Teraz jest 18 lipca 2019, 13:53 - Cz

• Reklama

Amouage - Opus II

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Opus II (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
18%
5 - Bardzo dobry
2
18%
6 - Genialny
7
64%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

marso

Forumowicz

Amouage - Opus II

Post07 lutego 2013, 17:28 - Cz

Zamówiłem próbkę aby zobaczyc jak prezentuje się tu cynamon - jeden z moich ulubionych składników. Test na razie na papierku. Zaczyna sie lekko ostro i lawendowo-pieprzowo. Dalej też jest nieźle choć cynamon jest trochę przygaszony. Pachnie luksusowo i świeżo. W niedalekiej przyszłosci poprobuję globalnie.

Zestaw:
Nuty głowy: pieprz, różowy wawrzyn, absynt i lawenda
Nuty serca: jaśmin, róża, cynamon i kardamon
Nuty bazy: drzewo cedrowe, ambra, kadzidło i paczula

Grupa olfaktoryczna: aromatyczna (fougere)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Re: Amouage - Opus II

Post07 lutego 2013, 17:42 - Cz

Miałeś okazję poznać pozostałe Opusy (przede wszystkim III i V)?

marso

Forumowicz

Post07 lutego 2013, 17:45 - Cz

Czesciowo tak. Znam juz II, III i IV, pozostałe czekają na swoja kolej;) Jak dotąd tylko IV mnie zaczarowała permanentnie.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post07 lutego 2013, 17:47 - Cz

Skoro znasz III, to zapytam- ma jakieś cechy wspólne z II?

marso

Forumowicz

Post07 lutego 2013, 18:07 - Cz

Nie zauwazyłem ale nie chce sie generalnie wypowiadac bo Opus II nie byl jeszcze przeze mnie testowany na skórze. Trójka to dość nietypowy fiołek...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post07 lutego 2013, 18:26 - Cz

III znam i wydała mi się klimatem zbliżona do V. Zatem może wszystkie Opusy są w jakimś stopniu do siebie podobne.

Blotterek

Forumowicz

Post03 czerwca 2013, 09:33 - Pn

OPUS II jest dla moich nozdrzy absolutnie genialny, podobnie, jak trzy inne z Bibliotecznej Kolekcji, zarazem jeden z niewielu, w którym lawenda nie wybrzmiewa nutą męskiej wody kolońskiej.
Elegancka i wytworna, jak przystało na Amouage kompozycja drzewno - kadzidlana, wyostrzona mieszanką ostrych przypraw, doprawiona szczyptą cynamonu i nutą delikatnie pobrzmiewających w tle kwiatów.
Tego roku wyjątkowo pożądam subtelnego orientu, trwałego, dającego poczucie komfortu.

Zgadzam się z powyższym, Opus II i III nie przejawiają cech wspólnych, są zupełnie różne. Natomiast między Trójką a Piątką zdecydowanie można doszukać się podobieństwa, choć OPUS V wybitnie wyróżnia się na tle pozostałych tomów, łącznie z najnowszym VII.

lucbach

Forumowicz

Post15 września 2013, 13:57 - N

Odkryłem przed kilkoma dniami jeden z najpiękniejszych zapachów, jakie miałem okazję kiedykolwiek wąchać - to właśnie Amouage Opus II. Jest przepiękny, a jego ostrość, która z czasem wygasa, ale do idealnego poziomu, jest po prostu genialna. Nr 2 na mojej liście. Jestem pod przeogromnym wrażeniem zapachu i szokiem, jeśli chodzi o cenę. :lol:
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

baphomet

Post25 marca 2014, 12:57 - Wt

Tak. Opus drugie jest piękne :P

Artplum

Mega Perfumaniak

Post11 kwietnia 2014, 20:26 - Pt

Też tak uważam. Po prostu jest to piękny zapach wysokiej jakości.
Sam początek nie jest zbyt przyjemny. Nie wiem, co za to odpowiada (pewnie mieszanka), ale przez pierwsze minuty zapach jest dość ostry i niezbyt sympatyczny. Na szczęście to tylko pierwsze minuty. Potem jest lepiej i coraz lepiej. W nucie serca kwiaty pięknie współgrają z przyprawami i wówczas chciałbym ten zapach wąchać i wąchać i nie rozstawać się z nim. W nucie bazy też jest pięknie, kiedy akcenty kwiatowe i przyprawowe ustępują miejsca drzewnym i kadzidlanym, a ambra to utrwala i przedłuża, przedłuża, przedłuża... Na mojej skórze, która raczej nie jest szczególnie łaskawa dla zapachów wyczuwałem Opus II bardzo wyraźnie po 10 godzinach. Projekcję zaś postrzegam jako umiarkowaną, co w przypadku tak eleganckiego dzieła jest w pełni zrozumiałe.
Nie znam jeszcze całej biblioteczki Amouage, ale to Dzieło warte jest czytania ;)
Artur

baphomet

Post12 kwietnia 2014, 13:55 - So

Mnie natomiast otwarcie bardzo sie podoba, i żałuję że trwa tak krótko, ale tak jak piszesz Artur, później jest jeszcze lepiej. Jedyna rzeczą, jaką mógłbym zarzucić tej mieszance - i zarzucam - są parametry użytkowe, które jak na Amłaża są po prostu słabe. Jednak sama kompozycja jest na tyle udana, że powyższe niedociągnięcie zbytnio nie wpłynęło na ocenę koncowa. Z całą odpowiedzialnośća wystawiłem 6.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post12 kwietnia 2014, 19:24 - So

Co do projekcji to się w pełni zgadzam, ze nie jest mocarna, ale mnie to nie przeszkadza. Natomiast trwałość w mojej ocenie bardzo dobra. U Ciebie krótko czuć? :o
Artur

baphomet

Post12 kwietnia 2014, 20:34 - So

Krótko czuć, to pojęcie względne :). Od Amłaża oczekiwałbym lepszych osiągow. Na mnie trwałość, to 8-9 h, jak na tę markę, to słabo. Projekcja też jest nienajlepsza, rzekłbym poniżej średniej. Cała reszta jest na najwyższym poziomie. Składniki ( których jakość, jak wiadomo, nie jest gwarantem megatrwalosci czy projekcji )i kompozycja, to naprawdę pierwsza liga.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2014, 13:57 - Pn

Bardzo aromatyczne, przyprawowe. Od pierwszych chwil przywodzą mi na myśl Voyage d'Hermes i Cartier Declaration. W późniejszej fazie do przepięknego kardamonu i aromatycznych ziół dołącza róża i cynamon oraz dyskretna smużka kadzidła, kompozycja się ociepla, a szorstkość przypraw wygładza, nabiera łagodnej słodyczy. Eleganckie, świetnie wyważone perfumy, dosyć uniwersalne. Bez fajerwerków i ekscesów, ale szlachetne i piękne.
[flakony]*[dekanty]
I would rather be a doorkeeper in the house of my God than dwell in the tents of wickedness.
Psalm 84:10

denial

Forumowicz

Post17 grudnia 2014, 22:14 - Śr

Póki co bawię się z próbkami. Pierwsze skojarzenia jakiś czas temu, że ten zapach jest zdecydowanie kobiecy. Teraz zmieniłem zdanie. Bardzo elegancko zrobiony unisex. Otwarcie jest świeże z przebijającą mocno się ostrością pieprzu. Początkowo wyczuwam jakieś nuty, które zapach wysładzają przynajmniej na mojej skórze, jednak ta ulatnia się po około 30 minutach i zaczynam wyczuwać nuty kardamonu i cynamonu. Mój nos nie potrafi wyczuć róży. Nie wiem w jakich proporcjach zostały użyte składniki, to też może być kwestia jeszcze niezbyt dobrego mojego nosa. W przyszłości skuszę się na pewno na jakąś rozbiórkę tego zapachu;)
"Magdalenka to ciasto biszkoptowe o kształcie muszli"

Daniel111

Forumowicz

Post12 marca 2016, 15:15 - So

Przepiękny, nietuzinkowy zapach. Czas odkładać na flaszkę :D

Machiavelli

Post28 lutego 2018, 15:27 - Śr

Widzę, że Opus II jest mało popularne... a w mojej ocenie to obok IV najciekawszy przedstawiciel Library Collection.
Od pierwszej chwili czuć w nim rodowód Amouage, a jednocześnie ma w sobie ten klasyczny, europejski sznyt, który towarzyszy serii. Bardzo dobry balans - jest wyraźnie przyprawowy, ale zachowuje świeżość. Wyraźne, wydłużone, spójne akordy.
Widzę w nim sporo podobieństwa do obecnej formuły Epica, tak jakby były skonstruowane na podobnym kadzidlano-drzewnym tle i miały ten sam pieprzowy akord. Jednak ta nienachalna elegancja sprawia, że II wydaje mi się dojrzalsze.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

tornado

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2018, 23:21 - Pt

Kompozycja jest super, ale w moim przypadku niestety parametry użytkowe są poniżej średniej AMOUAGE. Był to jedyny powód dla którego nie wszedłem w zakup flakonu.

Machiavelli

Post03 marca 2018, 07:42 - So

Słyszałem już od kilku osób ten argument. Poniżej średniej Amouage - zgadzam się jak najbardziej. Jednak patrząc bardziej ogólnie, wcale nie takie złe - u mnie 7-8 godzin trwałości, z czego 3 o umiarkowanej projekcji, następne przy skórze. Zaznaczam, że to przy temperaturze ok. 5 st. C, a więc latem może być nieco lepiej.
W każdym razie nie jest gorzej niż w przypadku obecnego Jubilation. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

tornado

Aktywny forumowicz

Post03 marca 2018, 11:01 - So

Latem wiele lepiej nie jest :cry:

Oczywiście można się pocieszać, ale to AMOUAGE, więc nie powinno być mowy o takim problemie. Podobnie sprawa ma się z Jubilatem. Efekt jest taki, że drugi raz go nie kupię, bo tylko się wkurzam na słabe parametry.
Pamiętam, że w podobnym czasie poznałem OPUS I oraz II. Parametry jedynki bardzo dobre. Dwójka wypadła blado.
Ogólnie, bez względu na kompozycję, jeśli parametry są słabe to ja przy zakupie mówię pass.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex