Teraz jest 19 lipca 2019, 06:41 - Pt

• Reklama

Sonoma Scent Studio - Forest Walk

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Sonoma Scent Studio - Forest Walk (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
1
17%
6 - Genialny
4
67%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Sonoma Scent Studio - Forest Walk

Post07 października 2012, 12:28 - N

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Nie wiem w sumie, po co wklejam zdjęcia flakonów SSS; te nowe wszystkie wyglądają identycznie. Patrząc na nie od frontu, nie wiadomo nigdy jaki to zapach. Rozróżnić je można tylko po papierowych etykietach naklejonych od spodu. Rozwiązanie bardzo niszowe ;)

Nuty: black hemlock absolute, fir absolute, Western red cedar, oakwood absolute, galbanum resin, jasmine sambac absolute, violet, olibanum, labdanum absolute, natural oakmoss absolute, aged Indian patchouli, New Caledonia sandalwood, orris, benzoin, earthy notes.

W pierwszej turze zamówienia dostałem próbkę m.in. Forest Walk, żeby w razie czego go pominąć przy zamawianiu drugiej części, gdyby się nie spodobał. Miło ze strony Laurie Erickson.

Forest Walk jest dla mnie najłatwiejszym z testowanych na razie zapachów Sonomy. Panie wszystkimi odcieniami cedru z dodatkiem kwiatów, nut sosnowych i czarnego hemlocka. Otwarcie jest łudząco podobne do późniejszych faz tuberozowego Cedre Lutensa. No po prostu część składników obu zapachów musi się pokrywać. A jeśli ktoś nie wierzy, że w Cedre jest cedr albo że sam cedr potrafi pachnieć jak tuberoza,to niech powącha Forest Walk.

Początkowy atak cedru, który przywodzi skojarzenia raczej z zakładem stolarskim niż lasem, szybko słabnie i do głosu zaczynają dochodzić żywiczne nuty sosny i czarnego hemlocka. Podobno black hemlock pachnie podobnie jak żywica sosnowa, ale taka występująca w naturze; z kolei olejek sosnowy jest podobno bardzo słodki, wręcz konfiturowy. Tu proporcje są bardzo dobrze jak na mój gust dobrane, nie poraża nas nic słodkiego, jak w Fille En Aiguilles, ale cały czas w tle czuć ostrawą żywiczną nutkę, która dodaje głębi dosyć mdłym, jeśli pozostawić je samym sobie, nutom cedrowym. Czuję też fiołka, odrobinę jaśminu, odrobinę paczuli, odrobinę kadzidła; wszystko ładnie zmieszane i tworzące jednorodny, ładny i bogaty akord. Forest Walk z czasem nie zmienia się jakoś drastycznie na skórze - ewolucja zapachu jest minimalna.

Zapach dość bogaty. Jak zwykle w przypadku Sonomy jest co testować i analizować. Z tego, co na razie poznałem (wąchałem wcześniej Winter Woods i Fireside Intense), FW jest najmniej dziwny, najmniej sprawia wrażenie, że został zmieszany w piwnicy szalonego perfumiarza, a raczej w sterylnym laboratorium jakiegoś uznanego domu perfumeryjnego.

kapłan

Re: Sonoma Scent Studio - Forest Walk

Post07 października 2012, 16:47 - N

To na razie mój faworyt od Sonomy. Spędziłem z nim pół dnia i podoba mi się jak otacza mnie charakterystyczną chmurką, którą czuję bardzo wyraźnie przez wiele godzin. Jednocześnie nie jest nachalny; zachowuje się jakby stapiał się z nosicielem. No i w samym zapachu też nic mi nie przeszkadza; czuję się pachnący, a nie "wyperfumowany", co dla mnie jest wielkim plusem.

Końcówka jest naprawdę piękna i zahaczająca charakterem o szypr. Trochę żałowałem, że od początku nie czuć było mchu dębowego, ale po kilku godzinach można go już wychwycić, szczególnie jeśli chuchnie się na miejsce aplikacji. (Co lubię czasem robić.)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post19 listopada 2012, 16:32 - Pn

Zamiast słów;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 11 stycznia 2016, 16:46 - Pn przez Cookie13, łącznie edytowano 2 razy

petronela

Post27 listopada 2012, 18:45 - Wt

zrobiliście mi wielkiego smaka węchowego na sonomę, a nigdzie dorwac nie mogę!

ma któryś z Was do odsprzedania jakies próbki?

matlak

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2012, 09:17 - Śr

Naprawdę świetne obrazy wybrane przez Ciastka.. lecz jakbym miał dodać swoje to ta zieleń na nich była by na wpół fluorescencyjna, ponieważ ten zapach jest jakiś taki słodki na mnie, nie spodziewałem się ... wyobrażałem sobie coś bardziej suchego,a tutaj "mokra i słodka" zieleń lasu - daję bardzo mocne 5 także za walory użytkowe..

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 listopada 2012, 15:05 - Cz

Pierwotnie w ankiecie kliknąłem mocną piątkę, ale po kilku późniejszych testach zapach objawił mi się w całej swej dziwnej krasie, a ocena automatycznie powędrowała w górę na w pełni zasłużoną "6". Chciałbym to z całą mocą podkreślić.

Pepe Le Swąd

Forumowicz

Post08 marca 2013, 19:43 - Pt

Zasługuje moim zdaniem na ocenę bdb, używam od miesiąca, cieszę sie, że na mojej skórze projektuje bardziej żywicznymi i drzewnymi nutami, okraszonymi kadzidłem. Nie wyczuwam prawie nut kwiatowych, trwały, lecz raczej trzyma sie blisko skóry, naprawdę świetny.

Glint

Aktywny forumowicz

Post14 marca 2013, 16:18 - Cz

Zapach dla mnie nie noszalny - niestety. Dodatkowo dziewczyna po całym dniu stwierdziła, ze pachnę nieumytą ..p. :)
Więc oddałam koleżance :)

disciple

Forumowicz

Post13 kwietnia 2015, 10:37 - Pn

Jak najlepiej nabyć ten zapach w całości lub jego próbkę? Zdaje się, że w Polsce nie jest on dostępny.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post13 kwietnia 2015, 10:48 - Pn

Właśnie jestem na etapie rozkminy jak zdobuć te zapachy. W zasadzie to są dwie opcje albo rodzina/znajomi w USA albo firmy które zbierają zakupy i przesyłają dalej do polski (np polamer).
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin

lolek

Post13 kwietnia 2015, 15:30 - Pn

Była rozbiórka na forum, i jedna osoba miała dość dużo flakonów, nie pamiętam już kto...może jeszcze coś jest na stanie?

disciple

Forumowicz

Post14 kwietnia 2015, 15:33 - Wt

Będę niezmiernie uradowany, jeśli jeszcze ktoś miałby to na zbyciu. Rodziny w Ameryce nie posiadam (o ile mi wiadomo), a na stronie Sonomy zauważyłem, że poza USA nie wysyłają.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

lolek

Post14 kwietnia 2015, 15:44 - Wt

Dorzuć do listy jeszcze tabakę :)

disciple

Forumowicz

Post15 kwietnia 2015, 15:38 - Śr

lolek napisał(a):Dorzuć do listy jeszcze tabakę :)

Dorzucam również Incense Pure. Przypuszczam, że to jednak Forrest może stać się moim perfumowym Graalem. Jestem pełen ufności, że to olfaktorycznie będzie strzał w 10. Jedynie co może mi się nie spodobać to trwałość, ale gdzieś czytałem, że z tym nie powinno być problemów. Cena i dostępność oczywiście nie ułatwiają sprawy.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex