Teraz jest 18 lipca 2019, 14:29 - Cz

• Reklama

Maison Francis Kurkdijan - Aqua Universalis Forte

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
40%
5 - Bardzo dobry
4
40%
6 - Genialny
2
20%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 kwietnia 2012, 21:45 - Wt

Obrazek

Po pierwsze to nie wiem czy dobrze umieściłem, ale jak na mój nos uniseks. Ciekawi mnie czy ktoś wąchał wersję nie-forte i jakie są różnice?

Ogólnie to taki zwiewny zapach, pomimo tego, że to przecież EDP. Bardzo w stylu Kurkdijana. Kwiatowy, delikatny, po pewnym czasie bardzo stapia się ze skórą, tak przynajmniej mi się wydaje, więc nie czujemy jakbyśmy nosili zapach, ale bardziej jakbyśmy po prostu w ten sposób pachnieli. If you know what I mean ;) Przyjemna kompozycja ale póki co nie odkryłem w niej nic specjalnego, co by mnie zachwyciło. Trwałości nie oceniam póki co, ale dzisiaj dosyć szybko zapach się wycofał.

kapłan

Re: Maison Francis Kurkdijan - Aqua Universalis Forte

Post24 kwietnia 2012, 22:34 - Wt

Simon napisał(a): If you know what I mean ;)

Of korz.

Bo chyba od zachwycania są inne zapachy. Myślę, że tu chodziło bardziej o stworzenie właśnie czegoś, co będzie przyjemne w odbiorze dla każdego. Taka odrobina luksusu na co dzień, mówiąc językiem reklam. Doszedłem ostatnio do takiego wniosku nosząc Vetiver Extraordinaire. Nie jest to zapachowa awangarda, ale pachnie naprawdę przyjemnie i od tej strony nie da mu się niczego zarzucić. Po prostu jest trochę droższy i może lepiej zmieszany, choć też zależy dla kogo.

Testując dużo zapachów z niszy, często mam takie oczekiwania, że każdy zapach musi być super oryginalny, ale tak po prostu nie jest. Niektóre rzeczy pachną dość zwyczajnie, choć jeśli się wgłębić i porównać, to zwykle są lepiej dopracowane.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post25 kwietnia 2012, 10:20 - Śr

Zgadzam się. Poza tym w niszy z reguły czuć naprawdę dobre składniki. Choćby wspomniany VE - niby prosty, lekko słony wetiwer, ale ta jakość powala.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post25 kwietnia 2012, 10:22 - Śr

Simon napisał(a):(...) nie czujemy jakbyśmy nosili zapach, ale bardziej jakbyśmy po prostu w ten sposób pachnieli. If you know what I mean ;) (...).

Yes, I know :-) Bardzo lubię to uczucie, gdy perfumy stapiają się ze mną w jedno. Ale ten przywilej mają tylko niektóre, co zresztą pewnie wynika nie tyle z ich jakości, ile składu i charakteru. Np wszelkie niszowe piżmowce tak działają.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Mysza

Forumowicz

Post26 kwietnia 2012, 20:22 - Cz

fqjcior napisał(a):Bardzo lubię to uczucie, gdy perfumy stapiają się ze mną w jedno. Ale ten przywilej mają tylko niektóre, co zresztą pewnie wynika nie tyle z ich jakości, ile składu i charakteru. Np wszelkie niszowe piżmowce tak działają.

A to jest bardzo ciekawe co napisałeś.

Osobiście przerobiłam to na Panache Delrae. Mam całą flaszkę. Piżmo na piżmie i piżmem pogania.
Nie cierpię piżma i w życiu bym tego zapachu nie kupiła anie nie przetestowała na podstawie opisu nut.
Ale poszłam kiedyż na wyprzedaż do Galilu i nie wiedząc o nim nic powąchałam. I spośród około 50 przewachanych znacznie ciekawszych zapachów wybrałąm właśnie Panache - za ten unikalny i nardzi silny tutaj efekt "przedłużenia zapachu skóry". Coś niesamowitego. Sam zapach nie specjalnie mi się podoba, ale znakomicie mi się go nosi.
Jak na piżmaka jest to zapach dość wytrawny, a więc znośny. Ale to nadal piżmak.

sorry za OT.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post20 września 2014, 20:58 - So

Dostałem malutką próbkę tego specyfiku - tak w sam raz na dwa testy nadgarstkowe.
Cóż, dobre i to - choć żeby rzetelnie ocenić zapach potrzebuję znacznie więcej ocenianego "soku".
Na szczęście AUF nie wydaje mi się zapachem zbyt skomplikowanym. Otwiera się cytrusami z bergamotką, ale takimi jakby podgrzanymi i czymś doprawionymi. Nie czuję tutaj efektu cytrusowej świeżości - raczej to cytrusowy puder. Wkrótce dołaczają kwiaty. Są to tzw "białe kwiaty", ale mój nos jest zbyt mało subtelny, a próbka zbyt skromna, żebym stwierdził jakie to konkretnie kwiaty. W kazdym razie białe i tez odrobinę przypudrowane.
Epoka dominacji białego kwiecia z dogasającymi cytrusami trwa dość długo i jest raczej statyczna. W tej fazie niewiele się dzieje. Dopiero po dłuższym czasie (ponad 2 godziny) dochodzą do głosy nuty drzewne. Daje sie też wyczuć coś słodkiego, ale nie wiem co - może odrobina wanilii, może tonka. Natomiast na pewno dołącza się piżmo, tyle że raczej nie nachalne.
Zapach klasyfikowany jako uniseks i takim mi się jawi. Nie razi na mężczyźnie, choć mimo wszystko chyba lepiej będzie leżał na kobiecie.
Jakość co najmniej dobra - czuć naturalność składników, esencjonalność zapachu, niezłą trwałość.
Ogólnie to bardzo przyjemny, otulający, ciepły zapach, ale nie widzę w nim niczego szczególnie interesującego.
Nie budzi zbytnich emocji, ani imperatywu nabycia flaszki.
Nie wywołuje też jakichś wizji, nie tworzy obrazów, nie opowiada historii.
Ot po prostu kawałek niezłego rzemiosła, bez ach, och i wow.
Jest dobrze, ale od mistrza Francisa chciałoby się więcej, zwłaszcza płacąc 665zł/70ml ;)
Artur

Bach_rules!

Perfumaniak

Post20 września 2014, 22:38 - So

Artplum napisał(a):Ogólnie to bardzo przyjemny, otulający, ciepły zapach, ale nie widzę w nim niczego szczególnie interesującego.
Nie budzi zbytnich emocji, ani imperatywu nabycia flaszki.
Nie wywołuje też jakichś wizji, nie tworzy obrazów, nie opowiada historii.
Ot po prostu kawałek niezłego rzemiosła, bez ach, och i wow.

Ja tak mam praktycznie z całą ofertą F. Kurdijana: przyjemne, dobrze skrojone perfumy, po prostu ładnie pachnące, ale za Chiny Ludowe niewzbudzające we mnie emocji :|

srG

Perfumaniak

Post20 września 2014, 23:40 - So

Niestety/na szczęście mam tak samo. Jedynie APOM przez moment mi zawrócił w głowie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 września 2014, 20:17 - Pn

kjgeneral napisał(a):Ja tak mam praktycznie z całą ofertą F. Kurdijana: przyjemne, dobrze skrojone perfumy, po prostu ładnie pachnące, ale za Chiny Ludowe niewzbudzające we mnie emocji :|

srG napisał(a):Niestety/na szczęście mam tak samo. Jedynie APOM przez moment mi zawrócił w głowie.

Właśnie uświadomiliście mi, Panowie, że mam bardzo podobny stosunek do niszowej twórczości Kurkdijana :) :)
Ja z kolei wyróżniłbym jego Oud - przyjemny, gładki, zeuropeizowany, ale jednak zrobił na mnie wrażenie. Może właśnie tym ugładzeniem, które jest takie niespotykane w oudowych kompozycjach
Artur

lolek

Post14 czerwca 2016, 16:12 - Wt

Lumiere, APLS? te według mnie są mocno wyróżniające

kobymich

Forumowicz

Post23 stycznia 2018, 16:58 - Wt

Zapach do białej, uprasowanej koszuli. Zapach do pracy!
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post27 lipca 2018, 17:40 - Pt

Testowałem ostatnio bohatera wątku jak i Aqua Vitae Forte. Chyba oczekiwania miałem zbyt duże bo nie było efektu "wow". Oczywiście zapach jest przyjemny, czysty i świeży. W dodatku jest to coś nowego, z czym nigdy się nie spotkałem. Cytrusy tylko przez chwilę w otwarciu, później do gry wkraczają białe kwiaty. Obcując z tym zapachem mam wrażenie takiej cielesności, trudno to wytłumaczyć. Pierwsze skojarzenia mam z rozgrzaną na słońcu skórą potraktowaną olejkiem do opalania ale tak jakby ten olejek zdążył już wchłonąć, pozostawiając po sobie jedynie resztki zapachu. Trwałość jest w miarę okej, około 6-7h, natomiast projekcja do 1h i to też "na oko". Zapach mi się podoba, jest bezpieczny, relaksujący, taki wręcz wakacyjny. Przez tą swoją monotonność, średnie parametry i wziętą z kosmosu cenę raczej nie będę się rozglądał za dekantem a tym bardziej flakonem. Wahałem się miedzy 4 a 5 ale ostatecznie postawię na 5-.

dragosteadintei

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post31 lipca 2018, 20:29 - Wt

Poznalem wszystkie wersje FORTE od MFK i Universalis jest moim zdaniem najladniejsze z calej trójki.Bardzo ladny czysty zapach.Poczatek cytrusowy ale po chwili dochodza kwiaty ale nie z tych ciężkich lecz lekkich jak unoszaca sie lilia wodna:-) Bardzo transparentny lekki chodz trwałość ma solidna czysty unixes idealny na wiosne lato.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex