Teraz jest 21 października 2019, 12:12 - Pn

• Reklama

Montale - Greyland

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Montale - Greyland

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
2%
4 - Dobry
12
28%
5 - Bardzo dobry
27
63%
6 - Genialny
3
7%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Montale - Greyland

Post29 czerwca 2012, 14:51 - Pt

Na początek garść informacji teoretycznych:

Flakon:
Obrazek

Nuty zapachowe: imbir, pieprz, róża, cedr, drzewo sandałowe, wetiwer (wetiweria pachnąca), gwajak, skóra, piżmo.

Zapach otwiera się zdecydowanie pieprznie. I co jednym może się nie spodobać, a co mi bardzo podchodzi, to fakt, że pieprz utrzymuje się bardzo długo, nie znika po 10 czy 15 minutach. Staje się jedynie bardziej bliskoskórny, ale wciąż jest dominującą nutą. Po kilku minutach od otwarcia, dołącza do niego cedr. Właściwie nie tyle dołącza, co staje się zauważalny. I niestety to jest wszystko co czuję, reszta składników jest dla mojego nosa bardziej wycofana. Jest drzewnie, pikantnie i przyjemnie. Skojarzenia z Gucci PH są jak najbardziej na miejscu. Tam jednak zdecydowanie wybija się dodatkowa nuta kadzidła (i to będąca na czele), której tutaj mamy jedynie delikatną zapowiedź. Fani Azzaro Visit również będą zadowoleni.
Co do walorów użytkowych: jako fan Black Aoud'a jestem zdecydowanie zawiedziony :) Ale i tak nie jest źle. Mija 2 godzina od aplikacji na przedramię, co jakiś czas do nosa doleci chmurka zapachu. Obawiam się jednak, że za kolejną godzinę czy 2 zapach stanie się zbyt słaby. Ciekawi mnie jak będzie przy teście globalnym...

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Montale - Greyland

Post17 lipca 2012, 12:07 - Wt

Podoba mi się. Jest świeżo na sposób drzewny. Są zapachy z tej grupy, które po czasie się wysładzają. Greyland na razie się nie wysładza, może za sprawą pieprzu jest ciągle świeżo-drzewnie.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post17 lipca 2012, 12:54 - Wt

Nie powinien się wysładzać, na mnie nie ma w nim ani nic słodyczy. I bardzo dobrze :)
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

lukesho

Moderator

Post26 lipca 2012, 13:28 - Cz

Dziś po teście globalnym wystawiłem mu piąteczkę. Co prawda na dworze jest ciepło, ale siedziałem praktycznie cały czas w klimatyzowanym biurze, więc założyłem Greyland'a. Bardzo upodobnił się do GPH i tak jak u Lucho, nic a nic się nie wysłodził. Po 6 godzinach ledwo wyczuwalny, projekcja niestety nie poraża. Na więcej mililitrów na pewno się nie skuszę, bo w końcu swoje kosztuje, a za taką kasę wymagam znacznie więcej.

Biral

Perfumaniak

Post26 lipca 2012, 16:51 - Cz

Dla mnie to kompozycja bardziej zbliżająca się do Gucci Rush, mocniejsza wersja Pal Zileri Sartoriale. Ładna, lecz nie powala. 50ml z chęcią przygarnę. :-)

Bach_rules!

Perfumaniak

Post18 sierpnia 2012, 00:11 - So

Zapytany w innym wątku dzielę się doświadczeniem o trwałości. Przez pierwsze pięć godzin czuć wyraźnie, przy szóstej już bliskoskórnie, po ósmej muszę szorować nosem.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post26 sierpnia 2012, 09:25 - N

Gustav I nie jest moim ulubionym zapachem, po kilku testach odłożyłem go do lamusa i szczerze mówiąc - nie pamiętam na tyle, żebym mógł porównywać. Skoro jednak Greyland mi się spodobał, to imo musi być lepszy... :roll:

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post26 sierpnia 2012, 12:31 - N

Wg mnie Greyland to pierwsza rzecz, po jaką powinien sięgnąć fan Gucci PH, gdy mu tego zabraknie...
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 września 2012, 18:11 - Cz

Krótko i zwięźle,dla mnie jest bardzo podobny do Gucciego PH,trwałość w tym wypadku rzeczywiście nie powala z nóg,jak można byłoby się spodziewać w wypadku Montale ;)

Tomekp

Forumowicz

Post21 grudnia 2012, 23:19 - Pt

Naczytałem się o tym zapachu w internecie, gdzie porównywano go do zapachu śmierci, chłodu industrialnego; a jak dla mnie to strasznie milusiński zapach. Greyland jest przede wszystkim kulinarny - gdzieś pomiędzy piernikiem a pomarańczą- czyżby to robota imbiru? do tego wyczuwam jeszcze, taką specyficzną nutkę zwęglonych racuchów pozostawionych zbyt długo na patelni? ... odnośnie Gucci Pour Homme - w towarzystwie zapachu Montale ciężko mu się przebić na tyle, żeby cokolwiek o nim napisać.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post22 grudnia 2012, 17:48 - So

fqjcior napisał(a):Wg mnie Greyland to pierwsza rzecz, po jaką powinien sięgnąć fan Gucci PH, gdy mu tego zabraknie...

Bardzo lubie Greyland, ale z Guciem bym go nie skojarzył, dla mnie to zupełnie inne kompozycje. Przede wszystkim w Greyland nie czuję kadzidła.
Nie jest to zimna, trupia kompozycja jak niektórzy piszą na necie ;)
Jest nostalgiczny, smutny i tyle. Mnie bardzo odpowiada.
PS. do Gustawa dużo bardziej podobny jest CdG Man 2 ;)
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post14 maja 2013, 21:51 - Wt

Nostalgiczny, smutny... hmm - może i tak. Od jakiegoś czasu odbieram go nieco "technicznie" i jakby "chemicznie". Ale nie jest to nieprzyjemne doznanie, nie. Projekcja przez pierwsze 2 godziny moim zdaniem bardzo dobra. I ogoniasta. Cichnie później (4-6 godzina).

ghostdog

Forumowicz

Post28 listopada 2013, 21:17 - Cz

Pieprz na pierwszym planie. Sam zapach utrzymuje się blisko skóry, a szkoda. Ma sporo wspólnego z GPH I. Podoba mi się ten chłód, który bije od tego zapachu.

Darkly_C

Forumowicz

Post29 listopada 2013, 01:38 - Pt

Faktycznie zapach jest ciekawy, również odnotowuje pewne konotacje z GPH, ale trwałość i PROJEKCJA to duży problem, co w przypadku Montale jest nieco zaskakujące. Przetestowałem naprawdę sporo pozycji z tej stajni i niestety z pośród nich Greyland jest w czołówce zapachów o słabych parametrach.

ghostdog

Forumowicz

Post03 grudnia 2013, 20:56 - Wt

Dziś Greyland na mojej skórze wytrzymał ok. 5-6 godzin. W porównaniu do Chocolate Greedy wypada mizernie, choć sam zapach coraz bardziej mi się podoba.

ghostdog

Forumowicz

Post20 grudnia 2013, 18:24 - Pt

Mija 10 godzina od aplikacji (2 małe chmurki z próbki) i nadal go czuję. Czyli nie jest tak źle :D

baphomet

Post21 grudnia 2013, 13:35 - So

ghostdog napisał(a):Mija 10 godzina od aplikacji (2 małe chmurki z próbki) i nadal go czuję. Czyli nie jest tak źle :D

Oryginalna próbka ? Jeśli tak, to istnieje bardzo duże podobieństwo, że wersja sprzed.

ghostdog

Forumowicz

Post22 grudnia 2013, 08:46 - N

Jakieś 2 tygodnie temu zamawiałem z Q.

baphomet

Post22 grudnia 2013, 12:18 - N

Chodzi mi o to, czy firmowa.

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2013, 22:05 - N

U mnie około 4 godziny po aplikacji ładnie czuć :)
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex