Teraz jest 20 lipca 2019, 12:35 - So

• Reklama

Carner Barcelona - Cuirs

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Carner Barcelona - Cuirs (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
14%
5 - Bardzo dobry
17
61%
6 - Genialny
7
25%

Liczba głosów : 28

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Carner Barcelona - Cuirs

Post02 listopada 2012, 20:22 - Pt

Carner i jego trzy (jak si e dzisiaj okazało już cztery) kompozycje kusiły mnie od dłuższego czasu. Tym większy zawód mi dzisiaj sprawił, ten, od którego oczekiwałem najwięcej, czyli CUIRS.
Nuty za fragrantica.com

Nuty głowy: szafran, kmin;
Nuty serca: drzewo sandałowe, paczula, gwajak, cedr i fiołek
Nuty bazy: piżmo, labdanum, pestki tonka, oud, cypriol (?), ambra, nuty skórzane i amyris(?).

Obrazek

Co czuję? Trochę cieplejszy Dark Oud Montale. Za podwójną cenę. Wszystkie kompozycje Carnera kosztują: 50ml- 409zł, 100ml - 609zł.
Warto? Myślę, że nie. To co proponuje Carner dał nam już Montale.
Po raz kolejny jeden z moich ulubionych członków portalu Fragrantica.com miał rację. Cytując : Carner seems to be specialized in rip-offs.

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Carner Cuirs

Post02 listopada 2012, 22:14 - Pt

Do mnie jedzie właśnie próbka D 600,zobaczymy,co z tego będzie ;)
Te ceny masz z Mon Credo?
Odnośnie Cuirs,prawda to,iż przypomina trochę Black Afgano i jest bardzo mocny?

Biral

Perfumaniak

Re: Carner Cuirs

Post02 listopada 2012, 22:22 - Pt

Nie przypomina mi Black Afgano, nie ma tej charakterystycznej nuty. To raczej wersja Dark Aoud. Ceny oczywiście z Mon Credo.

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Carner - Cuirs

Post03 listopada 2012, 08:52 - So

Cypriol - cyperus scariosus - na niemuzycznej.
Odtwarza zapach papirusu.

Amyris to chyba amyris balsamifera - olejek z drzewa sandałowego.

Biral

Perfumaniak

Post03 listopada 2012, 08:54 - So

Dzięki, Aleksandrze! :-)

Peter

Post18 grudnia 2012, 20:39 - Wt

A więc od zeszłego tygodnia mam próbkę Cuirs.
Zapach jest,wg mnie,bardzo podobny do Black Afgano. W czasie testu nadgarstkowego te konotacje były uderzające,w globalnym natomiast robił się na mojej skórze jakby ciut bardziej "zielony",niemniej dalej podobieństwo było więcej,niż spore.
Trwałość i projekcja mniejsza,niż w wypadku BA,ale naturalnie nie było też co narzekać- 8 godzin daje radę,projekcję natomiast oceniłbym na czwórkę,w późniejszym etapie usadawia się bliżej skóry.
Podobieństwa do Dark Aoud nie wyczuwam w nim ani trochę.
Dla wielbicieli BA pozycja godna przynajmniej wypróbowania.Mnie się spodobał,w przyszłości poważnie rozważę zakup całej setki.Wystawiam piątkę :)

Greg

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2014, 11:34 - So

Niestety nie powalił mnie ten zapach. Wręcz rozczarował. Zaczyna się bardzo fajnie, intrygująco i przyjemnie. I trwa to tylko kilka minut. Potem zapach przez jakieś dwie godziny jest dla mnie nieciekawy a wręcz irytujący - nawet nie potrafię do końca określić dlaczego. Następnie jest jeszcze dziwniej - jest poprawa , tylko, że zaczyna pachnieć podobnie do Dark Oud Montale (który bardzo lubię).

Jak dla mnie - Dark Oud zdecydowanie powyżej Cuirs. Skojarzenia z Black Afgano - oba mnie w podobny sposób irytują...

Gdybym miał wystawić ocenę - 3. Z głosowaniem w ankiecie chyba się jeszcze wstrzymam, może przetestuję go raz jeszcze.

Greg

Aktywny forumowicz

Post20 sierpnia 2014, 20:43 - Śr

I chyba dobrze, że wstrzymałem się z oceną, bo była zbyt pochopna i krzywdząca dla tego zapachu. W międzyczasie pokochałem Black Afgano i moje odczucie w stosunku do Cuirs zmieniło się również.

Początkowo mocno przypomina mi BA (a to co irytowało, zostało pokochane :D), brak mu jednak tej charakterystycznej kremowej nuty, która po jakichś dwóch godzinach uwypukla się w BA, w tym czasie Cuirs zmierza już w trochę w kierunku skóry i Dark Oud.

Ciekawe to pachnidło, łączy trochę pewne elementy Black Afgano i Dark Oud i może się podobać. Z oceną się jeszcze wstrzymam, ale zapach awansował w okolice 4,5.

Greg

Aktywny forumowicz

Post05 stycznia 2015, 00:58 - Pn

Po kilku kolejnych testach wystawiam ocenę 4,0. Ale takie mocne. Gdyby nie oczywiste nawiązania do Black Afgano byłoby wyżej. Zapachy, zwłaszcza w otwarciu są do siebie wyraźnie podobne, Black Afgano jest mroczny, wyrazisty, więcej w nim drewna i dymu, Cuirs zaś jest subtelniejszy i delikatniejszy. W dalszej fazie wrażenia jak wcześniej opisałem.

Ogólnie dobry zapach, wart poznania.

raffde

Aktywny forumowicz

Post29 stycznia 2015, 09:29 - Cz

Od wczoraj go testuje. Bardzo podobny do Black Afgano. Projekcja i trwałość stawia go w czołówce perfum wartych do przetestowania.

agat1969

Post20 czerwca 2015, 10:14 - So

Miałem wielkie oczekiwania co do tego zapachu, odlewkę mam już prawie 2 lata.
Próbowałem polubić się z tym zapachem, ale niestety nic z tego nie wyszło. Bardzo ciężko i niekomfortowo czuję się w tym zapachu. :oops:
Choć sam zapach jeśli chodzi o parametry jakościowe ma znakomite. :idea:
Moja ocena będzie dość niska, ale tylko dlatego, że po prostu zapach nie trafia w moje gusta.
Ostatnio edytowano 11 października 2016, 13:03 - Wt przez agat1969, łącznie edytowano 2 razy
Mente et Malleo

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 czerwca 2015, 11:28 - So

U mnie wręcz przeciwnie, bardzo mi się spodobał i zebrałem potrójną koronę wszystkich grających tą samą nute czyli, Black Afgano, Kabul i tytułowy Cuirs i bardzo chętnie będę je nosił w okresie jesienno-zimowym.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Savanoja

Forumowicz

Post26 czerwca 2015, 23:09 - Pt

Oceniłam na 5
Bardzo podobny do Afgańczyka i osobiście spokojnie mogę go nosić, bo Afgana nie dźwigam. Testowałam go globalnie tylko raz, w koszmarnym upale ubiegłego roku i wypadł wspaniale :D

agat1969

Post11 października 2016, 13:02 - Wt

agat1969 napisał(a):Miałem wielkie oczekiwania co do tego zapachu, odlewkę mam już prawie 2 lata.
Próbowałem polubić się z tym zapachem, ale niestety nic z tego nie wyszło. Bardzo ciężko i niekomfortowo czuję się w tym zapachu. :oops:
Choć sam zapach jeśli chodzi o parametry jakościowe ma znakomite. :idea:
Moja ocena będzie dość niska, ale tylko dlatego, że po prostu zapach nie trafia w moje gusta.

Zmieniam zdanie nt. zapachu o 180 stopni, tzn. na temat kompozycji, bo jeśli chodzi o parametry jakościowe to są znakomite, jak już pisałem wyżej,
ponosiłem go kilkakrotnie ostatnio i o dziwo zaiskrzyło.
Ocena ode mnie na dziś to 5.
Mente et Malleo

marco.polo.

Forumowicz

Post13 października 2016, 08:37 - Cz

Bardzo ładny zapach, nie jest tak przytłaczający jak Black Afgano.

BlueJeans

Moderator

Post19 października 2016, 12:52 - Śr

W koncu mialem mozliwosc zapoznac sie z tym osobnikiem przez zakupiona probke. Po pierwszej aplikacji na nadgarstek zapach przy otwarciu wydawal mi sie ladny i znajomy... po 1h nie mialem watpliwosci, ze bardzo przypomina mi Dunhilla Icon Absolute w fazie "bazy" przypuszczam, ze dzieje sie tak za sprawa szafranu oraz oudu. Zapach jak najbardziej jest godny polecenia i oceniam go na mocne 5.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post19 października 2016, 14:31 - Śr

Mi przypomina również Montale Dark Aoud oraz otwarcie Lalique Encre Noire A L'Extreme.

albinguma

Forumowicz

Post22 listopada 2017, 14:49 - Śr

Świetna pora na Cuirs. Idealnie trafia w moje gusta. Parametry bardzo dobre. Czy podobny do ww wymienianych zapachów, na pewno coś w tym jest, jak już mam porównać to mi bardziej kojarzy się z Afgańczykiem niż DA od Montale, choć to porównanie z pamięci, nie testu ręka w rękę. Na dzień dzisiejszy ode mnie 6 :)

Aneta

Post27 listopada 2017, 18:31 - Pn

Będę Cuirs bronić jak matka -dziecię :) Jeden z moich ulubionych zapachów , szczególnie na te chłodniejsze miesiące. Mam szczególny sentyment , gdyż ta marka i ten konkretny zapach to było pierwsze moje zetknięcie z niszą. I tak leci już kolejny flakon... Są absolutnie zniewalające, intrygujące , narkotyczne wręcz. Nie znajduję jednak w nich podobieństwa do Black Afgano..za to do Eutopie No 3 zdecydowanie tak!- w końcu wyszły spod tej samej ręki Soni Constant.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 marca 2019, 19:57 - N

Narkotyczne, intrygujące, zniewalające ... tak zdecydowanie tak! to są okreslenia, które pasują do tego zapachu.
A jeżeli Black Afgano, Dark Aoud pachnie podobnie a do tego lepiej, dłużej i mocniej to musze je mieć!
Na razie od kilku dni pławię się w tym zapachu jak klepoatra w mleku. Upajam się nim i wciąż dopsikuję. Tak już mam, nawet Dior Homme Parfum kiedy się w nim zakochałem mogłem dopsikiwac kilka razy dziennie. Nie jestem w stanie ocenić parametrów gdyż wydają mi się za małe ale tak jest każdym zapachem który pokocham.
Przypomina mi któryś z Tom Ford, może Plum Japonaise albo może to były Amouage albo Creed? Tak to ta półka! Bogactwo zapachu urzeka, tego nie da się podrobić tanim kosztem. O ile zapachy świeże można podrobić to te "orientalne" po prostu nie da się oszukać ceny.
Czy to miłość czy zauroczenie? Pewnie to drugie i za jakiś czas będę miał dość tych perfum albo zdobędę ww. braci/kuzynów i stwierdzę że faktycznie są lepsze. Ale narazie chwilo trwaj tak pięknie! Idę sobie psiknąć jeszcze raz!
W przypływie extasy daję 6.
D600 nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Teraz się zastanawiam który następny: Paolo Sanoto, Rima IX czy El Born
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex