Teraz jest 18 lutego 2019, 14:58 - Pn

• Reklama

Olfactive Studio - Chambre Noire

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olfactive Studio - Chambre Noire (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
21%
5 - Bardzo dobry
8
57%
6 - Genialny
3
21%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 maja 2012, 08:33 - Pt

Obrazek

Pieprz i wędzona śliwka. W momencie aplikacji odrobinę przypomina mi Toma Forda black orchid - ale jest to tylko krótkie wrażenie (lekko świdruje w nosie ostro słodko) i pewnie średnio trafione, bo nuty są jednak inne i jest dużo mniej wysłodzony.

Zapach jest ciepły, sporo się w nim dzieje, pojawiają się i znikają akordy przyprawowe. Podwędzana herbata nawet. Bardzo podoba mi się baza. Nadal pozostaje pikantna, ale jest w niej okrągły przytulny akord. No i oczywiście przewija się motyw skóry.

Zupełny uniseks. Nie jest to zapachowy killer, zapach raczej roznosi się dyskretnie. Nie oczekuję 12 - godzinnej trwałości, jeszcze to sprawdzę. Będę uzupełniać wrażenia :]

kuba5566

Forumowicz

Re: Olfactive Studio - Chambre Noire

Post12 czerwca 2012, 20:42 - Wt

Właśnie testuję CN :) . Akord wędzonej śliwki jest bardzo mylny, dla mnie jest to raczej irys lub fiołek. Zapach faktycznie ciepły, intymny. Sandałowiec i nuty skórzane w bazie sprawiają, że nie mogę przestać wąchać nadgarstka, ale nie mogę ich porównać z niczym innym . Projekcja blisko skórna, ale ogromna, dobre kilkanaście godzin, uwalnia się leniwie wtedy, kiedy trzeba :D

rabarbary

Super Perfumaniak

Post09 lipca 2013, 21:25 - Wt

czuję rumianek!
naprawdę :)
a tak poza tym to super :)

aiai

Forumowicz

Post22 października 2014, 15:07 - Śr

Obrazek

Skórzany, drzewny, lekko słodki. Osobiście stawiam zapach pomiędzy dior homme intense a guerlain l'instant z dodatkiem śliwki. W moim odczuciu jeden z tych który poprawia mi humor od samego wąchania. Narazie testuję z nadgarstka pierwszy dzień, ale czuję, że jest to słodsza wersja Ombre Indigo w której także występuje śliwka. Oba zapachy są naprawdę zacne i warto się im przyjrzeć. Śliwka wymiata :)

Skład:
Nuty głowy: schinus
Nuty serca: jaśmin, papirus, fiołek, kadzidło, suszona śliwka
Nuty bazy: drzewo sandałowe, paczula, piżmo, wanilia, nuty skórzane

Rodzina zapachowa: skórzana

Nos: Dorothée Piot

Data powstania: 2011
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

Greg

Aktywny forumowicz

Post03 lutego 2015, 14:53 - Wt

Jestem po kilkukrotnych testach i Chambre Noire zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Chyba nawet bardzo. Jest doskonałym przykładem tego, jak mocne i wymowne nuty, takie jak skóra, drewno, przyprawy połączyć w miękki i subtelny sposób. Żadna z nich tak naprawdę nie dominuje, a wszystkie się wzajemnie przeplatają i kapitalnie uzupełniają. Zapach jest suchy, zmysłowy, otulający i bardzo przyjemny. Z jednej strony wyczuwam skórę, bardzo delikatny dym, śliwkę, drewno, z drugiej wanilię i słodycz, jednak uchwycone w taki sposób, że zapach nigdy nie staje się słodkim ulepkiem, tylko bardzo delikatnie tej granicy słodkości dotyka. Czy jest "noire"? Dla mnie nie, powiedziałbym, ze raczej przechadza się w cieniu, niż w mroku.

Nienachalna, ale wyraźna projekcja i doskonała trwałość, bo w moim przypadku co najmniej 8-10 godzin. Będzie pasował raczej na chłodniejsze pory roku.
Jest w tym zapachu kunszt i elegancja, jest klasa. I pewna tajemnica również. Daję 5 i dodaję do swoich zakupowych planów.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post20 czerwca 2016, 19:38 - Pn

Kilkukrotnie na yt widziałem w recenzjach Chambre Noire porównania do Bentleya Intense. Ja tam podobieństwa nie widzę ale jest inny zapach który w bazie wydaje mi się niemal identyczny...

Otwarcie CN to piękna suszona śliwka i skóra , zapowiadało się ciekawie , gdzieś po drodze czułem fiołka jednak w bazie ten zapach bardzo kojarzy mi się z Narciso Rodriguez for him. Pomimo że CN jest znacznie ciekawszy i więcej się dzieje to jednak na mnie baza podobnie jak w NR for him to ciężka , piwniczana paczula w połączeniu z piżmem i fiołkiem.

Jeszcze dodam że na kobiecej skórze po śliwkowym otwarciu wyczuwałem tylko i wyłącznie intensywną miętę która na mojej skórze nie pojawiła się w ogóle.

Może to tylko moje dziwne skojarzenia ale jak dla mnie te zapachy poza otwarciem są bliźniaczo podobne

gilbert

Perfumaniak

Post08 listopada 2018, 16:53 - Cz

Na mnie Chambre Noire pachnie bardzo rachitycznie, parametry słabiutkie.
Nie wiem, czy ktoś też ma podobne odczucia w tym przypadku.
Czuje te nuty o których piszecie - suszona śliwka, kadzidełko, ale trzeba się naprawdę mocno wczuć.
Tak samo, jak w przypadku Plum Japonais - także chyba śliwka w perfumach ma u mnie pecha :)

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2019, 07:34 - Pt

Piękna wędzona śliwka podana na zamszu. Jestem w szoku pod względem trwałości. Wytrzymał cały dzień w pracy i wieczorne bieganie, a przy tym w ogóle nie zmęczył. Dobrze, że się skusiłem na te perfumy.

marshall91

Forumowicz

Post18 lutego 2019, 13:03 - Pn

Bardzo fajny zapach. Spodziewałem się bardziej czegoś w klimacie Floriental od Comme patrząc po nutach, ale zapach jest o wiele bardziej wytrawny. Śliwka i kadzidło robią niesamowitą robotę. Muszę bliżej przyjrzeć się tej marce, bo to kolejny (po Flashback in NY) świetny zapach od Olfactive.

myk

Forumowicz

Post18 lutego 2019, 14:02 - Pn

U mnie niestety ta zamszowa nuta wywoływała mdłości, a szkoda, bo zapach ogólnie zacny.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex