Teraz jest 18 lipca 2019, 14:24 - Cz

• Reklama

Lubin - Akkad

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Lubin - Akkad (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
13%
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
2
13%
5 - Bardzo dobry
5
33%
6 - Genialny
5
33%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Lubin - Akkad

Post06 grudnia 2012, 21:55 - Cz

Skład:
Góra: mandarynka, bergamotka, szałwia muszkatołowa
Środek: kardamon, elemi, olibanum, styraks
Dół, czyli baza: ambra, labdanum, wanilia, paczula

Jeżeli Dark Aoud pachniał Wam aptecznie i lekarstwiano, i jeżeli sprawiało Wam to przyjemność, spróbujcie Akkadu. Dla mnie to apteka do kwadratu. Zwłaszcza intensywnie w otwarciu, choć o ten apteczny efekt podejrzewam ambrę z paczulą, a i szałwia pewnie dodaje tu tego efektu. Nie wiem, jak pachnie styraks i elemi, więc się nie wypowiadam. Zapachu tego nie odbieram kadzidlanie, raczej balsamicznie i właśnie aptecznie. Projekcja średnia z początku i mam wrażenie, że szybko cichnie, choć testuję z próbki, więc tu może być niemiarodajnie. Z trzech nowych Lubin'ów najciekawszy imo.
Załączniki
akkad1.jpg
akkad1.jpg (18.33 KiB) Przeglądane 15120 razy

Biral

Perfumaniak

Re: Lubin - Akkad

Post06 grudnia 2012, 22:51 - Cz

Hmm, ciekawy odbiór. Dla mnie od początku bardzo balsamicznie z dużą nutą suchej, pieprznej ambry. To pewnie paczula jest odpowiedzialna za taki efekt. Taki piaskowy efekt. Na mnie bardzo trwałe, ale zdecydowanie trzeba zaaplikować przynajmniej 3-4 strzały. Kompozycja dosyć złożona, ale królowa jest jedna - ambra i to w pięknym wydaniu. Mocno się nie wysładza, co jest wielkim plusem, efekt jest ciekawszy. Najlepsza z nowych propozycji i z tego bardzo się cieszę.
Szkoda, że flaszka niezbyt ładna - złota.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 grudnia 2012, 09:55 - Pt

Kiedy te apteczne nuty przycichną (odkryłem też czystek!), wtedy faktycznie króluje ambra i to w złotej odsłonie. Z wanilią, która stopniowo nabiera coraz większego impetu w bazie, ale na szczęście nie staje się ulepkowo słodka. Perfumy mają znakomitą trwałość. Po wieczorowej aplikacji czułem je jeszcze rano po niespokojnie przespanej nocy i prysznicu.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2012, 14:10 - Pt

kjgeneral napisał(a):Kiedy te apteczne nuty przycichną (odkryłem też czystek!), wtedy faktycznie króluje ambra i to w złotej odsłonie. Z wanilią, która stopniowo nabiera coraz większego impetu w bazie, ale na szczęście nie staje się ulepkowo słodka. Perfumy mają znakomitą trwałość. Po wieczorowej aplikacji czułem je jeszcze rano po niespokojnie przespanej nocy i prysznicu.

To jest bardzo dobra informacja - szczególnie w kontekście pierwszej wersji Idole. Sama kompozycja także wygląda na intrygującą. Trzeba będzie zamówić próbkę ( by the way - warto zamówić także próbki dwóch nowych wypustów od Lubina ? ).

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 grudnia 2012, 14:16 - Pt

Cookie13 napisał(a):by the way - warto zamówić także próbki dwóch nowych wypustów od Lubina ?

A cóż to za pytanie? ZAWSZE warto spróbować owego zapachu, gdy jest się perfumaniakiem :lol:
Warto, warto. Syskie cy są ciekawe. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2012, 14:17 - Pt

kjgeneral napisał(a):
Cookie13 napisał(a):by the way - warto zamówić także próbki dwóch nowych wypustów od Lubina ?

A cóż to za pytanie? ZAWSZE warto spróbować owego zapachu, gdy jest się perfumaniakiem :lol:
Warto, warto. Syskie cy są ciekawe. ;)

I tu mnie masz ( ha,ha,ha ) !

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 grudnia 2012, 14:28 - Pt

Miało być "nowego", a nie "owego" :roll:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2012, 14:35 - Pt

^ Się rozumie ( ha,ha,ha ) !

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 grudnia 2012, 14:47 - Cz

Biral napisał(a):Hmm, ciekawy odbiór. Dla mnie od początku bardzo balsamicznie z dużą nutą suchej, pieprznej ambry. To pewnie paczula jest odpowiedzialna za taki efekt. Taki piaskowy efekt. Na mnie bardzo trwałe, ale zdecydowanie trzeba zaaplikować przynajmniej 3-4 strzały. Kompozycja dosyć złożona, ale królowa jest jedna - ambra i to w pięknym wydaniu. Mocno się nie wysładza, co jest wielkim plusem, efekt jest ciekawszy. Najlepsza z nowych propozycji i z tego bardzo się cieszę.
Szkoda, że flaszka niezbyt ładna - złota.

Bardzo podobnie odbieram tę kompozycję. W sercu czuję wyraźną nutę mirry w otoczeniu przypraw, następnie zaś Akkad zaczyna snuć opowieść o ambrze, która jest rzeczywiście dość wytrawna. Nie da się ukryć, że Akkad to sprawnie skomponowane perfumy, z wyraźnym trójfazowym przebiegiem na skórze. Marketingowe nawiązania do mitologii sumeryjskiej generalnie mnie nie ruszają, ale Akkad rzeczywiście może ewokować taki klimat, jeśli się trochę postaramy i uruchomimy naszą wyobraźnię. Longevity na mojej skórze - bite 10 godzin, a więc lepiej niż dobrze.
Moja ocena; nieco naciągane "5".
Ostatnio edytowano 07 czerwca 2013, 12:37 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 stycznia 2013, 18:30 - Wt

Dla mnie to mix L'Occitane Eau de Baux i Carner Bracelona D 600,czyli przydymiona wanillia i trochę ambry.
Rzeczywiście najciekawszy z całej nowej trójki ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 stycznia 2013, 15:09 - Śr

Peter napisał(a):Dla mnie to mix L'Occitane Eau de Baux i Carner Bracelona D 600,czyli przydymiona wanillia i trochę ambry.

Bezapelacyjnie. I przy okazji najbardziej niszowy z tejże trójki. Chociaż naturalnie nie jest to niszowość rozumiana jakoś ekstremalnie, bo też i Lubin nie jest marką eksplorującą jakieś nowe rejony olfaktoryczne, a stawiającą raczej na uniwersalną urodę i dobrą jakość swoich zapachów. W tym kontekście Akkad jawi się jako swoisty kompromis między niszowym artyzmem, a charakterystyczną dla tej marki niemal mainstream'ową przyswajalnością.

Niacha

Post02 stycznia 2013, 16:16 - Śr

Cookie13 napisał(a):
Peter napisał(a):Dla mnie to mix L'Occitane Eau de Baux i Carner Bracelona D 600,czyli przydymiona wanillia i trochę ambry.

Bezapelacyjnie. I przy okazji najbardziej niszowy z tejże trójki. Chociaż naturalnie nie jest to niszowość rozumiana jakoś ekstremalnie, bo też i Lubin nie jest marką eksplorującą jakieś nowe rejony olfaktoryczne, a stawiającą raczej na uniwersalną urodę i dobrą jakość swoich zapachów. W tym kontekście Akkad jawi się jako swoisty kompromis między niszowym artyzmem, a charakterystyczną dla tej marki niemal mainstream'ową przyswajalnością.

Czyli Galaad wypada gorzej? A szkoda bo właśnie ten mnie ciekawił. Czekam na wrażenia z reszty trójcy. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 stycznia 2013, 16:18 - Śr

Nie wiem czy gorzej, ale moim zdaniem po prostu mniej ciekawie.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post02 stycznia 2013, 20:25 - Śr

Po prostu Akkad z tej trójki ma najwięcej charakteru :)

Biral

Perfumaniak

Post02 stycznia 2013, 21:23 - Śr

kjgeneral napisał(a):Po prostu Akkad z tej trójki ma najwięcej charakteru :)

Jak najbardziej!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 stycznia 2013, 15:18 - Cz

Zdecydowanie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 czerwca 2013, 12:37 - Pt

... lecz mimo wszystko po pewnym czasie jego repertuar zaskakująco szybko się wyczerpuje i Akkad zaczyna po prostu nudzić. Przynajmniej mnie. Dlatego moja aktualna ocena tego zapachu jest już bardziej powściągliwa; "4+".

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 czerwca 2013, 22:44 - Pt

Cookie13 napisał(a):

... lecz mimo wszystko po pewnym czasie jego repertuar zaskakująco szybko się wyczerpuje i Akkad zaczyna po prostu nudzić. Przynajmniej mnie. Dlatego moja aktualna ocena tego zapachu jest już bardziej powściągliwa; "4+".

Tak. To zresztą wydaje się być wadą całej trójki. Niby niszowo, niby charakternie, ale po pewnym czasie jak z dobrą piosenką - przebojem jednego sezonu - osłucha się, albo jak z obrazem, który się opatrzy...

Jadwing

Post09 czerwca 2013, 01:16 - N

Testowałam tylko zgieciołokciowo i nie odważę się na test globalny... Akkad pachnie wypisz-wymaluj jak wnętrze drewnianego, od dawna nie wietrzonego domku w zakładowym ośrodku wczasowym (pamiętam doskonale ten zapach z dzieciństwa, buchający z progu przy pierwszym rekonesansie wakacyjnego lokum) - drewno pokryte kurzem i słodkawe, duszne powietrze... wąchałam z przedramienia i z niepokojem zerkałam, czy gdzieś z kąta nie wyskoczy na mnie szczypawka albo kaowiec Marian w tureckim swetrze :?
[flakony]*[dekanty]
I would rather be a doorkeeper in the house of my God than dwell in the tents of wickedness.
Psalm 84:10

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 czerwca 2013, 11:44 - Pn

Jadwing napisał(a):Testowałam tylko zgieciołokciowo i nie odważę się na test globalny... Akkad pachnie wypisz-wymaluj jak wnętrze drewnianego, od dawna nie wietrzonego domku w zakładowym ośrodku wczasowym (pamiętam doskonale ten zapach z dzieciństwa, buchający z progu przy pierwszym rekonesansie wakacyjnego lokum) - drewno pokryte kurzem i słodkawe, duszne powietrze... wąchałam z przedramienia i z niepokojem zerkałam, czy gdzieś z kąta nie wyskoczy na mnie szczypawka albo kaowiec Marian w tureckim swetrze :?

Gorzej, kiedy - jak w horrorze klasy "b" - kaowiec Marian w tureckim swetrze, okaże się być krwiożerczym, gigantycznym skorkiem, pożerającym kolonistów.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex