Teraz jest 19 lipca 2019, 05:12 - Pt

• Reklama

Montale - Red Aoud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Red Aoud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
14%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
5
71%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

rossonero

Forumowicz

Re: Montale - Red Aoud

Post17 grudnia 2012, 16:59 - Pn

lukesho napisał(a):
rossonero napisał(a):W moim odczuciu zapach z kategorii "słodki", więc nie dziwię się, że dla lukesho, jako wielbiciela słodkości, był obowiązkowym must have ;).

Ja go brałem w ciemno tak samo jak i Wy, nie spodziewałem się, że to słodkie będzie :)

Ale jajka ;), myślałem, że tylko ja go biorę w ciemno, a pozostali wiedzą, co biorą ;), a tu się okazuje, że była to nasza wspólna rozbiórka w ciemno. Ale chyba udana, jak nigdy 8-) . No..., w końcu zbiorcza intuicja perfumomaniaków nie może zawieść :).

A propos trwałości bohatera wątku, rano miałem na sobie koszulę, którą miałem ubraną, gdy aplikowałem R. Aouda dwa dni temu (i to tylko na szyję, nie na koszulę), a znajoma powiedziała mi, że pachnie nim całe pomieszczenie, do którego weszła, a do którego ja wszedłem nieco wcześniej 8-) . Zaznaczam, niczym innym nie byłem jeszcze wtedy "spryskany".

Biral

Perfumaniak

Post17 grudnia 2012, 17:27 - Pn

Dla mnie mogłyby być trochę mniej słodkie, ale i tak jest pięknie.

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 stycznia 2013, 22:14 - Śr

Po ostatnich doznaniach z arabskimi olejkami w perfumerii Y. - byłam nieco przerażona tym otwarciem, ponieważ czerwony oud zaczyna się agresywnie i zadziornie. Drapie i gryzie. Na szczęście nie dzieli z olejami tej charakterystycznej kwaśnej nuty.

Już po 5 minutach zaczyna się zmieniać - traci mocne uderzenie początku i bardzo intensywnie się ociepla. Jak rozgrzany węgielek. Przyprawy i drzewo tworzą wrażenie grzania się przy kominku - i nie mam na myśli sosnowych woni i dymu tylko samo ciepło które rozchodzi się po kościach.

Zapach jest dość intensywny i na co dzień raczej bym z nim nie wytrzymała - ale raz na parę dni będzie jak znalazł.

Zgodzę się, że jest słodkawy, ale nie jednoznacznie kobiecy.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 marca 2013, 22:12 - So

Czy początek zapachu nie kojarzy się komuś z tym, co kobiety nakładają sobie na twarz? ;)
Dla mnie początek jest nietypowy: słodkie ciasteczka + efekt make-upu (szminka, puder, te kobiece sprawy).
Jest słodko i bardzo kobieco. Później ten efekt przygasa, jest różanie i oudowo, lecz cały czas czuć w oddali tę pudrową słodycz.
Projekcja przez pierwszą godzinę jest kosmiczna - 3 psiki z próbki i zapach promieniował jak oszalały, 5 metrów przede mną, 5 metrów za mną. Myślałem, że ewakuują dziś przeze mnie Biedronkę. ;)
Globalnie nosiłem go 3 razy, za każdym razem trwałość była na dobrym poziomie: 7-8 h. Bardzo mnie to pachnidło zaintrygowało.
I pomyśleć, że po traumie, jaką zafundował mi Black Aoud nie miałem ochoty w najbliższym czasie wracać do tej marki.
Red Aoud mnie zaskoczył, przyjrzę się bliżej innym zapachom Montale.

Dawidow90

Post02 czerwca 2013, 16:14 - N

Zapach o wielkiej projekcji i fantastycznej trwałości. Czuć od niego wyższą klasę.
Szkoda, że jest zbyt trudny dla mnie bym mógł go nosić. Pierwsze 30 min. tak mnie dobija, że później nawet spokojniejsza róża przyprawia mnie o mdłości.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post02 czerwca 2013, 19:37 - N

Dawidow90 napisał(a):Zapach o wielkiej projekcji i fantastycznej trwałości. Czuć od niego wyższą klasę.
Szkoda, że jest zbyt trudny dla mnie bym mógł go nosić. Pierwsze 30 min. tak mnie dobija, że później nawet spokojniejsza róża przyprawia mnie o mdłości.

Miałem podobny problem,
otwarcie jest tak miażdżące nos,
że ciężko mi było wytrzymać.
Po 30 min. jest fajnie ale nie na tyle fajnie
bym trzymał choć odlewkę, sa o wiele lepsze
z tej stajni pozycje...

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post09 czerwca 2019, 22:34 - N

Obrazek
OMFG, ale to fajne jest. Dziwne - poważnie, nie myślałem że podbity po równo 6 latach temat będzie tak dziwny, i taki nie owaki jak na Montale, nie kłamię wam wcale.
Doskonale wyważona róża z czymś co można uznać za biscuit i spice.
Co jak co ale szajs to nie jest, a nice.
Rola agaru w tym przedstawieniu jest doprawdy cenna i nieprzenikniona.
Dostajemy perfumy które ewoluują (co nie zawsze się zdarza w tej marce) i wyrzucają na brzeg swych przejść coraz to nowe składowe. Raz techniczny szafran, raz kmin czy irysa.
Warto, ja nie znałem tego smaczka.
Test globalny powinien być naprawdę solidną zjawiskową przemian.
Nadto mam wrażenie, że każda minuta dopieszcza coraz bardziej ten zapach na skórze, tak by można było uchwycić w nim luksusowy kierunek.
Mam na myśli to że zabawa zaczyna się gdzieś na bazarze z przyprawami i rogiem z kwiaciarnią różaną, aby przejść stamtąd do salonu gdzie mieni się misterne wzornictwo perskiego dywanu, fantazyjne słodycze, a na stole tli się kadzidełko.
Jednocześnie brak tu pompatyczności albo kiczu.
Poważny zapach z niezobowiązującym tonem.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex