięku.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex