Teraz jest 19 lipca 2019, 06:58 - Pt

• Reklama

Montale - Sweet Oriental Dream

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Sweet Oriental Dream (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
25%
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Montale - Sweet Oriental Dream

Post13 września 2012, 18:26 - Cz

Cytując za stroną Q.:

Skład:
róża stulistna, migdały, miód

Rodzina zapachowa: pudrowa

Nos: Pierre Montale

Wielka bomba pudrowo-różana z ,jak dla mnie, przewodnią,wyraźną nutą cynamonu.
Pierwsze ewidentne skojarzenie to Diesel Zero Plus Masculine,tylko z jeszcze większą siłą rażenia ;)
Po głowie chodzą mi także momentami konotacje z Jaipur Homme.
Okropnie duszący i przyprawiający dosłownie o nudności :cry:
Trwałość i projekcja na piątkę.

rossonero

Forumowicz

Re: Montale - Sweet Oriental Dream

Post13 września 2012, 19:25 - Cz

Dokładnie, to jest bomba pudrowo - różano - migdałowa. Miałem kiedyś próbkę tego i przypadkiem parę kropel spadło na moje łóżko. To potem przez kilkanaście dni, kiedy się kładłem spać, czułem się, jakbym zasypiał w cukierni ;) .
Choć później baza jest dosyć przyjemna i dla wielbicieli słodkich zapachów może być atrakcyjny. Trwałość i projekcja rzeczywiście na poziomie kilera.
Dziś testowany Villoresi Teint de Neige, który również jest dosyć duszący, przywiódł mi na myśl właśnie owego Sweet Oriental'a. Choć w Teint de Neige jest więcej nut kwiatowych, a baza jest całkiem, całkiem.

lukesho

Moderator

Post13 września 2012, 19:53 - Cz

rossonero napisał(a): przypadkiem parę kropel spadło na moje łóżko. To potem przez kilkanaście dni, kiedy się kładłem spać, czułem się, jakbym zasypiał w cukierni .

I tym sposobem namówiliście mnie na próbkę :)

rossonero

Forumowicz

Post13 września 2012, 23:09 - Cz

lukesho napisał(a):
rossonero napisał(a): przypadkiem parę kropel spadło na moje łóżko. To potem przez kilkanaście dni, kiedy się kładłem spać, czułem się, jakbym zasypiał w cukierni .

I tym sposobem namówiliście mnie na próbkę :)

Pewnie..., zawsze warto spróbować, przynajmniej na próbce. Jak lubisz słodkości, lukesho, to nie powinieneś być zawiedziony...
Ale wiadomo każda skóra i każdy nos reaguje inaczej, więc nie ma się co nastawiać, trzeba tylko testować, testować...

lukesho

Moderator

Post04 października 2012, 12:19 - Cz

I jest próbka :) Cóż, spodziewałem się słodkiej, kalorycznej bomby i dostałem. Wyraźne migdały od razu przywiodły na myśl olejek migdałowy dodawany do ciast. Genialne! Do tego smakowity kolorek... Ciekaw jestem, czy uda mu się pokonać Chocolate Greedy w moim osobistym rankingu (zaznaczam od razu, że CG z SOD nie ma wiele wspólnego, poza ogromnym pokładem słodyczy!). Jako fanowi słodkości wszelakiej maści bardzo mi się podoba. I z góry wiem, że o parametry użytkowe przy teście globalnym nie muszę się martwić.

rossonero

Forumowicz

Post04 października 2012, 18:04 - Cz

Mi też SOD kojarzył się z olejkami do ciast ;). Ciekawe, jak Ci się będzie go używało na co dzień i ci powiedzą inni, gdy poczują od Ciebie piękne cukiernicze zapaszki ;).

lukesho

Moderator

Post13 listopada 2012, 21:10 - Wt

Ależ to słodkie! Jednak z Chocolate Greedy nie wygrał. Jest zbyt spożywczy, zbyt surowy (w sensie, że pachnie jak nieprzetworzony produkt, jak składnik, z którego dopiero ma powstać cukiernicze arcydzieło) i prostoliniowy. Próbka SOD mi się kończy... Kupię sobie w spożywczaku olejek migdałowy, wrażenia powinny być podobne. Dodam, że zapach podoba się kobietom - ale czy to kogokolwiek zdziwi? Parametry użytkowe - jak zwykle u Montale, nie pozostawiają złudzeń. W ankiecie daję 5.

rossonero

Forumowicz

Post14 listopada 2012, 23:05 - Śr

Chocolate Greedy - bardzo ciekawy zapach i byłoby wszystko ok., ale któraś z nut nie pasuje mi tam, nie potrafię określić która, czy ta gorzka pomarańcza, czy owa tonka, a może któryś z suszonych owoców. W każdym bądź razie jest tam jakaś nuta, która psuje całą kompozycję, która mogłaby być całkiem, całkiem.
Dlatego u mnie Sweet Oriental Dream wygrywa z nim zdecydowanie.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex