Teraz jest 24 października 2019, 02:57 - Cz

• Reklama

Tom Ford - Oud Wood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Tom Ford - Oud Wood

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
6
5%
4 - Dobry
11
9%
5 - Bardzo dobry
36
31%
6 - Genialny
62
53%

Liczba głosów : 117

• Autor
  • Wiadomość

slawekwch

Forumowicz

Re: Tom Ford - Oud Wood

Post24 czerwca 2019, 21:39 - Pn

A dla mnie zdecydowanie ścisły top.
Z tego co widzę minął prawie rok od mojego ostatniego komentarza w tym wątku i jako, że ostatnio trafiła się znowu sportowa cena, to w końcu szarpnąłem się na flaszkę 250ml.
Mogę się szcześliwie pozbyć teraz połowy mojej perfumeryjnej szafy i zastąpić ją oud woodem. Miłość do niego est tak wielka, że chyba go sobie zapodam w środę przy nadchodzących 40 stopniach :lol:

Marcin-PL

Forumowicz

Post25 czerwca 2019, 06:33 - Wt

Przy 40 stopniach to zabijesz wszystko w promieniu 200 metrow :lol: Ja tez lubie ten zapach, ale absolutne maksimum dla niego widze przy 20 stopniach 8-)

Savoyen

Forumowicz

Post25 czerwca 2019, 07:29 - Wt

A ja widzę, wszak nie jest tak, że Oudy różnej maści mają korzenie w krajach arabskich i tam noszone są tak o, bez względu na wysokie temperatury? Jakoś ludzie tam nie umierają z uduszenia :) Może paść argument, że Oudy mają bardziej męczący charakter w tych okolicznościach przyrody..a to Saważa ludzie nie psikają na gwałt i mordują w nieklimatyzowanych pomieszczeniach? Kwestia aplikacji, dlatego ja stoję na stanowisku że OW można też stosować w nasze upały ale z rozsądkiem.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post25 czerwca 2019, 09:09 - Wt

Nie uważam, żeby Oud Wood jakoś zabijał użyty w upale. Przy rozsądnej aplikacji z pewnością nie. Nie jest to zapach, który powala projekcją i intensywnością, czego nie poczytuję mu za złe (dzięki temu mogę go nosić praktycznie o każdej porze roku).
Nie doceniłem głupoty panującej nam dziś mądrości. W naszej epoce - opakowań - liczy się etykieta, a nie zawartość.
Stanisław Lem – Dzienniki gwiazdowe

Marcin-PL

Forumowicz

Post25 czerwca 2019, 16:07 - Wt

Kazdy odbiera zapach inaczej, mnie w wysokich temperaturach mecza wszystkie orientalne i slodkie zapachy, najlepiej wtedy sie czuje noszac orzezwiajace zapachy cytrusowe lub morskie. Oud Wood ma moim zdaniem ogromna projekcje i trwalosc, wysokie temperatury moga to dodatkowo spotegowac.
Ostatnio edytowano 27 czerwca 2019, 20:09 - Cz przez Marcin-PL, łącznie edytowano 1 raz

Savoyen

Forumowicz

Post25 czerwca 2019, 16:26 - Wt

To, że w państwach arabskich używają tego typu perfum pokazuje, że kwestia Oudu w sezonie letnim nie jest taka prosta i oczywista, resztę pominę milczeniem. Nie wiem gdzie Ty tu masz jakiś przymus, rozmawiamy o dopuszczalności ??

umberto

Forumowicz

Tom Ford - Oud Wood

Post25 czerwca 2019, 16:40 - Wt

Ja również nie mam problemu z noszeniem OW w wyższych temperaturach. Zapach drewutni pełnej suchego drewna latem jest piękny a tak mi Oud Wood kojarzy się.
Oczywiście słowo klucz to aplikacja.

davegreg

Forumowicz

Post27 czerwca 2019, 19:21 - Cz

Zapach bardzo ciekawy, jednak mimo że mam 100 ml flakon to rzadko go używam. Zawsze jak mam ochotę na tego typu zapach to jednak chętniej sięgam po Amouage Jubilation 25.

skałołaz

Forumowicz

Post27 czerwca 2019, 21:08 - Cz

Niesamowicie mnie zaciekawił ten zapach przy próbowaniu. Ale szczerze mówiąc to nie jest on moim zdaniem łatwy do ubrania - nie do każdej okazji pasuje. :geek:

domciok13

Forumowicz

Post06 lipca 2019, 21:55 - So

ma ktoś jakieś spostrzeżenia co do batch code od 2018 roku? czy ja czuję więcej tonki? czy mnie nos zawodzi? kiedyś oud wood wachalem u kolegi i był chyba bardziej medyczny.

bialogardzianin

Forumowicz

Post13 września 2019, 18:02 - Pt

Czy ktoś z posiadaczy TF OW używa również agarowego Montale, który nie jest kopią, ale jest najbardziej zbliżony do charakteru Oud Wood?

Auriga

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 września 2019, 12:54 - Pn

Tom Ford Oud Wood (czyt. Nirwana w Nosie) - jeden z najładniejszych zapachów jesienno-zimowych dla panów, z prywatnej kolekcji Tomka (ang. Private Blend).

Obrazek

Zdjecie: Tom Ford

Otwarcie jest bardzo ciepłe, kremowe, drzewne, gęste - unikatowe. Na początku zapach jest gładki, pól-słodki, lekko podpalany, bardzo przyjemny. Ten stan utrzymuje się kilkadziesiąt minut. Z upływem czasu zapach wysładza się, czuć wyraźniej wanilię, tonkę, jakieś delikatne przyprawy w tle - staje się bardziej głęboki, mroczny. Oud Wood jest raczej liniowy, niewiele się tutaj dzieje, przez cały czas pozostaje też wyciszony, grzeczny. Jak to u Tomka bywa, wszystkie składniki na najwyższym poziomie, naturalne, luksusowe. Tutaj nie zawieje chemią, jak to często bywa w zapachach oferowanych przez inne szmateksy (ang. designer).

Wodę można aplikować solidnie, bez obawy wytrucia pasażerów komunikacji miejskiej albo współpracowników. Solidna dawka nie spowoduje też zawrotów głowy. Oud Wood od początku do końca pozostaje zniewalający, ciężko się powstrzymać od ciągłej pracy nosem celem jego recepcji.

Oud Wood to uniwersalna woda męska, bardzo elegancka, o zapachu drzewnym, ciepłym, kremowym. Zapach przeznaczony jest dla panów zarówno młodszych jak i dla starszych - dla tych dobrze ubranych jak i dla tych w dżinsach czy skórzanych kurtkach. Oud Wood powinien się też podobać większości pań, szczególnie jak przyschnie. Zapach nie jest agresywny, nie jest głośny, na długie godziny otuli swą wonią właściciela. Zapach przeznaczony na sezon jesień-zima-wiosna, sprawdzi się w dzień jak i w nocy; jest bezpieczny do stosowania w biurze, do kina, teatru, na spacer albo na niedzielny obiad.

Trwałość Oud Wood jest dobra: 7 godzin przy standardowej aplikacji (2x kark, 4x klatka, 2x kołnierzyk koszuli = 0.4ml). Projekcja przez pierwsze dwie godziny jest umiarkowana, potem zapach przysiada dając znać od czasu do czasu o sobie. Oud Wood jest wyczuwalny bez problemu przez te wszystkie godziny ale nie pracuje na mojej skórze tak, jak bym sobie życzył. Zapach od samego początku tli się po koszulą, wsiąka w odzież ale jakoś nie może się wyrwać, przebić na zewnątrz. Co ciekawe, po wypraniu koszuli (30°C) i wysuszeniu jej na dworze zapach jest wyraźnie wyczuwalny podczas prasowania - wraz z parą żelazka jego woń unosi się w pokoju..

Wodę leję z oryginalnej butli 50ml, w której atomizer jest beznadziejny. Pompka pompuje bardzo mały, kierunkowy strumień - takie siknięcie. Odnoszę wrażenie, że jeden strzał to mniej niż 0.05 ml, czyste nieporozumienie. Pompka w butlach takiego Creeda daje na oko dwa- trzy- razy większą chmurę. Oud Wood to pozycja obowiązkowa, do przetestowania via próbka 2 ml.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy unisex