Teraz jest 25 czerwca 2019, 04:23 - Wt

• Reklama

Tom Ford - Oud Wood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Tom Ford - Oud Wood

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
6
5%
4 - Dobry
11
10%
5 - Bardzo dobry
34
31%
6 - Genialny
58
52%

Liczba głosów : 111

• Autor
  • Wiadomość

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Re: Tom Ford - Oud Wood

Post02 października 2018, 08:34 - Wt

Zgodzę się. Gdy pierwszy raz powąchałem Oud Wood z blottera zachwyciłem się. Natomiast na skórze pachnie tak sobie i dość szybko znika.
Nie doceniłem głupoty panującej nam dziś mądrości. W naszej epoce - opakowań - liczy się etykieta, a nie zawartość.
Stanisław Lem – Dzienniki gwiazdowe

gilbert

Perfumaniak

Post02 października 2018, 09:06 - Wt

Artplum napisał(a): Jak to u Forda - mocno przewartosciowany, ale kto bogatemu zabroni?

Oud Wood rzeczywiście mocno przewartościowany, tak samo jak Plum Japonais, natomiast z wieloma pozycjami nie jest tak źle, chociażby Tuscan Leather, Tobacco Vanille, Tobacco Oud/Insense, czy chociażby Grey Vetiver - podobają się, lub nie, ale cena imo do wybronienia.

Jester

Perfumaniak

Post02 października 2018, 13:18 - Wt

Szczególnie Grey Vetiver ;)

Lucjan

Moderator

Post02 października 2018, 14:47 - Wt

Szczególnie Tobacco Vanille ;)

Trochę żarcik - trzeba by zrobić ankietę o zapachach Tomka , bo chyba takowej w dziale pojedynki nie było...

Oud Wood przeszedł u mnie bez echa - Vert d'Encens bardziej zapadł w pamięć samą kompozycją.

Ford chyba już na stałe wpisał się w mój odbiór perfum jako high-end main niż nisza

gilbert

Perfumaniak

Post02 października 2018, 14:55 - Wt

Powinienem doprecyzować, że miałem na myśli raczej ceny rozbiórkowe, do jakich tutaj mamy dostęp, bo wiadomo, patrząc na te w D. , to rzeczywiście..
Grey Vetiver EDP jest imo spokojnie wart tych 3-3,5 zł / ml, a za Oud Wooda bym nawet tyle nie dał, jeżeli mamy już tak dokładniej przeanalizować..

Lucjan

Moderator

Post02 października 2018, 16:02 - Wt

Mam 16 Tomków , wszystko poza jedną pozycją rozbierane z 250-tek z Daga wśród Nas . Odczucie dotyczące tych Fordów , w tym tego z wątku - mimo wszystko bardziej przewartościowane opiniami niż ceną - nie chodzi o różnice na mililitrze Kuba , tylko o rodzaj niedosytu związanego z obcowaniem z zapachami - mam wrażenie , ża sam w kilku przypadkach uległem peanom . To DOBRE perfumy , dla jednych ten sam zapach monolityczny , dla drugich zmienny vide TV ....

Jester

Perfumaniak

Post06 października 2018, 23:40 - So

gilbert napisał(a):Powinienem doprecyzować,..

Napisałeś całkiem zrozumiale, jedynie potwierdziłem, że Grey Vetiver, jako jeden z nielicznych jest całkiem uczciwie skalkulowany :)

stahu

Forumowicz

Post22 grudnia 2018, 02:13 - So

Mi z kolei przypomina lalique encre noire, nie wprost ale też taki atramentowy po wyschnięciu.

anon777

Forumowicz

Post06 stycznia 2019, 00:11 - N

Jak już jesteśmy przy skojarzeniach, to pamiętam, że podczas tesu w sephorze coś w nim przypomniało mi Voyageur od Lalique; musze w końcu zdobyć sensowną próbkę żeby to sprawdzić

stahu

Forumowicz

Post12 stycznia 2019, 21:03 - So

Po odbyciu kilku globalnych testach stwierdzam, iż
...wielką pustkę po Armani Attitude zajmuje od dzisiaj dumnie bohater wątku. Znalazłem godnego następcę i mianuje go od dziś moim osobistym SS :)
Zapach jest wg mnie klasą samą w sobie. Mógłby być ciut głośniejszy chociaż z drugiej strony właśnie ta nienachalność dodaje mu jeszcze więcej klasy.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2019, 22:45 - So

Może nie bardziej głośny, ale jak na takiego Forda, oczekiwałbym większej trwałości.

Fabrice

Forumowicz

Post13 stycznia 2019, 15:13 - N

Jeden z najbardziej komplementogennych i jednocześnie niebanalnych zapachów jakie znam. Widać u każdego zachowuje się inaczej, bo przy mojej dość trudnej do perfum skórze, zachowuje wysoką projekcję przez co najmniej 5-6 godzin

stahu

Forumowicz

Post13 stycznia 2019, 17:46 - N

Odlewka czy flakon? To może podziel się :lol:

Stachu442

Post23 stycznia 2019, 19:38 - Śr

Póki co wąchałem tylko w perfumerii i ogólnie bardzo pozytywne odczucia.
W chwili obecnej czekam na odlewkę i dopiero po kilku globalnych noszeniach wydam werdykt końcowy. Póki co ode mnie mocna 5.

stahu

Forumowicz

Post24 stycznia 2019, 00:33 - Cz

ja sie tak napaliłem na ten zapach, że zostawię sobie tylko coś świeżego na lato i rozważam wyprzedaż całej kolekcji...już nic nie będzie takie samo jak przedtem...

eduardo

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2019, 07:37 - Cz

Potestuj go trochę. Mam flakon. Kupiłem jakoś w 2017 roku 50 ml w Holandii.
Nie wiem czy zużyłem chociaż 10 ml. Wynika to też z faktu, że trochę go zaszufladkowałem jako 'do eleganckiego ubioru', i z faktu, że mam kilkanaście zapachów. Ale mimo wszystko nie powiedziałbym, że nadaje się na signature scent czy też jako 'ten jedyny'. Jest trochę za płaski. Pachnie od początku do końca tak samo, trwałość niestety też nie dorównuje tym najlepszym (chociaż cena powinna to sugerować).

Czarny

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2019, 22:05 - Pt

Oud Wood pachnie wprost identycznie jak zapach starej przychodni lekarskiej do której uczęszczałem w dzieciństwie. No to jest dokładnie to i za to go kocham :)

slayer9

Post29 stycznia 2019, 11:23 - Wt

eduardo napisał(a):Potestuj go trochę. Mam flakon. Kupiłem jakoś w 2017 roku 50 ml w Holandii.
Nie wiem czy zużyłem chociaż 10 ml. Wynika to też z faktu, że trochę go zaszufladkowałem jako 'do eleganckiego ubioru', i z faktu, że mam kilkanaście zapachów. Ale mimo wszystko nie powiedziałbym, że nadaje się na signature scent czy też jako 'ten jedyny'. Jest trochę za płaski. Pachnie od początku do końca tak samo, trwałość niestety też nie dorównuje tym najlepszym (chociaż cena powinna to sugerować).

Najlepsze to znaczy ? Jakieś konkretne nazwy ?

stahu

Forumowicz

Post29 stycznia 2019, 21:32 - Wt

znam niewiele takich. Na pewno 'interlude bije wszystkie rekordy. Swoją drogą to ciekawe.Czytają pierwsze posty wszyscy podkreślają super trwałość. Ostatnie posty to narzekanie na trwałość właśnie. Była jakaś reformulacja?

Oglądałem kiedyś reportaż o Tomaszu F. podobno kąpał się 5 razy dziennie by sie relaksować w ciągu dnia. Od kiedy ma syna liczba dziennych kąpieli zmalała do 3. Teraz rozumiem, Czemu gigantyczna trwałość nie jest mu potrzebna :) Co chwile nakłada nowy lub na nowo zapach.

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2019, 01:00 - Śr

Oud Wood jest w porównaniu do Interlude po prostu nudny. Oczywiście to kompletnie różne bieguny, bo Interlude to przyprawowiec także ciężko je ze sobą zestawiać. Jak na takie pieniądze to niestety i parametry bardzo słabo wypadają. Dla mnie najlepszy Ford jaki istnieje to Czarna Orchidea - uwielbiam zarówno EDT jak i EDP. Mega sexowny zapach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex