Teraz jest 20 lipca 2019, 13:08 - So

• Reklama

Diptyque - Volutes EDP

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Diptyque - Volutes EDP

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
57%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Diptyque - Volutes EDP

Post01 grudnia 2012, 08:57 - So

Obrazek

Różowy, madagaskarski pieprz, szafran, miód suszone owoce, irys, siano, tabaka, oppoponax, styrax, benzoin, mirra.

Od pierwszego momentu Volutes sprawiają niespodziankę, ponieważ otwarcie tych perfum trwa przez jakieś trzy sekundy i ... prawie w ogóle nie pachnie. Natomiast, nie ma co narzekać - po minucie na skórze od razu rozwija się piękne serce tej kompozycji i co ciekawe, pojawia się z niczego. I to serce pachnie jak zwinięte poszatkowane listki tytoniu w jasnobrązowej barwie - ciepło i komfortowo. Z czasem pojawiają się lekko miodowe żywice. Dość trwały, ale warto Volutes użyć w większej ilości. Podoba mi się, że zapach nie sili się na naturalizm, ale wykorzystując motyw tytoniu jednak jest kompozycją perfumeryjną. Już po kilku testach widzę, że naprawdę przyjemnie nosi się go w zimę do szalika. ;) (zdjęcie na moim pudełku próbek :] )

JayKay

Perfumaniak

Re: Diptyque - Volutes EDP

Post22 września 2014, 21:23 - Pn

Lubię zaglądać w niszę niszy i odkrywać takie jednowpisowe perełki 8-)
Dzisiaj noszony po raz trzeci globalnie, poprzedzone to testem nadgarstkowym więc co nieco mogę na jego temat napisać.
Tematem przewodnim na mojej skórze jest irys. Pojawia się w chwili aplikacji i trwa do samego końca zapachu a więc ponad 12h nieśmiałej projekcji.
Zaczyna się nieco chaotycznie, dość skomplikowanie, od razu słodkawo i przestrzennie. Po kilku chwilach zaczynam rozróżniać nuty (stopniując intensywność >) siana, suszu kwiatowego (chyba nieśmiertelnik), miodowego tytoniu. Zapach ma w sobie coś zwiewnego, wręcz eterycznego. Całość zmierza ku przede wszystkim benzoesowo-żywicznej bazie, gdzie coraz bardziej nieśmiało irys i tytoń dokonują żywota.
Charakterem Volutes przypomina mi Jade od Durbano i Fougere Bengale Parfum d'Empire zapewne za sprawą kombinacji siana, nieśmiertelnika, tytoniu i irysa oraz jakiegoś lekkiego i delikatnego, powietrznego pierwiastka. Porównanie do Chergui mnie nie przekonuje, Chergui jest cięższy, bardziej słodki, owocowy, cieplejszy, bardziej przysadzisty.
Na sobie najchętniej widział bym je jesienią bądź chłodną wiosną.
Wahałem się pomiędzy 4 a 5 ale trochę zbyt duża dawka benzoesu pozbawia Volutes wrażenia całkowitej naturalności. Daję 4.

Lucjan

Moderator

Post02 kwietnia 2018, 13:28 - Pn

Zapach wydaje się bardzo niszowym z tego względu , że na anglojęzycznej Fragrze nie ma ani jednego wpisu :shock: :o :roll:

Po 4 latach u nas wypada coś napisać 8-)

Bardzo ciekawe połączenie miodu i tytoniu , od razu w moim przypadku nasuwa się drobne skojarzenie z Naxosem od Xerjoff'a z tą różnicą jest nie jest aż tak słodko , głównie za sprawą przypraw. Irys jest bardzo sprytnie wpleciony w całość i jakby schowany w dalszym planie. Ogólnie pachnidło wielowymiarowe - nuty przeplatają się ze sobą co sprawia , że nie układa się na skórze linearnie.

Ocena " 5 " - może i odrobinę na wyrost ale to kolejny produkt ze stajni Diptque po 34 Boulevard Saint Germain , który mnie w jakiś stopniu oczarował ;)

Maćku i Arturze- czekam na Wasze spostrzeżenia :!:

ayy

Forumowicz

Post02 kwietnia 2018, 13:32 - Pn

Lucjan napisał(a):Zapach wydaje się bardzo niszowym z tego względu , że na anglojęzycznej Fragrze nie ma ani jednego wpisu :shock: :o :roll:

Dopiero tydzień czy dwa temu na fragrze oddzielili wersje EDP od EDT Diptyque.

Lucjan

Moderator

Post02 kwietnia 2018, 13:40 - Pn

Czyżby więc różnice dotyczyły tylko koncentracji :?: , bo skład EDP podany nieco skąpo :|

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex