Teraz jest 25 czerwca 2019, 04:35 - Wt

• Reklama

Amouage - Opus VII

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Opus VII (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
4%
2 - Słaby
3
11%
3 - Przeciętny
3
11%
4 - Dobry
4
15%
5 - Bardzo dobry
8
30%
6 - Genialny
8
30%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

tornado

Aktywny forumowicz

Re: Amouage - Opus VII

Post07 października 2018, 21:57 - N

Zapewniam, że jest jak najbardziej ok. Naprawdę zapach leży i nie jest to naciągane.
Co mnie kompletnie zaskoczyło, wszystkie trzy kobiety, choć nie używają perfum niszowych, zgodnie twierdziły, że zapach im się podoba. Żadnej "popielniczki" nie stwierdzono. ;) Sam się mocno zdziwiłem :shock:
Oczywiście żona tradycyjnie "tematu" nie dźwignęła. No ale mnie to już przestało dziwić.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 października 2018, 23:04 - N

tornado napisał(a): Kobieta z "opusową siódemką" intryguje ;)

No mnie by na bank zaintrygowała dziewczyna nosząca Opus VII, nie wiem czy będzie mi kiedykolwiek dane tego doświadczyć ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 października 2018, 23:41 - N

tornado napisał(a):Zapewniam, że jest jak najbardziej ok. Naprawdę zapach leży i nie jest to naciągane.
Co mnie kompletnie zaskoczyło, wszystkie trzy kobiety, choć nie używają perfum niszowych, zgodnie twierdziły, że zapach im się podoba. Żadnej "popielniczki" nie stwierdzono. ;) Sam się mocno zdziwiłem :shock:
Oczywiście żona tradycyjnie "tematu" nie dźwignęła. No ale mnie to już przestało dziwić.

Chciałem przeprowadzić eksperyment na skórze mojej przyjaciółki, ale kazała mi z tym zapachem, hmmm, w tłumaczeniu na język literacki, to będzie "odejść szybko" :P
Artur

tornado

Aktywny forumowicz

Post08 października 2018, 12:05 - Pn

To zaatakują ją z zaskoczenia. Przecież zapachu szybko nie zmyje :mrgreen:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post08 października 2018, 14:07 - Pn

No tak, ale i ja nieprędko coś na ciepło zjem, o innych rzeczach nie mówiąc :P
Artur

Lucjan

Moderator

Post09 października 2018, 14:58 - Wt

Chłopaki - to już nie testujecie na sobie , tylko na niewiastach :?: :lol: :P

tornado

Aktywny forumowicz

Post09 października 2018, 18:28 - Wt

To się nazywa testowanie pośrednie :)
W pewnych niszowych kręgach zwolenników perfum niszowych, uznawane za najbardziej obiektywną metodę z uwagi na unikatowe walory poznawcze. Zapach ocenia się z zewnątrz będąc w jego wnętrzu.
Wobec niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania, testowanie perfum na sobie jest ze wszechmiar błędne, gdyż testujący staje się testerem. Poprzez to dochodzimy do dysonansu poznawczego, niczym twórca który staje się tworzywem. Nie sposób ocenić obiektywnie zapach jeśli nie można wyjść poza niego i odebrać go tak samo jak otoczenie.
Testowanie pośrednie przecina wszelkie bolączki świata olfaktorycznego wyrażające wątpliwości noszącego "czy ja jeszcze pachnę dla otoczenia, bo nic już nie czuję". Testujący w ogóle nie zadaje takiego pytania.
Ponadto odczucia noszącego są nie istotne, ponieważ na pierwszym miejscu jest zapach. I to on ma p a c h n i e ć! Użytkownik jest tylko jego nośnikiem. Jest to dekonskrukcja relacji pomiędzy noszącym a użytą kompozycją, która jest w istocie deformowana poprzez olfaktoryczne masochistyczno-perwersyjne potrzeby noszącego. W to miejsce pojawia się interakcja na linii perfumy - otoczenie, która wpisuje zapach w realną mapę zapachowych kontrapunktów.
Owe testowanie ostatecznie doprowadza do rewolucyjnego wniosku - chcesz się delektować zapachem to spryskaj perfumami bliską osobę :lol:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2018, 19:23 - Wt

Tornado - szacun :lol: :lol: :lol:
Artur

1901

Forumowicz

Post09 października 2018, 20:41 - Wt

Wobec takiej argumentacji nie dziwi trójka chętnych na testy niewiast :)

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 października 2018, 05:27 - Śr

Podoba mi się ta argumentacja tornado. Zapamiętam sobie i następnym razem gdy jakiś "obiekt testowy" będzie się opierał, poczęstuję go taką tyradą. :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 października 2018, 09:10 - Śr

tornado napisał(a):To się nazywa testowanie pośrednie :)
W pewnych niszowych kręgach zwolenników perfum niszowych, uznawane za najbardziej obiektywną metodę z uwagi na unikatowe walory poznawcze. Zapach ocenia się z zewnątrz będąc w jego wnętrzu.
Wobec niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania, testowanie perfum na sobie jest ze wszechmiar błędne, gdyż testujący staje się testerem. Poprzez to dochodzimy do dysonansu poznawczego, niczym twórca który staje się tworzywem. Nie sposób ocenić obiektywnie zapach jeśli nie można wyjść poza niego i odebrać go tak samo jak otoczenie.
Testowanie pośrednie przecina wszelkie bolączki świata olfaktorycznego wyrażające wątpliwości noszącego "czy ja jeszcze pachnę dla otoczenia, bo nic już nie czuję". Testujący w ogóle nie zadaje takiego pytania.
Ponadto odczucia noszącego są nie istotne, ponieważ na pierwszym miejscu jest zapach. I to on ma p a c h n i e ć! Użytkownik jest tylko jego nośnikiem. Jest to dekonskrukcja relacji pomiędzy noszącym a użytą kompozycją, która jest w istocie deformowana poprzez olfaktoryczne masochistyczno-perwersyjne potrzeby noszącego. W to miejsce pojawia się interakcja na linii perfumy - otoczenie, która wpisuje zapach w realną mapę zapachowych kontrapunktów.
Owe testowanie ostatecznie doprowadza do rewolucyjnego wniosku - chcesz się delektować zapachem to spryskaj perfumami bliską osobę :lol:

