Teraz jest 27 maja 2020, 13:44 - Śr

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Maison Francis Kurkdijan - Oud

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
4%
2 - Słaby
3
6%
3 - Przeciętny
2
4%
4 - Dobry
8
16%
5 - Bardzo dobry
16
32%
6 - Genialny
19
38%

Liczba głosów : 50

• Autor
  • Wiadomość

dyzio

Forumowicz

Re: Maison Francis Kurkdjian - Oud

Post14 maja 2019, 07:41 - Wt

Z "niebieskich" zdecydowanie najlepszy, od dawna poluję na flakon w przyzwoitej cenie, a on jest coraz droższy. 6/6

myk

Forumowicz

Post23 lipca 2019, 22:30 - Wt

Zgadzam się, że to najbardziej męski MFK. Wiele innych to dla mnie takie bardziej damskie oranżadki. Coraz bardziej doceniam ten zapach i kiełkuje myśl o flaszce.

Czy jest znacząca różnica między EDP a ekstraktem (w parametrach lub zapachu)?

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post24 sierpnia 2019, 19:44 - So

Ten zapach to wzorzec oud'u porównywalny do wzorca kilograma z Sèvres pod Paryżem . Właśnie dostąpiłem mozliwości obcowania z nim i tak jak kiedyś dodałem do Naszej forumowej skali notę 7 jako " wybitny " , tak temu pachnidłu wypada dać notę 10 , tylko nazwa mi nie przychodzi do głowy :roll:

Tournemire

Forumowicz

Post06 września 2019, 13:10 - Pt

Czuje coś wspólnego z Terre Hermesa, dziwie się. Fermentujące owoce. Poza tym dużo paczuli, świeży cedr, ugrzeczniony oud, nowoczesny, europejski. Czuć warsztat, a właściwie kunszt Francisa. Nie będzie to mój zapach, bo cena wygórowana. Ale nosiło mi się go świetnie, mimo ze parametry na mnie słabe, szkoda. Na razie nie oceniam, potrzebuje większej próbki, lub odlewki, i czasu ;)

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 września 2019, 19:18 - So

Lucjan napisał(a):Ten zapach to wzorzec oud'u

Zgadzam się w 100 %
Jak nie jestem zwolennikiem MFK, tak w przypadku tej pozycji, jestem niemalże fanem. Nuta umownie zwana oud jest często wykorzystywana przez różne marki. Najczęściej bodajże z różą. Rzeczywiście takie połączenie może się podobać (osobiście bardzo lubię i używam Eutopie no.2). Są też warianty animalne (np. Nishane -Musiqa Oud, Nicolai - Incense Oud, Amouage-Epic, również wszystkie wymienione stosuję ), które zdecydowanie lubię.
Mimo to, Oud od Kurkdijan'a jest jedyny w swoim rodzaju. Wytworny, elegancki, zbalansowana, miękki, przyjazny niczym kaszmir. Nieprawdopodobne jak temat żywicy agarowej został zrealizowany. Ugrzeczniony, choć nie wykastrowany. Kurkdijan odcisnął swoje piętno, lecz nie pozbawił agaru charakteru. Zapach absolutnie nie ma aspiracji niszowych i w tym przypadku to bardzo dobrze!
Strzeż się Roja Dove :lol:

inves

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 września 2019, 05:50 - Śr

Jaka jest różnica między MFK Oud a MFK Oud Extrait de parfum?
Tylko intensywność, czy sam zapach jest inny?

myk

Forumowicz

Post11 września 2019, 06:09 - Śr

Nie testowałem obu wersji ręką w rękę, ale EDP mam i używam od pewnego czasu, a ekstrakt ostatnio miałem okazję użyć raz globalnie. Pierwsze wrażenie jest takie, że ekstrakt jest mniej lotny, ciut bliżej trzyma się skóry, ale za to wyczuwałem w nim jakieś dodatkowe niuanse, które bardzo mi się podobały, a których nie czułem w EDP. Na pewno warto spróbować obie wersje, mam wrażenie, że ekstrakt nawet ciut bardziej mi się podoba, ale po jednorazowym teście to może być złudne.

inves

Forumowicz

Post11 września 2019, 06:14 - Śr

OK, dzięki. Jest możliwość zakupu obu próbek jednocześnie,
pewnie tak zrobię.

dyzio

Forumowicz

Post11 września 2019, 07:29 - Śr

Ja porównałem extrait vs edp ręka e rękę i mówiąc wprost w extrait jest więcej perfum w perfumach. Mam wrażenie, że z butelki koncentratu można zrobić dwie edp, trwałość tytaniczna, choć edp w tej kategorii nic nie można zarzucić. Może sprawiać wrażenie, że jest więcej składników ale to chyba wynika z tego, że są one w silniejszej koncentracji. Butelka extraitu powinna starczyć na dwa pokolenia w przód, spokojnie mogliby konfekcjonować we flakonach 30/ml.

inves

Forumowicz

Post11 września 2019, 07:43 - Śr

Dzięki, w sumie w jednym zamówieniu próbek od MFK
można mieć 2x2 ml EDP i 2x2 ml ekstraktu, to już coś.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post11 września 2019, 07:49 - Śr

Zgadzam się z wszystkimi zachwytami nad tym zapachem. Znalazł się przecież w moim prywatnym Top 10. :)
To perfumy doskonałe i zdecydowanie jedno z najlepszych dzieł Francisa, a także jedne z najlepszych i najbardziej noszalnych perfum z oudem, jaki znam. Wersja Extrait jest faktycznie głębsza, ciemniejsza, ma chyba więcej wanilii. Tzn nie jest słodszy (bo nie o taką wanilię tu chodzi), ale bardziej "mazisty", a mniej dymny - takie mam wrażenie. Oczywiście zasadnicza nuta jest ta sama, ale są różnice w szczegółach. Muszę go jeszcze ponosić kilka razy, by to dobrze ocenić. EDP ma ten fajny dymny oudowy finisz, który uwielbiam, ale nie jestem pewien czy w Extrait go nie zmieniono.
Ciekawostka: w dużej mierze o charakterze tego zapachu stanowi połączenie oudu z Laosu (bardzo dymny, a mało zwierzęcy, czy fekalny - jak kto woli) oraz szafranu. Nie wiem, czy pamiętacie Davidoff "Silver Shadow" zrobione przez Francisa. Tam znajdziecie także tę szafranowa nutę w paczulowo-ambrowym kontekście.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Nie samymi perfumami fqjcior żyje: https://www.youtube.com/channel/UCyBGBE4YwFTwg6IRtfy-18Q

inves

Forumowicz

Post11 września 2019, 20:37 - Śr

Ciekawe. Co więcej, są dwie wersje tematyczne oud'u - satin i silk,
każda jako EDP oraz ekstrakt...

tornado

Post11 września 2019, 21:11 - Śr

Owszem i te wersje, tudzież wariacje na temat oudu różnią się od siebie, zdecydowanie bardziej niż EDP od ekstraktów.

margr

Forumowicz

Post29 października 2019, 17:07 - Wt

Doceniam ten zapach, ale nie zachwycam się. Oud chyba nie zostanie moją ulubioną nutą w perfumach.

Początek jest dla mnie męczący, jest żywica, szafran, ale na tym etapie czuję najwięcej agaru w drzewnej i zwierzęcej postaci. Podczas pierwszego testu zastanawiałem się, dlaczego otwarcie pachnie... rybą.

Po godzinie robi się znacznie przyjemniej: drzewnie, dymnie i żywicznie. Całość jest bardzo ciekawa, ale nie dla każdego. Mi bardziej podoba się np. Oud Satin Mood, który jest dużo łatwiejszą wonią, ale też świetnie skomponowaną.

ernestboss

Forumowicz

Post31 października 2019, 14:03 - Cz

Wczoraj o 20 psiknąłem sobie z próbki na szyję jeden raz i do tej chwili czuje go na sobie, a jak potrę ręką to czuć bardzo wyraźnie. Zapach jest więc bardzo trwały. Co najlepsze po tylu godzinach bardzo mi przypomina starego Antaeus. Powiedzcie mi czy 600 zł za flakon to jest dobra okazja?

Marwol

Post31 października 2019, 14:28 - Cz

ostatnia rozbiórka dużej butli 200ml była chyba coś w okolicach 8zł / ml

nickynick

Forumowicz

Post31 października 2019, 16:25 - Cz

Moim zdaniem roznica w tej paczce Oudow jest nie na tyle duza. Extrakt bardziej gesty, jaskrawszy i mniej projekcyjny, zas EDP troche lzejszy ale ma wieksza projekcje. Obaj sa wykonane na bardzio wysokim poziomie i paczka ,,Oud Fragrance Wardobe,, (6x10ml) to idealne rozwiazanie, zadnej potrzeby kupna duzego flakonu, wszystkie sa na tyle mocne ze wystarczy tego naprawde na dlugo, rowniez sa sylistycznie podobne, wiec jak sie kocha jeden z tej serii to inne spodobaja sie tez. Moj osobisty faworyt to Oud Kashemir Mood (stare wydanie) tyle ze przy nim Interlude to lekka akwatyka, wiec niestety nie duzo mam okazji do zalozenia go.

teo

Forumowicz

Maison Francis Kurkdjian - Oud

Post31 października 2019, 17:52 - Cz

Jak dotychczas miałem okazję porządnie "wynosić" Oud EDP, Oud Extract oraz Silk i Satin - oba w wersjach EDP. Dla mnie Oud EDP dostaje z tej czwórki najwyższe miejsce pod względem kompozycji. Jest dla mnie w ścislej czołówce "europejskich oudowców" obok TF Oud Wood i YSL M7. Osobiście najbardziej lubię M7, ale obiektywnie patrząc, z tej trójki m.zd. najlepiej skomponowany jest właśnie MFK.

Nie ma tu miejsca na błędy, wszystko gra doskonale. Dla mnie to jest przykład tego, jak powinno być skomponowane pachnidło z motywem przewodnim głównego składnika jakim jest agar. Zachwyca i zostaje w pamięci na bardzo długo. Ekstrakt również jest wysokich lotów (a trwałość - ale nie projekcję - ma nawet lepszą od EDP), ale jednak z tych dwóch wybrałbym EDP.

Potwierdzam też, że 10ml każdego zapachu z Oud Mood Collection wystarczy na na prawdę bardzo długo. Mówimy tutaj bardziej o dniach trwałości, niż godzinach.

pblonski

Aktywny forumowicz

Post03 listopada 2019, 21:43 - N

Ode mnie 5, no może 5.5.

Z nutą szafranu nigdy nie było mi po drodze
i po wielokrotnych próbach podejścia do tej nuty
(Zwykle w perfumach oudowych i skórzanych)
stwierdzam, że tylko MFK OUD mógłbym kupić
cały flakon.

Prawda jest też taka, że jednak głównym graczem
jest tutaj elemi a oud i szafran to drugie skrzypce.

dawit123

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 5

Post05 listopada 2019, 09:26 - Wt

Dla mnie zbyt apteczny chociaż baza jest piękna. Pozbyłem sie flakonu bo musiałem na nią czekać zbyt długo :(
[S] DEKANTY, FLAKONY - Roja, Nishane, PdM, Creed Aventus + inne

Kontakt ze mna w weekendy może być utrudniony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex