Teraz jest 14 lipca 2020, 16:17 - Wt

• Reklama

Rasasi - Khaltat Al Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Rasasi - Khaltat Al Oud

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
11%
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
3
33%
5 - Bardzo dobry
4
44%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Rasasi - Khaltat Al Oud

Post05 maja 2013, 21:18 - N

Skład:
Głowa-róża, oud.
Serce-ambra, drewno.
Baza-drewno sandałowe, piżmo.

Obrazek

Bardzo komfortowa róża w drewnianym otoczeniu. W otwarciu rozpycha się szafran, którego w oficjalnym składzie nie wymieniono.
Gdy do głosu dochodzi główny temat całość przybiera kształt fajnego, miękkiego, galaretowatego, różanego dżemiku. Nie pachnie to nadzieniem do pączków. Bardzo mi się podoba.
Gdybym miał do czegoś porównać, to jest to połączenie Oud Al Mubakhar i Lyric Man. Skojarzenie z Amouage jednak dosyć odległe. Miłośnicy montaleowskich róży mogą znaleźć tu coś dla siebie.

Anitka28

Re: Rasasi - Khaltat Al Oud

Post15 maja 2013, 21:18 - Śr

wąchałam, dla mnie przeciętny, ale to zależy kto co lubi, może ciupke zbyt zdecydowane to piżmo
Lubię fajnie pachnieć.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lipca 2013, 00:26 - Wt

pknbgr napisał(a):Gdybym miał do czegoś porównać, to jest to połączenie Oud Al Mubakhar i Lyric Man.

True.
Dawno Khaltat nie nosiłam, ale dziś testuję zgięciołokciowo Amouage Lyric Man i wlazłam tu napisać, że baza Lyric bardzo przypomina mi bazę Khaltat Al Oud. Piękna jest.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 czerwca 2014, 17:47 - N

Jaki czad:

Obrazek

Źródło

Enderius3

Forumowicz

Post11 czerwca 2015, 23:35 - Cz

Bardzo mi się spodobał i mojemu ojcu również, początek może zbyt intensywny, ale po 2-3h zapach coś jak drzewo sandałowe. Trwałość > 8h. Oceniam na 5

Savanoja

Forumowicz

Post26 czerwca 2015, 23:00 - Pt

Kurcze, a ja nie jestem zachwycona. Jedyne co, to cena bardzo przyjazna... Dla mnie za dużo tu róży, za mało oudu, drewien i ogólnie jakoś tak nijako je odbieram. Kupiłam flaszkę i stoi sobie w pudle :roll:
Jeśli ktoś ma na ochotę, to stoi sobie na moim fragrowym straganiku za grosze ;)

Pav

Post05 kwietnia 2016, 19:28 - Wt

Kupiłem w ciemno zachęcony ceną (ok. 33zł za 50ml w promocji).

Flakon daje dobre wyobrażenie o tym zapachu. Patrząc na butelkę spodziewałem się mniej więcej tego co dostałem. Ciemna, mięsista róża, która stoi na pierwszym planie. Gdzieś w tyle akordy drewniane próbują dojść do głosu, i to właściwie wszystko co się tutaj dzieje. Kompozycja jest w moim odczuciu bardzo poważna, żeby nie powiedzieć posępna.
Jeżeli chodzi o jego "unisexsowość" to jest to zapach mało wymagający dla kobiety - ot, kolejna róża bez specjalnych udziwnień. Wystarczy, że kobieta lubi różę w perfumach, to ta pozycja prawdopodobnie przypadnie jej do gustu. Ja natomiast nie widzę siebie w Khaltat Al Oud. Nie chcę potocznie mówić, że jest "dziadkowy", ale zupełnie nie pasuje do 26-latka. Mimo, że sam zapach jest nawet przyjemny to czuje się w nim źle - zbyt poważnie. Zdecydowanie lepiej odnajdą się w nim panowie w wieku ok. 40+ lat. Ja nie będę go używał. Trafi do mamy - może jej przypadnie do gustu.
Nie można mieć zastrzeżeń do trwałości. W moim przypadku jest dokładnie tak jak pisał Enderius3 - dochodzi do 8 godzin.

Daję 4 za dobrą trwałość i bardzo niską cenę.

Novella

Perfumaniak

Post09 kwietnia 2016, 07:17 - So

też kupiłem w ciemno , ładny zgrabny flakonik miła prosta róża z drewienkiem, projekcja dobra na wieczór, trwałość/ dwie chmury/ u mnie słabsza ok 5h, ale za taką cenę

LejkoS

Post14 kwietnia 2016, 21:17 - Cz

kupiłem za grosze. nie spodziewałem się wiele, ale te perfumy totalnie mnie zaskoczyły. początek - piękna róża, taka bardziej kobieca jak męska. róża trwa tak z kwadrans. później do głosu na chwilę dochodzą jakieś drewienka. A później niespodzianka - na mojej skórze czuję figę - mega wyraźną, słodkawą i piękną. I tak trwa do końca żywotności (dość długiej - ok. 8h.) Ta figa przypomina mi ja żywo figę z Slavatore Ferragamo pour homme.

mariolawiki1

Forumowicz

Post17 lutego 2017, 19:21 - Pt

Jak na śmieszną cenę, całkiem przyjemny zapach. Ode mnie 4 za całokształt.

Powrót do Perfumy unisex