Obrazek

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post12 października 2018, 08:12 - Pt

nowa droga testowania :lol:
choć stara jak świat
ale ciekawie opisane

tornado

Aktywny forumowicz

Post12 października 2018, 19:14 - Pt

Zostałem natchniony przez OPUS VII. Pisało się samo :mrgreen:

1901

Forumowicz

Post13 października 2018, 13:17 - So

tornado napisał(a):Zostałem natchniony przez OPUS VII
Chyba opętany... ;)

Mnie Opus VII niedoparcie kojarzy się z kuźnią. Pomimo upływu lat doskonale pamiętam zapach grubego, skórzanego fartucha kowalskiego, metaliczny – od narzędzi kowalskich i potu – zapach dłoni.

Po tych skojarzeniach mój umysł zaczął szukać innych powiązań Opusa z obrazem pracowni kowalskiej – i je znalazł.
Popiół.
Naprzemienne ciepło i chłód, które odczuwałem na twarzy, to zbliżając się do paleniska, to odwracając od niego twarz.
Wreszcie, dopełniający klimatu, półmrok panujący w kuźni.

Brakuje tylko w tym obrazie elementu roślinnego z siódemki – suchej, ostrej zieleni (papirus, galbanum i kardamon).
Powiedzmy, że było upalne lato, a okolicę kuźni porastała wysoka, o szerokich, ostrych liściach, wysuszona przez słońce trawa.

srG

Perfumaniak

Post13 października 2018, 15:33 - So

1901 napisał(a):
Mnie Opus VII niedoparcie kojarzy się z kuźnią. Pomimo upływu lat doskonale pamiętam zapach grubego, skórzanego fartucha kowalskiego, metaliczny – od narzędzi kowalskich i potu – zapach dłoni.

Twój opis idealnie się zbiega z opisem Cain Cologne od House of Orpheus. Tam też jest kuźnia, skóra, nawet pot jest wymieniony w składnikach (oczywiście w samym zapachu nic takiego nie czuć).
Chciałbym też tak odbierać VII, ale dla mnie nieodmiennie to zalana popielniczka. Żeby było gorzej, pamiętam, że kiedy go nosiłem (i męczyłem się), zamówiłem piwo, które miało bardzo podobny smak, jak VII zapach. Boże, tyle czasu, a ciągle pamiętam tę mękę.

1901

Forumowicz

Post14 października 2018, 11:00 - N

srG napisał(a):Twój opis idealnie się zbiega z opisem Cain Cologne od House of Orpheus.
A rzeczywiście, wypisz, wymaluj :D

srG napisał(a):[...] kiedy go nosiłem (i męczyłem się) [...]
Też bym sie męczył nosząc go globalnie. Jest dla mnie za surowy (papirus robi swoje). Tolerancję na „niszowe” wonie mam niską. Jedyny przyjazny element w tym zapachu, to skóra, którą podano tu w formie przez mnie lubianej, dymno–smolistej (skóry animalne są dla mnie w ogóle nienoszalne).
Za to na nadgarstku z przyjemnością, i wszelkie skóry, i Opusy.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post15 października 2018, 00:23 - Pn

Nie znacie się :P
Dopiero gglobalnie siódemka staje się przyjemna.
Na swój sposób, oczywiście ;)
Artur

1901

Forumowicz

Post15 października 2018, 02:17 - Pn

Najpewniej testując VII doświadczyłem zjawiska „deformowania poprzez olfaktoryczne masochistyczno-perwersyjne potrzeby noszącego".

Obrazek
(foto: https://www.houseoforpheus.com/product/cain-cologne/ )

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post17 października 2018, 10:51 - Śr

tornado napisał(a):To się nazywa testowanie pośrednie :)

Big thumb up.

kantor

Forumowicz

Post08 stycznia 2019, 19:50 - Wt

Muszę zacząć więcej notatek z testów wrzucać do wątków :)

Wrażenia z dzisiejszego testu nadgarstkowego.
Otwarcie suche drewno, jakaś zielenina w stylu roślinności z mokradeł (czyli pewnie galbanum), lekkie przyprawy, w tym kardamon, po kilku minutach coś w stylu selera dochodzi, a po ok 0,5h lekkie kadzidło i jakaś skóra, jakby trochę zgniła, otwarcie ostre, brudne, niezbyt przyjemne. Na szczęście po ok. 1-2h pojawia się całkiem przyjemny, lekko słodki oud i cała ta zielenina trochę się złagadza. Po 5h dominuje przyjemny oud (lekko owocowy, bez konotacji aptecznych czy stajennych) z skórą i zieleniną na nim.
Projekcja dobra, trwałość raczej bardzo dobra, po ok 8h i kąpieli spokojnie jeszcze wyczuwalny.

Nie powiem żeby mi się bardzo spodobał ale na pewno wart dalszych testów ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex