Teraz jest 19 lipca 2019, 04:29 - Pt

• Reklama

Comme des Garcons - Amazingreen

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Comme des Garcons - Amazingreen (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
10%
4 - Dobry
7
24%
5 - Bardzo dobry
16
55%
6 - Genialny
3
10%

Liczba głosów : 29

• Autor
  • Wiadomość

gurlen87

Perfumaniak

Comme des Garcons - Amazingreen

Post16 stycznia 2013, 10:55 - Śr

Piękne przyrodniczo-botaniczne objawienie z zeszłego roku. W pierwszych sekundach moje myśli poszły w stronę T. Mugler Cologne, jednak przy Amazingreen kolończyk Muglera wydaje się bardzo liniowy i nieskomplikowany. Jedne z lepszych perfum aromatyczno-wodno-zielonych :)

Amazingreen marki Comme des Garcons to aromatyczno - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Amazingreen został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Christophe Herault. Nutami głowy są palma, zielona papryka, akord zieleni i nuty wodne; nutami serca są bluszcz, kolendra i korzeń irysa; nutami bazy są proch strzelniczy, wetyweria, kadzidło i białe piżmo.

http://www.fragrantica.pl/perfumy/Comme ... 15526.html

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Comme des Garcons - Amazingreen

Post16 stycznia 2013, 11:53 - Śr

Mój zapach minionego lata, budzący najmilsze wspomnienia. Poznałem go w krakowskiej perfumerii Lulua. Zużyłem kilka próbek i ciągle mi mało. Może kiedyś się na niego skuszę. Jeden z lepszych zielonych zapachów jakie znam. Trwałość na średnim poziomie.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post16 stycznia 2013, 12:58 - Śr

To ciekawe co piszecie. Opinie na portalach anglojęzycznych są podzielone. Podobno zbyt mainstreamowy jak na CdG. A jak wygląda u Was trwałość i projekcja? Gdyby jeszcze można było ją porównać do innych poznanych kompozycji CdG. Z mojego doświadczenia wynika,że trwałość ich jest bardzo dobra a projekcja intymna,nie narzucająca się.

gurlen87

Perfumaniak

Post16 stycznia 2013, 13:10 - Śr

Trwałośc: skóra- standardowo 6-7H, ubraniowa idzie w kilkanaście H. Projekcja znośna, nie narzekam- delikatna smużka, idealnie w letnie dni.
Co do kompozycji, zależy w jakim kontekście się ją rozpatruje. Niestety nie mam punktu odniesienia do innych produkcji CdG. W kategorii zielono-aromatycznej "kupuję taki towar" w 100%. Jest rześko, zwiewnie, naturalnie zielono i ikry nie brakuje.

drlumpy

Forumowicz

Post04 lipca 2013, 13:33 - Cz

Bardzo przyjemny, to chyba pierwszy zapach, który tak dobrze zgrywa się z moim naturalnym zapachem skóry ;)
Według mnie bardzo przypomina zapach dobrego kremu do twarzy, ciężko to określić, na pewno nie jest to zapach mydlany, bardziej kosmetyczny ;)

gurlen87

Perfumaniak

Post04 lipca 2013, 17:41 - Cz

Bardzo wyraźnie czuję papryczkę z nutką herbacianą, a całość idzie w kierunku wesołej, zielonej włoszczyzny ;). Ładnie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post21 maja 2014, 21:15 - Śr

Dzisiaj dotarła do mnie odlewka tego zapachu od Kolego Neutrino - dzięki, Krzysztof.
Niezwłocznie więc postanowiłem sprawdzić na nadgarstku, a potem globalnie, bo użyty rano Gucci PHII dawno już wyzionął ducha ;)
Oczywiście, za wcześnie na szczegółowe analizy i oceny - ot, pierwsze wrażenia.
Od razu powiem, że pozytywne :)
Amazingreen to nie jest wiosenna, radosna, lekka zieleń. To zieleń pełni lata, środka wegetacji, w pełni wybujała, ciemna, ciężka. Otwarcie właśnie dość ciężkie, nieco oleiste, mocne. W sercu pachnidło robi się lżejsze, nieco wibrujące z wyraźną nutą pieprzu. Zieleń jakby pojaśniała, stała się lżejsza, odchudzona. Jednocześnie nieco zmienił sie charakter zapachu - ja mam wrażenie, ze jest w nim herbata i nuty bardzo delikatnego kadzidła i piżma.
Bardzo zainteresował mnie podany w składzie "proch strzelniczy". Cóż, ja zapachu prochu nie wyczuwam. Być może chodzi tu (jak przeczytałem na blogu Naczelnego Wodza) o gun powder w sensie rodzaju herbaty.
Myślę, że mógłbym się z tym zapachem zaprzyjaźnić - podoba mi się.
Jedyne, co mnie zaniepokoiło, to że szybko go przestałem wyczuwać, choć wiem, ze był wyczuwalny dla otoczenia, bo zebrałem od lepszej połowy sporo komplementów. Trochę drażnią mnie takie zapachy, nad którymi tracę kontrolę. łatwo przesadzić z aplikacją.
Artur

Artplum

Mega Perfumaniak

Post02 stycznia 2015, 23:38 - Pt

Niedawno nabyłem Amazingreen.
Pierwsze, co zauważyłem, to piękny flakon :)
Sam zapach jest naprawdę dobry. Coraz bardziej mi się podoba. Czuję w nim coraz więcej herbaty i to takiej odymionej. Bardzo to oryginalne i dobrze wplecione w ciemną zieleń zapachu.
Artur

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2015, 23:44 - Pt

Artplum napisał(a):Niedawno nabyłem Amazingreen.
Pierwsze, co zauważyłem, to piękny flakon :)
Sam zapach jest naprawdę dobry. Coraz bardziej mi się podoba. Czuję w nim coraz więcej herbaty i to takiej odymionej. Bardzo to oryginalne i dobrze wplecione w ciemną zieleń zapachu.

Ciekawy odbiór!
Mnie Amazingreen w ogóle nie zdobył, na dzień dzisiejszy wciskam go między mainstreamowe lakosty. Może muszę go przetestować jeszcze raz? Nie wiem... Trzy razy testowalem globalnie, to dużo. Zobaczę, jak gra zimą.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post03 stycznia 2015, 00:09 - So

Argentum napisał(a):Ciekawy odbiór!
Mnie Amazingreen w ogóle nie zdobył, na dzień dzisiejszy wciskam go między mainstreamowe lakosty. Może muszę go przetestować jeszcze raz? Nie wiem... Trzy razy testowalem globalnie, to dużo. Zobaczę, jak gra zimą.

Może nie jest to głęboka nisza, ale pakowanie go między Lacosty to duża niesprawiedliwość, IMO.
Gdzie tu syntetyczne, tandetne krokodylki? :shock:
Jasne, że może Ci się nie podobać, ale żeby aż tak? W tej chwili mam go na nadgarstku i jest właśnie w fazie herbacianej. W dodatku herbatka wędzona, a może to samowar dymi? A jak się dobrze wwąchać to i wetiwer się gdzieś pałęta i przypraw trochę czuć....
Koniecznie daj mu szansę ;)
Artur

srG

Perfumaniak

Post03 stycznia 2015, 04:39 - So

Dawałem mu wiele razy szansę, bo mi się strasznie podoba butelka (:lol:), no ale niestety...
Dla mnie jest to po prostu typowy przyjemniaczek. Fakt, dobrej jakości, ale nie ma tu nic odkrywczego ani zapadającego w pamięć. Po prostu ładnie pachnie i tyle.
Prosto, krótko i na temat napisał ktos na fragrantice:
"Not a bad scent. Aquatic for sure. Smells generic. Forgettable. Not worthy of CdG"
Zgadzam się z tym w 100%

Artplum

Mega Perfumaniak

Post03 stycznia 2015, 10:02 - So

srG napisał(a):Dawałem mu wiele razy szansę, bo mi się strasznie podoba butelka (:lol:), no ale niestety...
Dla mnie jest to po prostu typowy przyjemniaczek. Fakt, dobrej jakości, ale nie ma tu nic odkrywczego ani zapadającego w pamięć. Po prostu ładnie pachnie i tyle.
"Not a bad scent. Aquatic for sure. Smells generic. Forgettable. Not worthy of CdG"
Zgadzam się z tym w 100%

A perfumy mają pachnieć nieładnie i nieprzyjemnie, żeby byly uznane za dobre? :D
Owszem, są przyjemne, ale charakterystyczne i na pewno nie pachną tak, jak co drugie w massmarkecie.
Ale co kto lubi.
Artur

srG

Perfumaniak

Post03 stycznia 2015, 23:40 - So

Artplum napisał(a):
srG napisał(a):Dawałem mu wiele razy szansę, bo mi się strasznie podoba butelka (:lol:), no ale niestety...
Zgadzam się z tym w 100%

A perfumy mają pachnieć nieładnie i nieprzyjemnie, żeby byly uznane za dobre? :D
Owszem, są przyjemne, ale charakterystyczne i na pewno nie pachną tak, jak co drugie w massmarkecie.
Ale co kto lubi.

Arturze, co to za pytanie? Oczywiście, że tak :lol:
Wiesz o co mi chodzi. Jest ładnie, ale nie widzę tutaj żadnego charakteru. W końcu jak mówi się, że coś pachnie niszowo, to nie oczekujemy, że będzie śmierdzieć, podczas gdy my, pretensjonalne snoby będziemy się zachwycać, jakie to one są nietuzinkowe ;)
Prędzej liczy się, że będą pachnieć ciekawie, oryginalnie i działać na wyobraźnię, a tutaj JA tego nie odczuwam.

Wiadomo, takie zapachy też są potrzebne, ale po prostu... chciałem ten flakon :roll:
Daję 4, już go trochę testowałem i chyba go nie skrzywdzę tą oceną.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 23:13 - N

srG napisał(a):Arturze, co to za pytanie? Oczywiście, że tak :lol:
Wiesz o co mi chodzi. Jest ładnie, ale nie widzę tutaj żadnego charakteru. W końcu jak mówi się, że coś pachnie niszowo, to nie oczekujemy, że będzie śmierdzieć, podczas gdy my, pretensjonalne snoby będziemy się zachwycać, jakie to one są nietuzinkowe ;)
Prędzej liczy się, że będą pachnieć ciekawie, oryginalnie i działać na wyobraźnię, a tutaj JA tego nie odczuwam.

Wiadomo, takie zapachy też są potrzebne, ale po prostu... chciałem ten flakon :roll:
Daję 4, już go trochę testowałem i chyba go nie skrzywdzę tą oceną.

Sergio, chyba zapomniałem na chwilę, gdzie jestem.
Przecież tutaj jak coś pachnie przyjemnie i wszystkim się podoba, to jest kiczem odsądzonym od czci i wiary.
A jak pachnie jak stary ksiądz z przepoconym smolarzem do spółki sikający w oborze dla kóz, to jest arcydziełem :lol:

A tak serio, to wiem, oczywiście, o czym mówisz.
W Amazingreen nie ma głębokiej niszy, to fakt.
Natomiast czy nie pachnie to ciekawie i oryginalnie? Ja bym nie powiedział.
Nie znam zapachu pachnącego podobnie do Amazingreen - nie spotkałem ani nie czytałem, ze to jakoś mocno do czegoś podobne.
Dla mnie połączenie nut zielonych i wodnych z herbatą, kadzidłem, papryką i piżmem daje ciekawy efekt, ale to oczywiście indywidualne odczucie.
Ponadto czuję tu dobrą jakość składników, a sam zapach rozwija się harmonijnie i brzmi tyleż szlachetnie, co i zadziornie.
Dodatkowo ma niezłe parametry i akceptowalną cenę, o cudnej urody flakonie nie wspominając ;)
Ode mnie ma 5 - moim zdaniem zasłużoną :)
Artur

srG

Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 23:25 - N

Artplum napisał(a):
Sergio, chyba zapomniałem na chwilę, gdzie jestem.
Przecież tutaj jak coś pachnie przyjemnie i wszystkim się podoba, to jest kiczem odsądzonym od czci i wiary.
A jak pachnie jak stary ksiądz z przepoconym smolarzem do spółki sikający w oborze dla kóz, to jest arcydziełem :lol:

10/10 i flakon zamówiony w ciemno :lol:
Artplum napisał(a):A tak serio, to wiem, oczywiście, o czym mówisz.
W Amazingreen nie ma głębokiej niszy, to fakt.
Natomiast czy nie pachnie to ciekawie i oryginalnie? Ja bym nie powiedział.
Nie znam zapachu pachnącego podobnie do Amazingreen - nie spotkałem ani nie czytałem, ze to jakoś mocno do czegoś podobne.
Dla mnie połączenie nut zielonych i wodnych z herbatą, kadzidłem, papryką i piżmem daje ciekawy efekt, ale to oczywiście indywidualne odczucie.
Ponadto czuję tu dobrą jakość składników, a sam zapach rozwija się harmonijnie i brzmi tyleż szlachetnie, co i zadziornie.
Dodatkowo ma niezłe parametry i akceptowalną cenę, o cudnej urody flakonie nie wspominając ;)
Ode mnie ma 5 - moim zdaniem zasłużoną :)

No to jest, tak jak piszesz, kwestia indywidualna. Może nie znajdzie się alternatywy, ale pisząc o braku charakteru, chodziło mi o to, że zlewa się z całą resztą mainstreamu, a nie z czymś konkretnym. W końcu Invictus też nie ma dobrego odpowiednika, a nieraz piszemy, że niczym się nie wyróżnia.
Oczywiście to inna półka, ale chodzi mi o pewien aspekt, który w mojej opinii ich łączy.

No i ta butelka jest niestety śliczna, no ale co poradzę? :lol:

ghostdog

Forumowicz

Post22 lutego 2015, 17:17 - N

Ciekawy zielony zapach, odpowiada mi taka świeżość, tylko ta mizerna trwałość :(

Doniek

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2015, 23:10 - N

ghostdog napisał(a):Ciekawy zielony zapach, odpowiada mi taka świeżość, tylko ta mizerna trwałość :(

Niestety flaszka ucieka w oka mgnienu ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 lutego 2015, 23:38 - N

Doniek napisał(a):
ghostdog napisał(a):Ciekawy zielony zapach, odpowiada mi taka świeżość, tylko ta mizerna trwałość :(

Niestety flaszka ucieka w oka mgnienu ;)

Panowie, sprawdźcie koniecznie, czy otoczenie też nie czuje zapachu. Mnie ten gad robi takie niespodzianki -ja go nie czuję a inni owszem
Artur

Pakerski

Forumowicz

Post09 marca 2015, 09:45 - Pn

mam podobnie. komplement pojawił się na długo po tym jak myślałem, że zapach całkowicie wyparował.
moje pierwsze i zarazem najsilniejsze przy każdej aplikacji skojarzenie, to papryka. szczypiący zapach świeżej, soczystej przekrojonej w pół papryki - to właśnie to. dokładniej przyjrzę mu się gdy zrobi się nieco cieplej, wtedy mam zamiar cieszyć się amazingreenem już na całego :D

yogs

Forumowicz

Post21 marca 2015, 18:36 - So

Pakerski napisał(a):mam podobnie. komplement pojawił się na długo po tym jak myślałem, że zapach całkowicie wyparował.
moje pierwsze i zarazem najsilniejsze przy każdej aplikacji skojarzenie, to papryka. szczypiący zapach świeżej, soczystej przekrojonej w pół papryki - to właśnie to. dokładniej przyjrzę mu się gdy zrobi się nieco cieplej, wtedy mam zamiar cieszyć się amazingreenem już na całego :D

Ile nosów tyle impresji ale to chyba na plus tej perfumy. Dla mnie jednak jest średnio. Najpierw trochę liściastej świeżości a później już herbata coraz mocniejsza i wcale nie zielona herbata. Nie mam skrupułów zaniżając średnią. Daję "Dobry".
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex