Teraz jest 19 lipca 2019, 06:42 - Pt

• Reklama

Odin - 07 Tanoke

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Odin - 07 Tanoke (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

marso

Forumowicz

Odin - 07 Tanoke

Post09 stycznia 2013, 21:14 - Śr

To moja pierwsza styczność z marką Odin. Padło na 07. Pieprz, dym, kadzidło, suchy zapach spalonych szczap drewna. Odin 07 od A do Z pachnie tak samo. Elegancki zapach na chłodne i zimne wieczory jesieni i zimy. Ale nie jest to jakaś rewelacja bo doskonałych kadzidlaków jest sporo.
Trwałość 6-7 h, moc dobra ale zapach lubi trzymać sie skóry bliżej niż dalej. Setka tego Odyna to w PL ok. 500 zł. Moim zdaniem za dużo ale dekant warto mieć dla urozmaicenia półki z kadzidłowymi woniami.

Góra: imbir, gorzka pomarańcza i czarny pieprz;
Środek: drzewo gwajakowe, kadzidło i gałka muszkatołowa;
Dół:brazylijska sekwoja, paczula i czarne piżmo.
Ostatnio edytowano 08 lutego 2014, 20:24 - So przez marso, łącznie edytowano 1 raz

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Odin - 07 Tanoke

Post10 stycznia 2013, 22:50 - Cz

Jakoś średnio doceniany - mnie się bardzo podoba. Jest pieprzny, taki trochę z pazurem, nie poukładany. Cena niby wysoka - choć i w sieciówkach za tyle niektóre sprzedają. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 stycznia 2013, 13:59 - Pt

Niacha napisał(a):Jakoś średnio doceniany - mnie się bardzo podoba. Jest pieprzny, taki trochę z pazurem, nie poukładany. Cena niby wysoka - choć i w sieciówkach za tyle niektóre sprzedają. ;)

Powyższe spostrzeżenie dotyczy zapewne przede wszystkim damskich zapachów. Rzeczywiście ceny niektórych produktów przeznaczonych dla żeńskiej części klienteli D. i S., przyprawiają o zawrót w bańce, tym bardziej, że większość z tych zapachów to straszne gnioty. No cóż, takie czasy...

zolt

Post11 stycznia 2013, 19:03 - Pt

Mam pytanie troszkę spoza tematu.
Ma ktoś pojęcie jak wygląda trwałość i projekcja u Odin 08 Seylon?

marso

Forumowicz

Post08 kwietnia 2013, 21:19 - Pn

W Tanoke są składniki "exclusive" - sekwoja, gwajak, kadzidło. Po kilku testach jest u mnie na liście MH (dekant).
Bardzo dobry zapach. Zasługiwałby na 6 ale trwałość nie najwyższa.

Machiavelli

Post30 września 2016, 16:03 - Pt

Kadzidlak, ale dość nietypowy, ciekawy. Niemroczny, na początku ziołowy i lekki. Z czasem ładnie się wyostrza, pojawia się pieprz i drzewne akcenty. Podobny sposób łączenia kadzidła z nutami drzewnymi, co w Zagorsku, ale Tanoke jest zdecydowanie mniej mroczne i zimne. Jest to zapach ujarzmiony, bardziej "przytulny" i domowy.
Kojarzy mi się bardzo ze świętami - jest zapach świeżo ściętego drzewka łączący się z dymną wonią kominka.

Całkiem zgrabna kompozycja. Jest balans, są płynne przejścia między akordami. Co ciekawe, Tanoke niemal do końca pozostaje świeże i lekkie. Akcenty drzewne zdecydowanie dominują w nim nad kadzidłem. Ma to swój urok i nadaje zapachowi jakąś charakterystyczną cechę.

Na mnie trzyma się dość dobrze, ale projektuje równie miernie, co wypusty CdG.

Dałem 4, choć z drobnym wahaniem, czy nie zasługuje na 5.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex