Teraz jest 19 lipca 2019, 06:46 - Pt

• Reklama

Maria Candida Gentile - Sideris

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maria Candida Gentile - Sideris (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
3
38%
6 - Genialny
4
50%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Maria Candida Gentile - Sideris

Post01 grudnia 2012, 11:59 - So

Obrazek

Notes: frankincense, Corsican myrtle, Indian black pepper, labdanum, saffron, Turkish rose, Ayrshire splendens rose, Siamese benzoin, waxed woods, Javanese sandalwood

Zazwyczaj drepczę wokół zapachów i się zastanawiam czy jest trwały? czy mi się nie znudzi? czy za daną sumę nie mogę czasem znaleźć czegoś lepszego? itd. itp. Tym razem nic z tych rzeczy. To jest to! :mrgreen:

Widzicie tę ilość żywic w liście nut? One wszystkie tam są. Od pierwszej chwili aplikacji aż do samego końca bazy i nadają Sideris ciężki do podrobienia klimat renesansowego pałacu. Oczywiście są tam również szafran i róże, ale to co decyduje o charakterze tej kompozycji to żywice. Lakierowana podłoga skrzypi, kurz wiruje w snopie światła, a trzystuletnie obrazy na ścianach czernieją i wydają z siebie słodko-gorzki zapach werniksu (tak, w werniksach używa się tych samych żywic co w perfumach ;) ).
Perfumy same w sobie nie przypominają piętrowych retro-kompozycji, składniki potraktowane są z prostotą i szacunkiem - kadzidło, labdanum, styraks - można je wyróżnić i tak właśnie pachną ze słoiczków.
Sideris jest trwały i zacnie projektuje. Dla mnie to było naprawdę wielkie odkrycie. :mrgreen:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Maria Candida Gentile - Sideris

Post01 grudnia 2012, 12:41 - So

Bardzo jestem ciekaw zapachów tej marki.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2012, 16:14 - So

Niacha, raz jeszcze przeczytałem Twoją wstępną recenzję powyżej i jeszcze bardziej się wkręciłem. Czy perfumeria G. wysyła próbki z atomizerkiem ?

Biral

Perfumaniak

Post01 grudnia 2012, 18:05 - So

Sideris jest piękny, gęsty,żywiczny. Najbardziej mi podszedł z całej serii.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2012, 18:36 - So

Mógłbyś podać jakieś bardziej konkretne skojarzenia ( w sensie pokrewieństwa - nawet dalekiego - z innymi zapachami, atmosfery etc. )
A jakie jeszcze znasz zapachy tej marki, Biral ( i jakie wrażenie na Tobie zrobiły ? ) ?

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2012, 23:00 - So

Biral napisał(a):Sideris jest piękny, gęsty,żywiczny. Najbardziej mi podszedł z całej serii.

Ha! Cieszę się, że również się spodobał. :]

Cookie - G. wysyła próbki z atomizerem - można to podobno załatwić przez telefon. Hanbury jest z nich najbardziej kwiatowy. Exultat troszkę podobny do Sideris. Cinabre jest hardkorową pylistą różą w popiele - niektórzy piszą że romantyczny/seksowny hehe jak piła mechaniczna - ma mocne uderzenie. Barry Lyndon idzie ponoć najbardziej w męską stronę - ale tego nie testowałam globalnie. ;] To tak w skrócie. Mogłabym mieć wszystkie. : D

Sideris przypomina Olibanum Pro Fumum Roma - no ale to inne żywice - natomiast podobny realizm zapachu.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 grudnia 2012, 23:04 - So

Dziękuję za informacje. Trzeba się będzie koniecznie postarać o próbki wobec tego.

Biral

Perfumaniak

Post02 grudnia 2012, 18:01 - N

Cookie13 napisał(a):Mógłbyś podać jakieś bardziej konkretne skojarzenia ( w sensie pokrewieństwa - nawet dalekiego - z innymi zapachami, atmosfery etc. )
A jakie jeszcze znasz zapachy tej marki, Biral ( i jakie wrażenie na Tobie zrobiły ? ) ?

Wszystkie z pewnością łączy jedna cecha, czuć niesamowicie wysoką jakość składników i nos jednego twórcy. Nie wiem, jak to określić, ale są bardzo specyficznie skomponowane. Nie wiem, czy Niacha się ze mną zgodzi, ale one są po prostu inne.
Podoba mi się Sideris, już o tym pisałem. Przez swoją balsamiczność. Nawet nie jestem w stanie rozłożyć tej kompozycji, tworzy jakąś zwartą całość.
Na drugim miejscu są Gershwin. To stonowane, inne niż w wodach kolońskich cytrusy i balsamiczne kadzidło. Bardzo ciekawy efekt.
Exultat przypomina mi coś, co już wąchałem. Wyraźne są liście fiołka i chyba to mi się kojarzy z innymi kompozycjami.
Żadna z kompozycji nie jest krzykliwa, bardziej otacza noszącego delikatną otoczką, co mi się bardzo podoba.
Właśnie psiknąłem sobie Gershwina i Exultata w celu porównania wcześniejszych skojarzeń. Naprawdę piękne kompozycje.
Wielkim minusem jest cena. Ponad 600zł za butelkę to za dużo. Powinny być w cenach Artisanów. Wtedy wziąłbym Sideris, Gershwin i Exultat.
Dodam, że nie wziąłem dwóch pozostałych próbek, tj. Cinabre (bardzo różany) i Hanbury. Ale Hanbury pięknie pachnie białymi kwiatami , coś niesamowitego. Pomimo tego kwalifikowany jest jako unisex. Bałbym się je nosić, ale kobietom i co odważniejszym mężczyznom lubującym się w kwiatach gorąco polecam.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 grudnia 2012, 18:05 - N

^ Brzmi świetnie.

Biral

Perfumaniak

Post02 grudnia 2012, 18:34 - N

Cookie13 napisał(a):^ Brzmi świetnie.

Myślę, że spodobają się tobie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 grudnia 2012, 18:39 - N

Oczywiście nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 grudnia 2012, 15:09 - Śr

Bardzo ciekawy zapach. Sideris odbieram jako różę skąpaną w żywicach. Z czasem żywiczność zaczyna dominować nad królową kwiatów, a zapach - o czym wspomina Niacha w swym poście powyżej - ewokuje skojarzenia z jakimś renesansowym wnętrzem z licznymi obrazami, które uwalniają charakterystyczną woń werniksu. Nie ukrywam, że bardzo mi się ten zabieg podoba.
Sideris oceniam na mocne "5". Naprawdę oryginalny zapach.
Ostatnio edytowano 14 lutego 2014, 13:25 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Super Perfumaniak

Post13 lutego 2014, 19:43 - Cz

Zgadzam się całkowicie - piękny, balsamiczny, żywiczny, gęsty, cudownie otulający...

Artplum

Mega Perfumaniak

Post13 lipca 2014, 15:48 - N

Cookie13 napisał(a):Bardzo ciekawy zapach. Sideris odbieram jako różę skąpaną w żywicach. Z czasem żywiczność zaczyna dominować nad królową kwiatów, a zapach - o czym wspomina Niacha w swym poście powyżej - ewokuje skojarzenia z jakimś renesansowym wnętrzem z licznymi obrazami, które uwalniają charakterystyczną woń werniksu.

Mam bardzo podobne skojarzenia.
Co najzabawniejsze - rózy w ogóle nie ma w składzie, a wg opisu z Galilu:

Główną nutą zapachu Sideris jest czystek, typowo śródziemnomorska esencja. Razem z mirrą tworzą aromat przypominający dziką różę

A ja gotów byłbym się założyć, że jest tam róża. Róża, żywice i kadzidło. Przez jakiś czas wyczuwałem podobieństwo z Incense Rose Andy Tauer - też róża skąpana w kadzidle. A tu proszę - jest róża, ale bez róży...
A tak w ogóle, to bardzo przyjemny zapach, który poznałem przez całkowity przypadek. Wśród zakupionych próbek była jedna podpisana MCG Sideris. Nic mi to nie mówiło, ale gdy tylko spróbowałem, to natychmiast zacząłem szukać informacji, czym właściwie pachnę ;)
Jestem pod wrażeniem tych perfum, tylko onoszę wrażenie, że mają zbyt silny "przechył" w damską stronę
Artur

rabarbary

Super Perfumaniak

Post13 lipca 2014, 18:42 - N

Aż poleciałam po odlewkę.
Na mojej skórze ani ciut ciut róży, ufff!
Nie, żebym coś przeciwko róży miała, ale wolę mieć choć kilka perfum bez niej :lol:
Jak dla mnie to uniseks przechylony na męską stronę, może brak tej róży zmienia odbiór.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post13 lipca 2014, 18:47 - N

rabarbary napisał(a):Aż poleciałam po odlewkę.
Na mojej skórze ani ciut ciut róży, ufff!
Nie, żebym coś przeciwko róży miała, ale wolę mieć choć kilka perfum bez niej :lol:
Jak dla mnie to uniseks przechylony na męską stronę, może brak tej róży zmienia odbiór.

Nie wyczuwasz róży?
Czyli wrażenia są naprawdę bardzo subiektywne. Poczytałem trochę o tym zapachu i niektórzy tę różę podają w składzie, inni nie..
W każdym razie mój nos ją tam wyczuwa mocno i ewidentnie - różę, lub coś, co ją świetnie imituje.
Natomiast przechyłem na męską stronę mnie pocieszyłaś :)
Artur

rabarbary

Super Perfumaniak

Post15 września 2014, 18:20 - Pn

Strasznie uzależniający jest ten narkotyczno-balsamiczno-żywiczny zapach.
Jak z nieco mrocznej bajki...

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2016, 10:27 - Cz

Bardzo ciekawe perfumy. Tak poprzednicy opisali, są tłuste, żywiczne, lekko kulinarne na początku i drzewne na końcu. Żyją, ewoluują, bawią się z noszącym w kotka i myszkę, bo potrafią zniknąć i się znów pojawić. Róża na mnie się pojawia, ale nie w sposób dosłowny, ale w tle i czasem daje o sobie znać. Nie jest to mój typ perfum, może nawet skręcają za bardzo w damską stronę, ale doceniam je i to bardzo.

Mocne "5".

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex